SkyscraperCity banner

1 - 20 of 520 Posts

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Discussion Starter #1
Rozpoczęły się prace związane z realizacją jednego z pięciu etapów inwestycji (ETAP IV), w ramach której powstanie połączenie drogowe pomiędzy węzłem „Jasionka” na drodze ekspresowej S 19 Lublin – Rzeszów, a węzłem „Rzeszów Zachodni” na autostradzie A-4, z włączeniem w projektowany układ komunikacyjny portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz terenów inwestycyjnych położonych przy nim i na terenie Rogoźnicy.
hej.rzeszow.pl

źródło UM Głogów

Ruszyła budowa nowego łącznika autostrady z ekspresówką S19
Do listopada przyszłego roku w Rudnej Małej potrwa budowa nowego wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 9. Warta ponad 40 mln zł inwestycja jest częścią dużego projektu, zakładającego bezpośrednie połączenie węzła S19 w Jasionce, przez okolicę lotniska z węzłem A4 Rzeszów-Zachód w rejonie Świlczy.

- Na razie skupiamy się na budowie wiaduktu, pod którym powstanie rondo. Górą pobiegnie droga krajowa, dołem ruch w kierunku portu lotniczego i okolicznych sołectw - mówi Kazimierz Surmacz, zast. dyr. Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

W kolejnych etapach droga zostanie przedłużona estakadą nad aeroklubem, obok stacji benzynowej do S19. W kierunku zachodnim pobiegnie od wiaduktu do autostrady A4. Aby ją zbudować trzeba będzie zburzyć pięć budynków. Jeśli inwestycję dofinansuje UE, cała trasa powstanie do 2020 roku.
Gc Nowiny

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 i wojewódzkiej nr 869 zaczyna się budowa estakady. Drogowcy ostrzegają, że będą tu korki.
Estakada powstanie w ciągu drogi krajowej. Będzie częścią dwupoziomowego skrzyżowania z nową trasą, jaka do 2020 roku ma połączyć drogę ekspresową S19 na węźle “Jasionka” z autostradą A4 na węźle “Rzeszów -Zachód”. Nowy łącznik pobiegnie obok portu lotniczego.

- Estakadę zbudujemy, po to, aby ruch po drodze krajowej nr 9 przebiegał bezkolizyjnie nad nowym łącznikiem. Pod estakadą, w miejscu aktualnego skrzyżowania powstanie natomiast nowe rondo - mówi Kazimierz Surmacz, zastępca dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

Niestety rozpoczynająca się inwestycja spowoduje poważne utrudnienia w ruchu na drodze Rzeszów-Głogów Młp. W Rudnej Małej w godzinach szczytu korki występują nawet bez remontów.

- Zaczynamy od likwidacji lewoskrętów. Kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 869 w stronę Rzeszowa będą kierowani na Głogów Małopolski. W kierunku Rzeszowa będą mogli zawrócić np. na rondzie w rejonie obwodnicy Głogowa Młp. Z kolei jadąc drogą krajową nr 9 od strony Kolbuszowej w stronę lotniska trzeba będzie dojechać do autostradowego ronda w rejonie salonu Volvo i tutaj zawrócić. Ruch z Rzeszowa na Kolbuszową zostanie poprowadzony pasem powstałym po likwidacji wysepek - mówi Jan Hołota z PZDW w Rzeszowie.

Modernizowane skrzyżowanie można jednak ominąć. Jadąc od strony Rzeszowa na północ, najlepiej kierować się drogą krajową nr 19 na Lublin, a w Jasionce odbić w lewo na Wysoką Głogowską. Stąd droga doprowadzi bezpośrednio do Głogowa Młp. Z tej samej trasy można korzystać w odwrotnym kierunku. Budowa nowej estakady potrwa do listopada przyszłego roku. Warte ponad 40 mln zł prace w 85 procentach finansuje UE.
GC Nowiny

·
Registered
13 Posts
Uważam że będzie dużo sprawniej i to dobra decyzja gdy przeniosą ruch na 1 stronę jezdni wtedy blokują możliwości lewoskrętów będzie możliwy tylko Skręt w prawo. Może wtedy ograniczy się ilość tych zatrzymań i wpuszczania od strony jasionki ale i od Głogowa każdy skręcający w lewo będzie musiał jechać na rondo na wezeł i się zawrócić żeby skręcić w Jasionkę.
To jest setno tego problemu już dawno mówiłem żeby wstawić barierkę aby uniemożliwić wyjazd z Jasionki w lewo i Skręt od Głogowa w stronę Jasionki w lewo. Tysiace aut dzięki temu nie musiałoby każdego dnia stać godzinami w korku.

Takie jest moje zdanie na ten temat niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę konstruktywnie.

·
Registered
101 Posts
Dziękujemy adminowi za założenie osobnego wątku dla tej inwestycji. Kropla drąży skałę. :)

Bardzo chciałbym zobaczyć dokładny schemat planowanej po przebudowie organizacji ruchu na skrzyżowaniu DK9 i drogi lotniskowej. Mam na myśli przede wszystkim kwestię odległego o jakieś 100m skrzyżowania DK9 z droga prowadzącą w jednym kierunku do strefy ekonomicznej w Rogoźnicy a z drugiej do firm znajdujących się w ślepej uliczce prowadzącej do CJ Block. Są tam firmy transportowe i generalnie mnóstwo miejsc pracy do których ludzie codziennie muszą dojechać. Dziś jest tam prawdziwy kocioł. Ciekawi mnie czy wiadukt będzie opadał na poziom obecnej drogi właśnie gdzieś na wysokości tego drugiego skrzyżowania z możliwością skręcania w lewo, czy też z tych bocznych uliczek będzie można włączyć się do ruchu poprzez planowane rondo. Jeśli już coś robić to do końca.

Czy ktoś dysponuje dokładnymi planami?

·
orendż dżus jabłkowy
8,382 Posts
Discussion Starter #7
Dziękujemy adminowi za założenie osobnego wątku dla tej inwestycji.
Póki co admini nie zakładają podkarpackich wątków a jedynie banują naszych ;)

Nie wiem czy rzeszowski oddział GDDKiA zmienił oznakowanie na A4 kierujące do portu lotniczego, przydałoby się na czas budowy kierować samochody na węzeł Jasionka.

·
Registered
101 Posts
Oznakowanie potencjalnych objazdów praktycznie nie istnieje. Po prostu zakaz skrętu i radź sobie człowieku jak umiesz. Więc większość kierowców zwyczajnie skręca w lewo mimo zakazu. A ponieważ nie ma teraz osobnych pasów do lewoskrętu to tworzą się jeszcze większe korki. Mogę to zaakceptować przez jakiś czas, powiedzmy że wielu kierowców jadących na lotnisko jest zaskoczonych sytuacją i głupieje, ale na stałe nie powinno tak być.
Roboty natomiast toczą się sennym tempem, rozkopane jest pobocze po wschodniej stronie drogi i na razie tyle.

·
Registered
101 Posts
Czas płynie a robotników i sprzętu jak na lekarstwo. Niby coś się dzieje, ale jakoś tak bez serca.
Natomiast korki tworzą się niemiłosierne. Dzisiaj korek tworzył się już na autostradzie przed węzłem i zjazdem na dół na ronda. A wszystko powodują kierowcy skręcający w lewo (z obu kierunków) mimo zakazu. Przez kilka dni w godzinach szczytu pojawiał się radiowóz na sygnale, który stał obok skrzyżowania i "straszył". Wtedy nikt nie skręcał na zakazie i ruch szedł bardzo płynnie. Dziś radiowozu nie było więc hulaj dusza. Polska.

·
Registered
45 Posts
@humar wielkie dzieki!!!

·
Registered
13 Posts
No dobra czas zabrać głos w dyskusji z tego co widzę jak przejeżdżam to jedna rzecz mi się nie podoba. Proszę niech ktoś kto zna projekt utwierdził mnie w przekonaniu że ktoś kto projektował wiadukt dziewiątki przechodzący nad rondem w Rudnej małej przewidział że od węzła od ronda z autostradą będą 2 pasy od samego ronda a nie jeden. Bo jak nie to korek dalej brawo, brawo, brawo nic więcej nie powiem.

·
Registered
16,276 Posts
No dobra czas zabrać głos w dyskusji z tego co widzę jak przejeżdżam to jedna rzecz mi się nie podoba. Proszę niech ktoś kto zna projekt utwierdził mnie w przekonaniu że ktoś kto projektował wiadukt dziewiątki przechodzący nad rondem w Rudnej małej przewidział że od węzła od ronda z autostradą będą 2 pasy od samego ronda a nie jeden. Bo jak nie to korek dalej brawo, brawo, brawo nic więcej nie powiem.
Ale skąd pewność, że kiedykolwiek poszerzą drogę od węzła na północ? Przez najbliższe x lat się nie zanosi a sam wiadukt w układzie 2x2 nic nie pomoże, bo korki przed węzłem i tak się będą tworzyć, czy droga od niego będzie 2x2 czy 1x2.

·
Registered
13 Posts
Ale skąd pewność, że kiedykolwiek poszerzą drogę od węzła na północ? Przez najbliższe x lat się nie zanosi a sam wiadukt w układzie 2x2 nic nie pomoże, bo korki przed węzłem i tak się będą tworzyć, czy droga od niego będzie 2x2 czy 1x2.
Ja nic takiego nie twierdze i wiem ze za wiaduktem nie będzie drogi 2x2. Ja o czym innym. Zaraz za rondem jest zwężenie do 1 pasa ludzie sie wpychają na końcu i zatrzymują prawy pas bo w końcu ktoś ich wpuści. To tylko 500 metrów do przyszłego ronda i wiaduktu przy skręcie na Jasionkę, ale jakże znaczące. Gdy będzie jeden pas przez ten krotki kawałek to dalej będzie zwężka potem 1 pas i rozgałęzienie na wiadukt i na rondo. Natomiast jak od ronda byłyby dwa pasy to miejsce na przetasowanie większe i brak zwężki według mnie spowodowałyby mniejsze korki na rondach od Rzeszowa. Tak nie wielki kawałek a według mnie duża różnica. A pytam bo na razie wyglada mi to na brak tych dwóch pasów. Żółte linie zaczynaja sie kawałek od węzła.

·
Registered
16,276 Posts
Ale jak zrobisz dwa pasy od węzła do wiaduktu, to potem Ci, którzy do tej pory musieli czekać pojadą sobie prawym pasem a później na siłę będą się wbijać na lewy, by pojechać po wiadukcie. Bo z tego co zrozumiałem o to Ci chodzi, by połączyć dwoma pasami oba węzły. Tak?

·
Laik
71 Posts
Ale jak zrobisz dwa pasy od węzła do wiaduktu, to potem Ci, którzy do tej pory musieli czekać pojadą sobie prawym pasem a później na siłę będą się wbijać na lewy, by pojechać po wiadukcie. Bo z tego co zrozumiałem o to Ci chodzi, by połączyć dwoma pasami oba węzły. Tak?
w szczycie (czyli przez pół dnia) olbrzymia część pojazdów zjedzie na strefę
dwa pasy od rond przy autostradzie do tego węzła są jak najbardziej zasadne
jeżeli ich nie będzie, to jedyne co ten wiadukt i rondo usprawnią, to włączanie się do ruchu z drogi "lotniskowej", a ronda przy autostradzie jak stały tak dalej stać będą

·
Registered
16,276 Posts
Ale wybudowanie połączenia tego nowego ronda z węzłem Rzeszów Zachód sprawi, że część ruchu przestanie przejeżdżać przez ronda na węźle Rzeszów Północ. Tego nie należy rozpatrywać pod kątem tylko usprawniania ruchu na skrzyżowaniu, ale jako element całości. Druga sprawa jest to inwestycja wojewódzka a za poszerzenie krajówki odpowiada gddkia, więc nie bardzo widzę tu możliwość finansowania tego przez marszałka. Może gddkia kiedyś rozbuduje ten fragmencik o jeden pas, ale to pewno nie przy tym zadaniu.

1 - 20 of 520 Posts