SkyscraperCity banner

501 - 520 of 520 Posts

·
Registered
Joined
·
1,871 Posts
Jak można, mając tyle miejsca, zaprojektować tak ciasne rondo?
Ktoś wie kiedy ma być otwarty łacznik z węzłem Jasionka na S19? Jest gotowy od dobrych kilku tygodni.
Znaki na rondzie po hangarze, kierujące na A4, S19 o których tu kiedyś pisałem, poprawione od dwóch tygodni, ale kierują teraz na zamknięty łącznik.
 

·
Registered
Joined
·
1,871 Posts
Rondo wcale nie jest małe, czemu uważasz je za ciasne?
Jechałem od strony lotniska za pełnowymiarową cysterną Mlekovity. Przednie koła tuż przy wewnętrzym krawężniku, tylne po krawężniku. Na wjeździe jak i na wyjeździe z ronda. Zbyt ostre kąty wlotów i wylotów. Wszystkich. To rondo mogło by być smiało większe lub bardziej owalne w osi DW878. Miejsca na to do licha i ciut ciut.
Lekko przeskalowana DW869 a tutaj taki gniot.
Zwróć uwage na rondo ze ślepym wjazdem do lasu. O niebo lepiej wyprofilowane.
Idę o zakład że powtórzy się sytuacja z rondem na 9 Dywizji Piechoty i Przemyslowej że trzeba bedzie to poprawiac.

Czy dobrze widzę, że żadne, z tych rond nie jest turbinowe?
Dobrze widzisz. Za bardzo upłynniło by ruch. :eek:hno: I wpisuje się w żądania lokalnych "kierofcuf" Paru znajomych korzystających na codzień z ronda na DW869 pod DK9 do dzisiaj twierdzi że przez te "kamyrdole" na drodze to niszczą sobie opony i zawieszenie. No bo panie, kto to widział tak udziwniać.
 

·
Registered
Joined
·
15,665 Posts
Kierowcy mogą już korzystać w nowego odcinka drogi dojazdowej do lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Blisko 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 869 łączy drogę ekspresową S19 (węzeł Jasionka) z drogą wojewódzką nr 878 (dawna droga krajowa nr 19).

Jak poinformowała PAP Ewa Sudoł-Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, nowy odcinek oddano do użytkowania we wtorek przed południem. "Nowa trasa zapewni komfortowy dojazd do lotniska. Odcinek ten odciąży drogę powiatową, przejmując ruch z drogi ekspresowej S19" - dodała.

Ten prawie 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 869, który łączy drogę ekspresową S19 z drogą wojewódzką nr 878, to najkrótszy dojazd z S19 nie tylko do lotniska, ale również do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena i strefy ekonomicznej.

Jak zaznaczyła Sudoł-Sikora, nowa droga niemal na całej długości ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, które rozdzielone są pasem zieleni.

Nowy odcinek rozpoczyna się rondem na węźle S19, a kończy rondem na wysokości pasa startowego lotniska.

Jak podkreśliła Sudoł-Sikora, w ramach inwestycji powstał m.in. most nad potokiem Świerkowiec, który jest zintegrowany z przejściem dla dużych zwierząt.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 21 mln zł, wykonawcą była firma Skanska.
https://stooq.pl/n/?f=1247163&c=1&p=4+22
 

·
Registered
Joined
·
65 Posts
Wszystko fanie ale czy w dalszym ciągu jest planowane połączenie tej drogi "lotniskowej" z węzłem "Rzeszów Zachód" na autostradzie A4 jak to było kiedyś zapowiadane ? Czy może już zrezygnowano z tego przedłużenia, a ja tę informację przeoczyłem ?
 

·
Registered
Joined
·
9 Posts
Budują osobne drogi a TIRy nadal jadą przez teren zabudowany.

Już prawie rok mija od otwarcia odcinka S19 do Sokołowa, później otwarto obwodnicę północną, po której hula wiatr, a niedawno łącznik starej DK19 i S19 w ramach tzw. drogi lotniskowej.

W tej chwili nie ma żadnego powodu aby TIRy jeździły przez teren zabudowany, a jeżdżą ich setki każdego dnia stwarzając zagrożenie i uprzykrzając życie mieszkańców (nadmierny hałas, pękanie płytek i tynków na ścianach). Na dawnej DK19 od drogi lotniskowej aż za Sokołów powinny być ustawione znaki ograniczające tonaż pojazdów. Obecnie takich znaków nie ma, natomiast jest stare, nieaktualne już od roku oznakowanie. Komu zależy aby TIRy nadal jeździły ta drogą ? Zbliżają się wybory. Trzeba odpowiednio podsumować "dobrą zmianę", a najlepiej zastąpić "lepszą zmianą".
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Discussion Starter #514
Budowa drogi lotniskowej oficjalnie zakończona. "Droga ma kluczowe znaczenie dla lotniska w Jasionce"
Władysław Ortyl, Urząd Marszałkowski Rzeszów, jerzy kwieciński, lotnisko Jasionka, A4, G2A Arena, S19Zakończyła się budowa tzw. drogi lotniskowej. Nowy korytarz transportowy, który powstał pomiędzy drogą ekspresową S-19, autostradą A4 i drogą krajową nr 9 ma usprawnić dojazd do Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka oraz do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.


Na uroczyste zakończenie budowy drogi przyjechali praktycznie wszyscy najważniejsi ludzie podkarpackiego Prawa i Sprawiedliwości. Zabrakło tylko Ewy Leniart, wojewody podkarpackiej. Czy tak wysoka frekwencja partyjna nie jest przypadkiem trwającej właśnie w najlepsze kampanii wyborczej do samorządów? Oprócz Władysława Ortyla, marszałka województwa i posła Wojciecha Buczaka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, pojawili się także inni przedstawiciele PiS, m.in. przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś, posłanka Krystyna Wróblewska czy też starosta Józef Jodłowski.

Jak wspomniał Władysław Ortyl, droga będzie bardzo istotnym elementem dla funkcjonowania portu lotniczego. – Droga ma kluczowe znaczenie dla lotniska w Jasionce. Rozwijanie portu lotniczego miało sens dopiero wtedy, gdy zostało powiedziane, że zostanie tu rozbudowana droga. Każdy z inwestorów, który tu przyjeżdżał, patrzył też na odpowiednią komunikację i istotne było to, żeby te dwa węzły, czyli S-19 i autostrada A4 były ze sobą połączone. Myślę, że to połączenie zostało wykonane w znakomity sposób – powiedział Władysław Ortyl.

Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju: To połączenie będzie świetnym rozwiązaniem dla lotniska i CWK
W podobnym tonie wypowiedział się Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. – Gratuluję pomysłu i jego realizacji. To pokazuje, że ten region potrafi mieć wizję i dobre projekty. Nowo powstała droga jest kluczowym węzłem komunikacyjnym. Myślę, że to połączenie będzie świetnym rozwiązaniem dla lotniska i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Te dwa miejsca są bardzo ważne nie tylko dla Podkarpacia, ale też dla całego kraju – mówił podczas uroczystego otwarcia drogi Jerzy Kwieciński.

Inwestycja podzielona na cztery etapy. Koszt - 114 milionów złotych
Inwestycja została podzielona na cztery etapy. Pierwszy dotyczył budowy niespełna 2-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej, łączącego drogę ekspresową S19 (węzeł Jasionka) z byłą drogą krajową nr 19 (aktualnie droga wojewódzka nr 878). Drugi zakładał rozbudowę drogi wojewódzkiej na blisko kilometrowym odcinku od włączenia do ronda w kierunku północnym do połączenia z istniejącą drogą wojewódzką nr 869 biegnącą w kierunku zachodnim. Trzeci etap objął budowę drugiej jezdni drogi wojewódzkiej nr 869 na ponad 5-kilometrowym odcinku, od terenów w okolicach Aeroklubu Rzeszowskiego do drogi krajowej nr 9 w Rudnej Małej. Czwarty etap został zrealizowany już w 2015 roku. Chodzi o węzeł na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową nr 9 w Rudnej Małej.

Droga lotniskowa za 113 milionów zł. Umowa podpisana
Projekt pod nazwą Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 869 na odcinku od węzła S-19 Jasionka do węzła drogi krajowej nr 9 w Rudnej Małej został zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020. Całkowita wartość projektu, który obejmował etap I-III, to ponad 75 milionów złotych. Wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosła blisko 62 miliony złotych. Razem z etapem IV, który został zrealizowany w 2015 roku, inwestycja kosztowała blisko 114 milionów złotych
Gazeta Wyborcza RzeszówOby zrezygnowano. Już wystarczająco zmarnowano pieniędzy na tą drogę.
Na co zmarnowano? Zwykła miejska droga... żadna obwodnica, proste tanie rozwiązania. Droga idzie w terenie coraz mocniej zurbanizowanym, ruch na lotnisku nie zmaleje, nowe duże zakłady w budowie, nowy hotel w budowie. Problem w godzinach szczytowych już był, a za kilka lat nawet po tej rozubowie będzie tu ciasno.
 

·
Registered
Joined
·
65 Posts
Oby zrezygnowano. Już wystarczająco zmarnowano pieniędzy na tą drogę.
Na co zmarnowano? Zwykła miejska droga... żadna obwodnica, proste tanie rozwiązania. Droga idzie w terenie coraz mocniej zurbanizowanym, ruch na lotnisku nie zmaleje, nowe duże zakłady w budowie, nowy hotel w budowie. Problem w godzinach szczytowych już był, a za kilka lat nawet po tej rozubowie będzie tu ciasno.
No ale z tego co można wyczytać to jednak już chyba zrezygnowano z połączenia z węzłem zachód na A4, bo jak wynika to z wczesnych postów w tym temacie na forum i archiwalnych artykułów w internecie na temat rozbudowy przedmiotowej drogi wojewódzkiej to przedłużenie do wspomnianego węzła miało być chyba tym czwartym etapem inwestycji lub dokończeniem czwartego etapu który w pierwszej części projektu był wiaduktem nad krajową "9", a etap ten prawdopodobnie został "zastąpiony" już w najnowszym artykule o otwarciu odcinkiem około 1 km na byłej drodze "19". Zmienili tylko kolejność numeracji czy tam etapowania rozbudowy drogi. Ten krótki odcinek wcześniej chyba nie był oddzielony a był częścią większego etapu, a teraz z biegiem czasu sprytnie zrobiono zapowiadane od początku 4 etapy z wybudowanych już i otwartych początkowo przewidzianych na tym odcinku 3 etapów. Chyba, że źle pamiętam. Można więc wysnuć tezę, że droga ta jako całość nie była już aż tak dobrym pomysłem ale nikt z pomysłodawców się do tego otwarcie nie przyznał, że rezygnuje z jej części tj. przedłużenia do A4, no chyba, że jednak gdzieś tam plan dalszego pociągnięcia tej drogi istnieje ? No ale tak naprawdę dopiero czas pokarze czy ten już wybudowany i otwarty odcinek miał sens, czy kiedykolwiek się wyczerpie przepustowość i czy w ogóle miałby sens odcinek do A4 odciążający dwa pasy ruchu na autostradowej obwodnicy Rzeszowa.
 

·
Registered
Joined
·
16,402 Posts

Na co zmarnowano? Zwykła miejska droga... żadna obwodnica, proste tanie rozwiązania. Droga idzie w terenie coraz mocniej zurbanizowanym, ruch na lotnisku nie zmaleje, nowe duże zakłady w budowie, nowy hotel w budowie. Problem w godzinach szczytowych już był, a za kilka lat nawet po tej rozubowie będzie tu ciasno.

Dwie sprawy. Natężenie ruchu na tej drodze to 7k pojazdów na dobę. Wskaż mi sens budowy dwóch jezdni, dla tak małego ruchu, jaki tu panuje. Druga sprawa, budowanie szerokiej arterii pod ruch szczytowy też jest głupie, zwłaszcza wtedy, kiedy na końcu mamy niewydolne skrzyżowania. Jedynie co to usprawni, to szybszy dojazd od korka, który będzie przy nich. Praw fizyki nie oszukasz, przepustowość drogi jest tak duża, jak duża jest przepustowość najwęższego gardła. Tutaj nawet 5 pasów nie pomoże. Inna sprawa, że po godzinach szczytu droga będzie świecić pustkami, no ale to już inaczej wygląda z perspektywy lądującego samolotu, istna hameryka. Bez sensu, ale co to kogo obchodzi.
 

·
Registered
Joined
·
197 Posts
Czy ta droga w przyszłości domknie węzeł Rzeszów Zachód?

Jeśli się gdzieś przewinęło to pytanie to przepraszam,ale nie śledzę wątku.
 

·
Registered
Joined
·
4,970 Posts
Temat trochę OT, ale dla niektórych ważny.
Trwają przygotowania pod budowę nowej drogi [ZDJĘCIA]
Rozpoczęła się wycinka drzew na odcinku działki, gdzie powstanie droga tzw. Szeligówki w Rudnej Małej. Droga jest ważna, gdyż będzie stanowiła skrót dla firm przewozowych, które mają siedziby w tym obszarze. Dzięki tej drodze auta dostawcze włączające się do ruchu nie będą powodowały korków na drodze krajowej NR 9.
http://www.glogow-mlp.pl/aktualnosci/107-inwestycje/1216-trwaja-przygotowania-pod-budowe-nowej-drogi
 
501 - 520 of 520 Posts
Top