SkyscraperCity banner

1 - 20 of 136 Posts

·
Registered
Joined
·
95 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Rozpoczęła się budowa obwodnicy Brzozowa


Rozpoczęła się budowa obwodnicy Brzozowa (Podkarpackie). Wybudowanie ok. 3,5-kilometrowej trasy kosztować będzie prawie 72 mln zł. "Na ten moment czekałem ponad 20 lat" – powiedział burmistrz Brzozowa Józef Rzepka.


Obwodnica Brzozowa będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, która przenosi ruch z Rzeszowa i centrum kraju w Bieszczady. Trasa ma być gotowa za rok.

Burmistrz podkreślił, że obwodnica odciąży zabytkowe centrum miasta, przez które obecnie przejeżdża w ciągu doby ok. 10 tys. pojazdów. - Obwodnica ulży też mieszkańcom, którzy niemal codziennie musieli stać w sporych korkach. Cieszę się, że budowa wreszcie ruszyła i że jest to początek finału. Na ten moment czekałem odkąd jestem w samorządzie, czyli od ponad 20 lat - dodał Rzepka.

Burmistrz zaznaczył, że gmina dołożyła do tej inwestycji ok. 2 mln zł. Pieniądze te zostały przeznaczone m.in. na współfinansowanie przygotowania projektu obwodnicy.

W ramach przygotowań do realizacji tej trasy inwestor - Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie - wypłacił odszkodowania za ponad 270 działek, przez które trasa będzie przebiegać. Obwodnica przebiegać będzie w części przez gospodarstwa rolne.

Wykonawcą obwodnicy jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Firma będzie musiała oprócz budowy drogi przebudować skrzyżowania obwodnicy z trasami lokalnymi oraz wybudować chodniki i ścieżki rowerowe. Powstaną też dwa mosty i trzy wiadukty.

Koszt powstania obwodnicy to prawie 72 mln zł. Jej budowa będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Będzie to jedna z pierwszych inwestycji finansowanych z tego programu.
http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/rozpoczela-sie-budowa-obwodnicy-brzozowa/6q2hs


 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
Rondo przy cmentarzu - czyli przy wylocie w stronę Rzeszowa będzie najbardziej newralgicznym punktem całej obwodnicy. Zastnawiam się czy nie będzie się korkowało i czy lepszym rowiązaniem nie byłoby skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, bo węzeł dwupoziomowy ze względu na koszty zapewne od samego poczatku nie był brany pod uwagę.
 

·
Registered
Joined
·
70 Posts
Moim zdaniem rondo jest dobrym pomysłem na taki ruch jak jest. Oczywiście chwile zajmie jak miejscowy 'naród' nauczy się korzystać z takiego skrzyżowania, bo w całym powiecie jest tylko 1 skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, a co dopiero takie duże rondo ;d Mam nadzieje że to rondo będzie już z cyklu 'inteligentnego ronda', czyli że będą narysowane linie do zjazdu /tak jak na którymś rondzie jak się jedzie na a4 w Tarnowie/, bo miejsca jest tam dużo.

W piątek będę w domu także zapewne pierwsza fotorelacja będzie wtedy :)

Ps: Co do mapy, jest jakaś historia do niej? Czy czarna przerywana linia oznacza przebieg pierwszej obwodnicy?
 

·
Registered
Joined
·
5,256 Posts
Ps: Co do mapy, jest jakaś historia do niej? Czy czarna przerywana linia oznacza przebieg pierwszej obwodnicy?
OIMW czarna - przerywana to pierwotnie postulowany przebieg obwodnicy, który "nie przeszedł" ze względu na protesty mieszkańców.
 

·
Registered
Joined
·
95 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)
Fotorolecja z dzisiejszego dnia. Początek trasy to Humniska i planowane rondo PD, koniec - okolica cmentarza w Brzozowie, gdzie powstanie rondo PN. Zapraszam :)

1. Tutaj powstanie rondo PD


2.


3. Odwracam się, początek budowanej obwodnicy, rozbiórka domów


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
95 Posts
Discussion Starter · #9 ·
21.


22.


23. kierunek na Sanok


24. i na Rzeszów


25.


26.


27.


28.


29. w miejscu gdzie stoję będzie skrzyżowanie SK-2 i połączenie z ul. Piastową, obecnie często wykorzystywaną do ominięcia miasta, za wałem ziemi powstanie most nad Stobnicą


30.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
95 Posts
Discussion Starter · #10 ·
31.


32.


33.


34. droga będzie szła po prawej stronie


35. W miejscu burzonego domu powstanie wiadukt WD-3 w ciągu obwodnicy


36.


37. Tutaj trzeba będzie pokonać dosyć strome wzniesienie


38.


39. Tutaj powstanie wiadukt WD-3


40. Wchodzimy pod górkę


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
2,732 Posts
^^ Miszal dzięki za fotorelację. Kawał dobrej roboty.
Wygląda to naprawdę nieźle - jak na tak którki okres czasu od wbicia pierwszej łopaty, to sporo się dzieje na placu budowy. Oby tak dalej :)
 

·
Registered
Joined
·
82 Posts
Miszal: świetna fotorelacja. Liczymy na kolejne. To będzie ładny kawałek drogi. Szczególnie ten odcinek górny z panorama Brzozowa. Pytanie do zorientowanych - czy na trasie obwodnicy przewidziano ekrany akustyczne? Czy podjazd pod górkę będzie złagodzony (wykop?)
 
1 - 20 of 136 Posts
Top