SkyscraperCity banner

101 - 120 of 19507 Posts

·
OP_KR_TK_WR
982 Posts
Dzieki nemo2 za odpowiedz. Widze, ze na forum pojawia sie coraz wiecej osob 'z budowy', kompetentnych i zorientowanych w temacie.

Czekam na dziec kiedy w Aktualnosciach na stronie GDDKiA podadza link do forum jako do jedynego, miarodajnego zrodla informacji :)

·
Registered
370 Posts
Też mnie to zastanawia w którym dokładnie miejscu rudzki odcinek DTŚ, będzie się łączył z ulicą Zabrzańską. Jeden wariant to łączy się w miejscu gdzie ulica Klary łączy się z Zabrzańską, ale wtedy przejście podziemne stałoby puste i niepotrzebne. Drugi to że łączy się za przejściem, gdzieś na wysokości przystanku tramwajowego, ale tam musiałby zjazd iść pod górkę i tam zaczyna się podwójny tor. To są tylko moje i wyłącznie spostrzerzenia.

Co do tego co Nemo2 napisał w poprzednim temacie, dotyczące tego że betonowa podbudowa nie jest pokrywana żwirem, to masz rację i nie jest to żwir bo się może nie znam ale jest to coś co jest gromadzone na takich górkach:

a na dowód fotka która prezentuje jeden pas pokryty tym czymś, a drugi tylko wybetonowany, nawet widać na końcu tego pokrytego pasu że z pod niego wycodzi beton:

to tyle i ma nadzieję że temat gdzie pracuje Nemo2 pracuje jest zamknięty bo sam bym nie chciał się ujawniać gdybym był taką osobą.

·
Registered
370 Posts
A więc tak czyli rozumiem Nemo2 że od 1-go maja do Klary odcinek ma być zamknięty do czasu budowy zabrzańskiego odcinka. Ale z tego co kojażę to na 1-go Maja ma nie być rozjazdów z DTŚ, więc gdzie ma się kończayć ruch ??
@Krzyżak, w tym miejscu jest w miarę bezpiecznie i nie ma ochrony, więc aż się prosi aby tam wejść i porobić fotki

·
Registered
370 Posts
@Krzyżak to takie szare to to jest to coś niby betonowe.

@Nemo2, nie chodzi o połączenie ulicy Klary z Zabrzańską, chodziło raczej gdzie w rejonie Klary DTŚ będzie łączyć się z Zabrzańską. A nowy przebieg ulicy Klary pokazują moje wczorajsze fotki.

·
Moderator
69,714 Posts
Przykro mi, ale płonne Twoje nadzieje "Luki SL". :eek:hno: :eek:hno: :eek:hno:
Według informacji uzyskanych przeze mnie nie jest planowane połączenie ul. Klary z ul. Zabrzańską. :eek:hno: :eek:hno: :eek:hno:
Ale wyjaśniono mi, że ul. Klary będzie miała połączenie z ul. 1-go Maja w miejscu budowy nowego wiaduktu (tego na ścianach szczelinowych. :lol: :lol:
Będzie to dwupasmowa droga szer. ok 6m biegnąca wzdłuż nowobudownej DTŚ-ki.
Wybudowany odcinek od wiaduktu na ul. 1-go Maja do przejścia podziemnego w rejonie ul. Klary będzie wyłączony z ruchu do czasu rozpoczęcia odcinka "Zabrzańskiego"
Optymistyczne jest to - że jeśli Kontrakt ZABRZE rozpocznie się w tym roku to możliwe będzie kontynuowanie odcinka od Klary w kierunku Zabrza i szybkie włączenie do ul. Zabrzańskiej - przyszłość pokaże.

Do"Martin13"
Dziękuję za zrozumienie i proszę o następne fotki z budowy :master: :master:
Czyli faktycznie średnicówką będziemy jeździć do 2009 tylko do węzła z trasą N-S bo dalej się po prostu nie da:( i bedziemy musieli czekać na połączenie z kolejnym węzłem w Zabrzu:dunno: A propos mi chodzi o tymczasowe połączenie średnicówki z Zabrzańską na wysokości ul Klary aby właśnie uniknąć tej sytuacji,nikt o tym wcześniej nie pomyślał:(?? (wiem,że tam nie ma być węzła)

Znając nasze realia to jeśli ten odcinek DTŚ będzie nieużytkowany ponad rok to zniknie z niego wszystko to co jest godne uwagi złomiarzy i nietylko....

·
OP_KR_TK_WR
982 Posts
a na dowód fotka która prezentuje jeden pas pokryty tym czymś, a drugi tylko wybetonowany, nawet widać na końcu tego pokrytego pasu że z pod niego wycodzi beton:
To po prawej to nie jest przypadkiem mieszanka betonowa popiołowo-żużlowa?
Na pospolke to mi raczej nie wyglada.

·
Registered
1,185 Posts
Masz rację "loan" - jest to mieszanka z dodatkiem popiołów stabilizowana cementem. Następną warstwą jest żużel a później Boiloil.
Jak już udzielasz tak rzetelne informacje, to napisz z łaski swojej, że "Boloil" to jest Wasza nazwa potoczna na kruszywo dolomitowe ( mieszankę ), produkowane przez firmę Boloil w Bukownie. Jeszcze sobie ktoś pomyśli, że boloil to nazwa kruszywa!!

·
OP_KR_TK_WR
982 Posts
Z relacji nemo2 wychodzi mi taki oto przekrój przez drogę na odcinku rudzkim.
Nemo czy mozesz to potwierdzic?

.........................Warstwa ścieralna
....
....
.........................Warstwy wiążące (Beton asfaltowy) ?
....
....
.........................Podbudowa (Kruszywo z Boloil)
....
....
.........................Podbudowa (popiół+cement, żużel)
....
....
.........................Podłoże gruntowe (stab.cementem, materace + geosiatka, łupek czerwony)

·
Registered
370 Posts
Jest i dobra wiadomość o połączeniu Klary z Zabrzańską. W fazie opracowań projektowych jest wykonanie tego połączenia - gdyż w Kontrakcie go nie było.
Ponadto muszą się znaleźć środki finansow na wykonanie tego połączenia, ale z tym chyba nie będzie najgorzej. Zawsze z puli robót dodatkowych znajdą się jakies fundusze.
Wszystko zależy od stopnia skomplikowania rozwiązania projektwego (pragnę zauważyć że będzie to "wcinka tymczasowa" w dodatku z przejazdem przez torowisko tramwajowe). Potem wycena robót i ewentualna zmiana pozwolenia na budowę - słowem trochę to potrwa.
W sumie to te połączenie nie jest aż tak potrzebne, skoro będzie połączenie Klary z !-go Maja, ponieważ ta ulica służy tylko do dojazdu do kilku garaży, ogródków i oczyszczalni ścieków. Ale jak jest zamiar robienia tymczasowej Klary z Zabrzańską to może to oznaczać że do ulicy Klary będzie dochodzić bezpośrednio DTŚ i wtedy nie musiałby stać tak długo ten pusty odcinek. Luki tutaj słusznie napisał że złomiarze szybko by się poradzili z zdemontowaniem wszystkiego co idzie.

·
OP_KR_TK_WR
982 Posts
Oczywiście to prawda że Boloil to nazwa firmy a nie nazwa kruszywa.
Postaram się następnym razem pisać - "jasno", "jaśniej", "najjaśniej" jak tylko to będzie możliwe.
Przepraszam wszystkich - którzy nie zrozumieli o czym piszę.
Przepraszam i ja wszystkich za skrót myślowy. Oczywiste, ze Boloil to nie nazwa kruszywa, ale producenta tegoż kruszywa.

101 - 120 of 19507 Posts