SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 777 Posts

·
Registered
18 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Link do wątku 'Inwestycje drogowe w BB', w którym już sporo informacji na ten temat się znajduje

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=340468

Wizualizacje:

jpgi zamieścił na poprzednim wątku dominobb

Plany inwestycji:

jpgi zamieścił na poprzednim wątku dominobb

Szczegóły przetargu:

http://www.mzd.home.pl/bip/index.php?str=8&przetarg=131

Szczegóły kontraktu:

http://www.budimex.com.pl/publication.asp?ID=6380

48/2008

Zarząd Budimeksu SA informuje, że w dniu 21 sierpnia 2008 r. Budimex Dromex SA (spółka w 100% zależna od Budimeksu SA) podpisał z Miejskim Zarządem Dróg w Bielsku-Białej z siedzibą przy ul. Grażyńskiego 10 kontrakt na przebudowę odcinka drogi krajowej nr 52 (ul. Wyzwolenia/ Niepodległości) w Bielsku-Białej.

* Wartość kontraktu - 89 831 870,49 PLN netto
* Termin rozpoczęcia robót - 20 września 2008 r.
* Termin zakończenia robót - 26 miesięcy od daty podpisania umowy
* Okres gwarancji - 48 miesięcy
* Warunki płatności - comiesięczne faktury wystawione na podstawie protokołu zaawansowania robót
* Termin płatności - 30 dni
* Gwarancja bankowa dobrego wykonania:
- 7 671 641,74 PLN - ważna do 21 stycznia 2012 r.
- 3 287 846,46 PLN - ważna do 22 lutego 2016 r.

·
Registered
418 Posts
Ja również melduję się w tym wątku :)

Pozdrawiam wszystkich, którzy z uwagą śledzili moje zdjęcia z Hulanki.

Nauczony doświadczeniem z Hulanki, zrobiłem naprawdę sporo zdjęć jeszcze przed rozpoczęciem prac na Wyzwolenia. Będzie z czego zrobić porównania.

Pierwsze zdjęcia z budowy - zrobione. W piątek umieszczę zdjęcia na serwerze. Docelowy adres: www.kocjan.pl/wyzwolenia
Część zdjęć postaram się dodawać również tutaj.

--
Bielsko-Biała zdjęcia
Parowozy z Wolsztyna
Egipt zdjęcia

·
Registered
418 Posts
Zgodnie z zapowiedzią - zdjęcia są już dostępne. A trochę tego jest :)

Na Hulance pierwsze zdjęcia robiłem już po rozpoczęciu prac. Z Wyzwolenia jest inaczej, mam sporo zdjęć przed rozpoczęciem prac. Najciekawsze są na stronie:
- zdjęcia lotnicze z października 2007
- zdjęcia przed z okresu czerwiec-sierpień 2008 (w tym zdjęcia nocne)
- pierwsze zdjęcia z budowy

Niektóre zdjęcia zrobione w czerwcu już zasługują na miano "archiwalne" - np. skrzyżowanie z Czerwoną jeszcze przed instalacją sygnalizacji, ogródki działkowe przy ul. Bukietowej, w tle szkieletor, krzaki przy ul. Lwowskiej.

Aktualne zdjęcia będą uzupełniane w miarę postępów prac - a obecnie tempo jest imponujące. Najbardziej widowiskowa będzie z pewnością budowa samego wiaduktu, ale obecnie jest już na co popatrzeć.

http://www.kocjan.pl/wyzwolenia

·
Czekfra
1,173 Posts
Zgodnie z zapowiedzią - zdjęcia są już dostępne. A trochę tego jest :)

Na Hulance pierwsze zdjęcia robiłem już po rozpoczęciu prac. Z Wyzwolenia jest inaczej, mam sporo zdjęć przed rozpoczęciem prac. Najciekawsze są na stronie:
- zdjęcia lotnicze z października 2007
- zdjęcia przed z okresu czerwiec-sierpień 2008 (w tym zdjęcia nocne)
- pierwsze zdjęcia z budowy

Niektóre zdjęcia zrobione w czerwcu już zasługują na miano "archiwalne" - np. skrzyżowanie z Czerwoną jeszcze przed instalacją sygnalizacji, ogródki działkowe przy ul. Bukietowej, w tle szkieletor, krzaki przy ul. Lwowskiej.

Aktualne zdjęcia będą uzupełniane w miarę postępów prac - a obecnie tempo jest imponujące. Najbardziej widowiskowa będzie z pewnością budowa samego wiaduktu, ale obecnie jest już na co popatrzeć.

http://www.kocjan.pl/wyzwolenia
Pooglądałem sobie te zdjęcia, są super jako początek relacji z tej inwestycji. Wkradł się jedynie błąd w opisach. Mianowicie ul. Hałcnowska jest nieco w innym rejonie, a to co opisujesz jako Hałcnowska, to w dalszym ciągu ul. Wyzwolenia, która ciągnie się aż do Hałcnowa i granic miasta.
Szkoda, że nie umieściłeś paru zdjęć na forum. Dzięki za już i proszę o następne.:banana:

·
S919 (Opava) - Gliwice
2,698 Posts
wszyscy się cieszą, że nowy fajny wątek, ale ja niestety muszę pomarudzić ;)

powie mi ktoś, po co to zwężenie tuż przed wjazdem na łacznice? nie może być tak, jak dorysowałem? :| czy może (oby) poprostu plan jest zły?
Trochę dziwne, ale zaraz za zwężeniem jest łuk, na którym mogłoby dochodzić do niebezpiecznych sytuacji w czasie wyprzedzania na lewym pasie, a tak wszyscy pojadą spokojnie gęsiego ;)

·
Czekfra
1,173 Posts
Jestem pod dużym wrażeniem ogromu i tempa podjętych prac.Codziennie tamtędy przejeżdżam i codziennie coś nowego się dzieje w wielu miejscach budowy. Zresztą widać to na zdjęciach Kocjana, polecam.

·
Registered
418 Posts
Na stronie www.kocjan.pl/wyzwolenia dodałem zdjęcia z dnia 29.10.2008.

Przede wszystkim interesowała mnie mała palownica pracująca przy ul. Wyzwolenia. No więc jeżeli to jest MAŁA palownica, to już z niecierpliwością czekam na DUŻĄ :)

Przy okazji trochę innych zdjęć z inwestycji, bowiem postęp prac jest naprawdę imponujący.

·
Registered
368 Posts
Głupota? Rozrzutność?

Tak mnie jedna rzecz ciekawi. W całym bielsku w ostatnich dniach była akcja wymiany drogowskazów. Nowe słupy pod drogowskazy i też nowe drogowskazy pojawiły się na skrzyżowaniu Czerwonej w DK 52, Piekarskiej z DK52, czy też w ciągu samej ulicy Wyzwolenia (widać dokładnie na zdjęciach Kocjana ( http://www.kocjan.pl/displayimage-65-9.html ). Niech mi ktoś powie po co jeśli ruch w tym miejscu zaniedługo zostanie zupełnie zreorganizowany? Zwłaszcza na Czerwonej gdzie taki słup pod drogowskaz ktos wmontował a dziś go tam już nie widziałem bo jest przedbudowywana?
:bash:

·
Czekfra
1,173 Posts
Tak mnie jedna rzecz ciekawi. W całym bielsku w ostatnich dniach była akcja wymiany drogowskazów. Nowe słupy pod drogowskazy i też nowe drogowskazy pojawiły się na skrzyżowaniu Czerwonej w DK 52, Piekarskiej z DK52, czy też w ciągu samej ulicy Wyzwolenia (widać dokładnie na zdjęciach Kocjana ( http://www.kocjan.pl/displayimage-65-9.html ). Niech mi ktoś powie po co jeśli ruch w tym miejscu zaniedługo zostanie zupełnie zreorganizowany? Zwłaszcza na Czerwonej gdzie taki słup pod drogowskaz ktos wmontował a dziś go tam już nie widziałem bo jest przedbudowywana?
:bash:
Zastanawiałem się już nad tym w momęcie jak te okazałe drogowskazy powstawały. Z początku nawet myślałem, że będą to słupy na tablice wyznaczające objazdy, a tu nie. Powstały piękne drogowskazy, ktore po całkowitej zmianie organizacji ruch w tym rejonie będą całkowicie nieprzydatne, a w niektórych miejscach wręcz przeszkadzają i są usuwane :eek:hno:

·
MB user
460 Posts
^^

Nowe drogowskazy pojawiły się generalnie w całym mieście, ale wydaje się, że przede wszystkim w rejonach, w których będzie budowana wschodnia obwodnica. Niektóre znaki postawiono pochopnie i teraz trzeba je ściągnąć, ale nie zmienia to faktu, że oznakowanie w mieście trzeba było poprawić, a szczególnie teraz, kiedy w mieście rozpoczynają się tak olbrzymie zmiany.

·
Czekfra
1,173 Posts
Skoro będzie budowana nawa obwodnica, to organizacja ruchu w tym rejonie całkowicie się zmieni, więc te drogowskazy będą bez sensu. A ktoś za nie musiał zapłacić, ciekawe kto? Odpowiedż - My.

1 - 20 of 777 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.