SkyscraperCity banner

21 - 40 of 139 Posts

·
Registered
10 Posts
Trwają prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 941 między Harbutowicami a Ustroniem. Wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia drogi, ale też wyremontowane skrzyżowania z drogami powiatowymi i zjazdy do posesji. Mają być zainstalowane nowe bariery ochronne oddzielające pasy jezdni oraz powstaną też nowe oznakowania poziome.

Ponadto wyremontowane zostaną przystanki autobusowe (kostka granitowa) oraz chodniki w sąsiedztwie przystanków.

Obecnie ruch na większej części odcinka odbywa się wahadłowo co z pewnością nie sprzyja płynnej jeździe, stąd dojazd ze Skoczowa do Ustronia trwa znacznie dłużej niż zwykle.

Jak zapewnia inwestor i wykonawca (Strabag) całościowe prace na tym odcinku zakończą się najpóźniej 31 lipca br.

źródło: Cieszyński Portal Budowlany - www.pb.cieszyn.pl

·
Moderator
11,838 Posts
^^ No to kolejny odcinek Gierkówki do remontu :)

Czy remont obejmie odcinek do S1 czy tylko do Harbutowic?

·
Registered
1,965 Posts
Gdzie jest ten ruch wahadłowy?
Ja widziałem tylko dwukierunkowy na wschodniej jezdni.

Będzie bardzo ładne przedłużenie obecnie remontowanej DK81. :)
Tylko ten remontowany odcinek jakoś dziwnie krótki. Nie wiecie jaką długość tej trasy będą remontować?

·
Registered
10 Posts
"Wahadlowy" w sensie takim ze nie jest remontowany na raz caly odcinek tylko podzielono go na fragmenty, obecnie trwaja prace przy stacji paliw w Harbutowiach i drugi odcinek za skretem na Ustron (na stara droge) az do skrzyzowania Ustron - Cieszyn.

A ile to jest w sumie km to nie wiem :)

·
Registered
348 Posts
Wczoraj podawali w radiu katowice że będą kłaść nowy asfalt na odcinku od Wisły w stronę Istebnej. Jak jechałem tam w niedzielę to na odcinku od Kubalonki w stronę Wisły jest sfrezowana nawierzchnia.

·
Registered
10 Posts
Wczoraj podawali w radiu katowice że będą kłaść nowy asfalt na odcinku od Wisły w stronę Istebnej. Jak jechałem tam w niedzielę to na odcinku od Kubalonki w stronę Wisły jest sfrezowana nawierzchnia.
na odcinku z Wisly do Istebnej czekali tylko na pozwolenie na rozpoczecia prac, widac dostali skoro ruszyli z remontem :)

·
Moderator
11,838 Posts
^^ no masz w pierwszym poście

a czy będzie wymieniana podbudowa to nie wiem, ale chyba nie, to tylko DW

·
Registered
477 Posts
^^ no masz w pierwszym poście

a czy będzie wymieniana podbudowa to nie wiem, ale chyba nie, to tylko DW
W pierwszym poście jest napisane o odcinku Harbutowice-Ustroń. W międzyczasie zrobił sie OT nt Wisła-Istebna i pytam w o ten odcinek :
Czy na odcinku Wisła- Istebna będzie tylko nowy dywanik, czy tez remont będzie nieco większy ?

·
Registered
184 Posts
W pierwszym poście jest napisane o odcinku Harbutowice-Ustroń. W międzyczasie zrobił sie OT nt Wisła-Istebna i pytam w o ten odcinek :
Czy na odcinku Wisła- Istebna będzie tylko nowy dywanik, czy tez remont będzie nieco większy ?

Z tego co mi wiadomo tylko nowy dywanik...

·
Registered
10 Posts
Obecnie trwają prace na odcinku Harbutowice - Ustroń, a już niebawem rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 941, Wisła Głębce - Istebna Andziołówka. W tym momencie trwają prace związane z frezowaniem istniejącej nawierzchni, a z początkiem maja ma zostać wydane pozwolenie na budowę, co spowoduje uruchomienie procedury przetargowej na wybór wykonawcy.

Ponadto w ostatnim czasie rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach na temat planów inwestycyjnych i remontów na pozostałych drogach wojewódzkich przebiegających przez powiat cieszyński.

21 - 40 of 139 Posts