SkyscraperCity banner

41 - 60 of 139 Posts

·
Registered
Joined
·
10 Posts
Za http://www.zdw.katowice.pl/:

Wszystko wskazuje na to, że dotrzymany będzie termin zakończenia prac na remontowanym od miesięcy rondzie w Wiśle, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 941 i 942.
Przebudowa ronda kosztowała prawie 1,5 mln zł. Ze względu na opóźnienia w przebudowie tego skrzyżowania, inspektorzy zintensyfikowali nadzór na tą inwestycją. Budowa ma być zakończona 28 maja br.
 

·
Obywatel Świata
***** ***
Joined
·
7,756 Posts
Kubalonka: Trzeba drążyć w skale

Modernizacja drogi z Wisły na Kubalonkę w Istebnej to jedna z największych inwestycji drogowych w województwie śląskim w tym roku. Jak informują służby prasowe wojewody, prace prowadzone od przeszło dwóch miesięcy przebiegają zgodnie z harmonogramem.Droga na Kubalonkę jest kompletnie rozkopana. fot. Krzysztof Kaczorowski


Tak dziś wygląda Kubalonka. fot. Krzysztof Kaczorowski


Zakończenie tej inwestycji planowane jest 30 października. Czy się uda? fot. Krzysztof Kaczorowski


— Przygotowania do inwestycji trwały wiele lat. W ubiegłym roku przeszkodą w rozpoczęciu przebudowy trasy przez Kubalonkę było odwołanie przetargu. Wszystkie oferty spełniające wymogi formalne opiewały na kwoty daleko przewyższające to, na co Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach był przygotowany, zgodnie z planem budżetowym — informuje Marta Malik, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego.

Obecnie na DW 941 prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Wykonawca, po niespełna dwóch miesiącach prac, wykonał prawie w całości system odwodnienia. Było to o tyle trudne, że trzeba było drążyć wykopy w twardym, skalistym gruncie.


Przebudowa odcinka DW 941, liczącego 2,2 km i budowa nowego mostu w Głębcach kosztować będzie prawie 27 mln zł. Zakończenie tej inwestycji planowane jest 30 października.

W kolejnych latach będą przebudowywane następne odcinki tej drogi w Głębcach i Istebnej. Całość tego przedsięwzięcia pochłonie prawdopodobnie ponad 100 mln zł — dodaje Marta Malik.
Źródło :
http://www.gazetacodzienna.pl


Skoro inwestycji ma być więcej to proponuję zmianę nazwy tego wątku na :
[DW941] Skoczów - Istebna
 

·
Registered
Joined
·
1,547 Posts
Chwila, to rozumiem, że ta DW między Wisłą, a Istebną jest rozkopana? No to kurde du[cenzura] xP Na początku sierpnia wyjeżdżam z rodziną na Bułgarię, starzy nie chcą słyszeć o jeździe przez Zwardoń, a mieliśmy jechać przez Istebnę i Jablunkov, by nie trzeba było winiety czeskiej kupować... :/
 

·
Moderator
Joined
·
73,507 Posts
Chwila, to rozumiem, że ta DW między Wisłą, a Istebną jest rozkopana? No to kurde du[cenzura] xP Na początku sierpnia wyjeżdżam z rodziną na Bułgarię, starzy nie chcą słyszeć o jeździe przez Zwardoń, a mieliśmy jechać przez Istebnę i Jablunkov, by nie trzeba było winiety czeskiej kupować... :/

Przecież trąbili o tym już nawet rok przed przebudową;) Nie martw się, dla osobówek jest objazd w stronę Malinki, potem przy prezydenckim Zamku i powrót na Kubalonkę;)
 

·
Registered
Joined
·
145 Posts
mieliśmy jechać przez Istebnę i Jablunkov, by nie trzeba było winiety czeskiej kupować... :/

po co Ci winieta czeska ?? na drodze od Cz.Cieszyna do Mostow u Jablokova nie obowiazuje winieta ... pobierane jest jedynie myto za pojazdy o DMC>12t
 

·
Registered
Joined
·
212 Posts
Przecież ta droga jest całkowicie zamknięta, a na objeździe korków nie uraczysz, niezależnie od dnia tygodnia.
A jednak korki uraczysz.... Objazd prowadzi najpierw drogą wojewódzką 942, a następnie drogą powiatową Czarne-Kubalonka, o ograniczeniu do 3,5t DMC, za wyjątkiem autobusów. Lecz jest to droga wąska, na tyle że wyminięcie autobusu z pojazdem osobowym w niektórych miejscach jest niemożliwe (barierki energochłonne i mury oporowe na 70% długości odcinka). W związku z tym wprowadzono na długości 2,2 km ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną sterowaną przez 4 pracowników. Na początku remontu tablice informowały o cyklu 14 minutowym, obecnie oficjalnie wynosi on już 20 minut, a w rzeczywistości w godz. 12-16 w tygodniu jest to ok. 25 minut. W weekendy czas oczekiwania na przejazd przez Zadni Groń sięga 40 minut...

Oby tylko remont udało się zakończyć w czasie ;) Bo w listopadzie na Kubalonce (760 m n.p.m.) bywa już śnieg ;)

Postaram się zrobić trochę zdjęć z objazdu i samego odcinka remontowanego.

Tu też kilka fotek -> http://www.zdw.katowice.pl/index.php?gto=frontpage&newsID=349

Z pozdrowieniami z Trójwsi Beskidzkiej ;)
 

·
Registered
Joined
·
477 Posts
Chwila, to rozumiem, że ta DW między Wisłą, a Istebną jest rozkopana? No to kurde du[cenzura] xP Na początku sierpnia wyjeżdżam z rodziną na Bułgarię, starzy nie chcą słyszeć o jeździe przez Zwardoń, a mieliśmy jechać przez Istebnę i Jablunkov, by nie trzeba było winiety czeskiej kupować... :/
No to jedź przez Leszną Górną, Trzyniec i Jabłonków - po prostu na końcu dwujezdniówki w Ustroniu skręć w prawo. Droga na pewno lepsza niż przez istebniańskie dziury.
Starzy mają rację - przez Zwardoń lepiej się nie pchać
 

·
Registered
Joined
·
348 Posts
Starzy mają rację - przez Zwardoń lepiej się nie pchać
Eeee.

Nie przesadzajcie tak z tym Zwardoniem.

Czas przejazdu wydłużył się raptem o 15 minut z powodu remontów a i tak zależy jeszcze od pory dnia. Ja czasami odcinek od ronda w Milówce do ronda w Przybędzy pokonywałem 6 razy tam i z powrotem i jakoś żyję po tych 12 kursach.

Krótko mówiąc da się przeżyć. Tylko trzeba mieć trochę cierpliwości.
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
34,714 Posts
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,9672546,Blokada__wislanki__wstrzymana__Projekt_znow_poprawiany.html

- Wierzę w to, że doprowadzimy tę sprawę do szczęśliwego zakończenia i mam nadzieje, że to skrzyżowanie w końcu zostanie przebudowane - mówi Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia.

- W związku z zaangażowaniem starosty cieszyńskiego w próbę rozwiązania tego konfliktu postanowiliśmy na okres miesiąca zawiesić blokadę - mówi Jolanta Hazuka, inicjatorka protestu na "wiślance" w Ustroniu Nierodzimiu, który miał odbyć się w najbliższą sobotę. My tymczasem zadajemy pytanie, dlaczego od ponad półtora roku nie udało się stworzyć projektu przebudowy skrzyżowania oraz przystąpić do prac?

- Uczymy się na błędach - mówi Klaudia Szutran z Consul Engineering Sp. z o. o. w Tychach. To właśnie ta firma, pod koniec 2009 roku wygrała przetarg na opracowanie projektu przebudowy skrzyżowania ulic Katowickiej, Wiejskiej i Skoczowskiej w Ustroniu-Nierodzimiu. Miejscu, w którym mieszkańcy od lat walczą o wybudowanie sygnalizacji świetlnej.

- Dotychczas prowadziliśmy ożywioną korespondencję. Consul Engineering wykonuje projekt na zasadach komercyjnych, jednak wykazując się dobrą wolą, odpowiadaliśmy na pytania projektanta. Przekazaliśmy ponad 100 różnych uwag korygujących błędy w poszczególnych częściach projektu. Niektóre były bardzo ważne, inne mniej, a niektóre świadczące o niskim poziomie fachowości projektanta - mówi Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Zarzuty ZDW dotyczyły między innymi: braku całego tomu dokumentacji dotyczącego zagospodarowania terenu, braku projektu wycinki drzew oraz tego, że projekt nie przewidywał dojazdu do dwóch działek w czasie jednego z etapów przebudowy skrzyżowania.

Klaudia Szutran przyznaje, że w projekcie rzeczywiście były błędy. Nie do końca zgadza się jednak z zarzutami. Odpiera między innymi ten dotyczący niewłaściwego wytyczenia granic działek i przypomina, że skrzyżowanie leży na terenie zarządzanym przez województwo śląskie, powiat cieszyński oraz miasto Ustroń. - Wytyczenie granic trwało kilka miesięcy i nie mieliśmy na to wpływu - przekonuje. Trudnością są też zmieniające się wytyczne. To co kiedyś nie było wymagane, teraz jest niezbędne. Nie ukrywa, że tyska firma po raz pierwszy współpracuje z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich (może wykazać się współpracą z jednostkami powiatowym) i z niektórymi z wymagań spotyka się po raz pierwszy. - Chcieliśmy się spotkać i wyjaśnić nasze wątpliwości dotyczących niektórych kwestii, ponieważ są one napisane "ogólnikowo", ale ze strony ZDW od początku współpracy nie było na to zbyt dużej chęci - mówi. I dodaje: - Wymagania stawiane przez ZDW są dla nich ułatwieniem, ale dla nas stanowią dodatkową pracę i pewne utrudnienia. Dlatego tak długo trwa opracowanie projektu.

- Wierzę w to, że doprowadzimy tę sprawę do szczęśliwego zakończenia i mam nadzieje, że to skrzyżowanie w końcu zostanie przebudowane - mówi Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia.

Pewne jest to, że na pewno nie uda się tego zrobić jeszcze w tym roku. W najbliższych dniach przedstawiciele firmy projektowej przedstawią kolejny, poprawiony projekt przebudowy do zaopiniowania przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Czy ostatni? Firma z Tychów już teraz ponosi kary z powodu nie wywiązania się z terminu realizacji zadania.
 

·
Tombou
Joined
·
3,937 Posts
Ustroń -Nierodzim: Ostatnia prosta do gotowego projektu skrzyżowania?


- ZDW ma taką specyfikę, chyba każde biuro projektowe to potwierdzi, dbają o to, aby czuć się ważnym - uważa Kaludia Szutran przygotowująca dekomentację przebudowy skrzyżowania w Ustroniu-Nierodzimiu. fot. Katarzyna Koczwara


Na spotkaniu mieszkańcy nie kryli irytacji, dopytywali się, kiedy biuro złoży komplet gotowej dokumentacji. fot. Katarzyna Koczwara
Mieszkańcy ustrońskiego Nierodzimia są coraz bardziej zniecierpliwieni. Nie interesuje ich, kto komu robi na złość, lub kto popełnia błędy. Chcą wiedzieć, kiedy gotowy będzie projekt skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Na spotkaniu byli przedstawiciele biura projektowego, zabrakło reprezentanta Zarządu Dróg Wojewódzkich i mediatora ze strony starostwa.

Przypomnijmy, firma Consul Engineering Sp. z o.o. z Tychów do końca 2010 r. miała wykonać projekt przebudowy skrzyżowania ulic Katowickiej, Wiejskiej i Skoczowskiej w Ustroniu-Nierodzimiu. ZDW twierdzi, że wciąż nie ma kompletnej dokumentacji. - Dwa lata temu Zarząd Województwa Śląskiego zawarł porozumienie z władzami Ustronia na wykonanie nowego projektu przebudowy skrzyżowania DW 941 z ul. Skoczowską w Ustroniu-Nierodzimiu w ramach programu Współfinansowania Inwestycji Drogowych. Projekt miał być gotowy na koniec ubiegłego roku. Tymczasem firma Consul Engineering z Tychów przesyła do konsultacji fragmenty projektu pełne rażących błędów. Kompletnej dokumentacji wciąż brak - informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

Atak odpiera prezes tyskiego biura projektowego. - Gotowy projekt budowlany został złożony przez naszą firmę pół roku temu. Czekamy na decyzję ZDW, nie są to decyzje związane z żadnymi problemami technicznymi, projektowymi, takich problemów nie było - przekonywał w Ustroniu Krzysztof Bernaś.

PISALIŚMY: Mieszkańcy Ustronia chcą sygnalizacji na skrzyżowaniu

27 czerwca podczas spotkania mieszkańców Nierodzimia z władzami miasta i firmą projektową zawrzało. Przedstawiciele biura pojawili się na spotkaniu dzięki telefonicznemu zaproszeniu przez Jolantę Hazukę, mieszkankę dzielnicy walczącą o sygnalizację świetlną na wspomnianym skrzyżowaniu. Przedstawicieli ZDW nie było. Nikt ich nie zaprosił, wymawiając się, że i tak się nie pojawią, uważając, że nie są stroną w sprawie. - Nasze zniecierpliwienie narasta, co mamy zrobić, żeby było dobrze - pytała radna Bogusława Rożnowicz.

- ZDW zaopiniował projekt budowlany z każdej branży, tzn. drogowej, kanalizacji, sygnalizacji świetlnej, przepisów. Jedyne co zostało, to wniosek o zgodę na realizację inwestycji drogowej, plus część geodezyjna jako załącznik do wniosku. Pod względem technicznym projekt jest zaakceptowany, łącznie z liniami rozgraniczającymi - zapewniała Klaudia Szutran i dodała: - ZDW ma taką specyfikę, chyba każde biuro projektowe to potwierdzi, dbają o to, aby czuć się ważnym.W oskarżaniu ZDW o utrudnianie pracy, "czepianie się" nieistotnych rzeczy i wyszukiwanie problemów wtórował prezes tyskiego biura projektowego. - Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - przyznał Bernaś. Przy okazji "poskarżył się" na zainteresowanie mediów działaniami jego firmy przy tym projekcie, uważając, że to dodatkowo utrudnia porozumienie z ZDW.


Na spotkaniu w Nierodzimiu zabrakło przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Starosta zaangażowany był w odwołanie planowanej na 28 maja blokady. Teraz nic nie miał do powiedzenia mieszkańcom Ustronia.

Optymizmu nie traci Stanisław Malina. - Nigdy w temacie świateł na tym skrzyżowaniu nie byliśmy tak daleko, nigdy nie rozmawialiśmy nad projektem przebudowy tego skrzyżowania - zauważył przewodniczący Rady Miasta Ustronia.

Jeśli sprawdzą się jego przewidywania, projekt zostanie pozytywnie zaopiniowany najpóźniej jesienią. Wtedy też w pracach władz wojewódzkich nad budżetem na 2012 r. uwzględniona zostanie przebudowa skrzyżowania w Nierodzimiu.

Ustroń: pełna dokumentacja projektu skrzyżowania trafiła do ZDW


Pełna dokumentacja planowanego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Ustroniu Nierodzimiu czeka na opinię ZDW w Katowicach. fot. Maciej Kłek
Władze Ustronia złożyły pełną dokumentację projektu skrzyżowania w Nierodzimiu. Teraz czekają na opinię Zarządu Dróg Wojewódzkich. W dalszej kolejności wystąpią o zgodę na budowę do Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

- 4 lipca do Zarządu Dróg Wojewódzkich wpłynął projekt przebudowy skrzyżowania DW 941 z drogami lokalnymi w Ustroniu Nierodzimiu. Projekt przesłał Urząd Miasta Ustronia, który zlecił jego wykonanie w ramach programu Współfinansowania Inwestycji Drogowych. W krótkim czasie projekt zostanie sprawdzony i ZDW w Katowicach wyda opinię - potwierdza Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

Dlaczego przygotowanie pełnej dokumentacji trwało tak długo, na spotkaniu z mieszkańcami Nierodzimia 27 czerwca tłumaczył prezes firmy Consul Engineering, wykonującej projekt skrzyżowania. - Jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze. Jedną z przyczyn było ustalenie ostatecznie linii rozgraniczających inwestycję, by było wiadomo, kto ostatecznie stanie się właścicielem danego obszaru. A co za tym idzie, będzie musiał o ten obszar dbać. Ze względu na to, że inwestycją były zainteresowane 3 strony, ustalenie takiej granicy nie było łatwe - przyznaje Krzysztof Bernaś.

Mieszkańcy Nierodzimia odzyskują nadzieję na pozytywne zakończenie sprawy. - Super. Miejmy nadzieję, że opinia ZDW będzie pozytywna - przyznała Jolanta Hazuka, mieszkanka dzielnicy, gdzie ma powstać skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. - Sprawę będziemy dalej pilotować - zapewnia.

http://www.gazetacodzienna.pl/index.php?p=wwiad&id=5837
 

·
Tombou
Joined
·
3,937 Posts
USROŃ - NIERODZIM Czarne skrzyżowanie wreszcie będzie bezpieczne

Marcin Czyżewski 08.10.2011 aktualizacja: 2011-10-08 02:09 A A A Drukuj
Dwupasmówka do Wisły przecina na pół dzielnicę Nierodzim w Ustroniu. Jej mieszkańcy od 30 lat walczą, aby tutejsze niebezpieczne skrzyżowanie zostało przebudowane. Teraz wszystko wskazuje na to, że ich marzenie się spełni i miejsce przestanie być czarnym punktem.

Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta

Kierowcy przejeżdżają przez to skrzyżowanie w Ustroniu z duszą na ramieniu

Skrzyżowanie ulic Katowickiej i Skoczowskiej w Ustroniu-Nierodzimiu od wielu lat jest okryte złą sławą. Należy do najbardziej niebezpiecznych miejsc na Śląsku Cieszyńskim. Stłuczki i wypadki, do których tutaj już doszło, ciężko zliczyć. Wszystko przez to, że lokalne drogi wpadają tutaj do ruchliwej trasy wojewódzkiej nr 941, którą auta mkną w kierunku Wisły lub Katowic.

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy Nierodzimia. - Droga wojewódzka niefortunnie przecina naszą dzielnicę na dwie części. Po jednej stronie są bloki i szkoła, po drugiej przychodnia, apteka. Dlatego wciąż jesteśmy w niebezpieczeństwie, przechodząc na drugą stronę. Tymczasem ruch z roku na rok jest coraz większy. Starsze osoby pytały mnie nawet, czy na pasie zieleni między jezdniami nie dałoby się postawić jakiejś ławeczki, bo czasami muszą bardzo długo czekać, aż będzie przerwa między jadącymi samochodami - opowiada Halina Kujawa, przewodnicząca zarządu osiedla Nierodzim.


Mieszkańcy od dawna apelują o przebudowę skrzyżowania. Przede wszystkim chcieliby tutaj sygnalizacji świetlnej, która da im większe bezpieczeństwo. - Zaczęłam się o to starać 30 lat temu, gdy moje dzieci chodziły jeszcze do przedszkola. Dzisiaj doczekałam się już wnuczek i dalej nic się nie zmieniło - dodaje pani Halina.

O konieczności przebudowy skrzyżowania mówią też władze Ustronia. Dlatego samorząd ponad dwa lata temu zawarł z zarządem województwa śląskiego porozumienie o wykonaniu projektu przebudowy skrzyżowania w ramach programu współfinansowania inwestycji drogowych. Jego przygotowanie, zlecone prywatnej firmie, trwało długo, aż wreszcie wiosną tego roku mieszkańcy zagrozili blokadą drogi.

- Teraz projekt jest już gotowy i uzgodniony. Wraz z powiatem cieszyńskim dołożymy do tej inwestycji po mniej więcej 1 mln zł, ale przebudowę powinien realizować Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zrobimy wszystko, aby prace rozpoczęły się w przyszłym roku - mówi Ireneusz Szarzec, burmistrz Ustronia. Przebudowa będzie miała dość duży zakres i pochłonie niespełna 10 mln zł. Oprócz postawienia sygnalizacji świetlnej zostaną przebudowane dojazdy do głównej drogi, zmienione pasy lewoskrętu, powstaną zatoki autobusowe, chodniki dla pieszych. - To wszystko poprawi bezpieczeństwo - dodaje burmistrz.

Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, przyznaje, że ZDW będzie realizował inwestycję, ale rozpoczęcie przebudowy skrzyżowania zależy tylko od stosownej decyzji władz województwa. - Jesteśmy teraz na etapie starań o wydanie pozwolenia na budowę. Konkretna decyzja, czy to zadanie zostanie ujęte w przyszłorocznym budżecie, zapadnie z początkiem roku - mówi Aleksandra Marzyńska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

- Mamy nadzieję, że prace wreszcie się rozpoczną. Rozumiemy, że mogą być trudne budżety przez rok, dwa, pięć czy dziesięć lat. Ale przez 30? - mówi Halina Kujawa.


Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,10432201,Czarne_skrzyzowanie_wreszcie_bedzie_bezpieczne.html#ixzz1aB61mJS0
 

·
Moderator
Joined
·
73,507 Posts
^^Szkoda, że u nas "poprawienie" bezpieczeństwa polega na przebudowie skrzyżowania tylko w jednym poziomie, na dwujezdniówkach powinni robić węzły dwupoziomowe. W tym przypadku jest na to dużo miejsca.
 

·
Tombou
Joined
·
3,937 Posts
dokładnie, ale wydaje mi sie ze drogowcy o tym wiedzą, tylko ze to kosztuje takie pieniądze,ze po prostu przy dzisiejszych potrzebach drogowych i budzecie, zwyczajnie nas na to nie stac, przeciez gierkówka z Bielska do Katowic,tez powinna zostac ubezkolizyjniona, trzeba by wtedy kilkanascie wezłów 2poziom., koszt pewnie pod miliard PLN
 

·
Tombou
Joined
·
3,937 Posts
2011-11-23 13:47
To już pewne. Do piętnastego grudnia przy obwodnicy Ustronia staną kolejne rzędy ekranów dźwiękochłonnych.

Umowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich a głównym wykonawcą, firmą „Eco – Acustic”, na budowę ekranów akustycznych przy drodze wojewódzkiej nr 941 w rejonie osiedla Manhatan – etap 1 (ekrany południowe) została podpisana 9. listopada.

Wykonawca ma miesiąc na ustawienie ekranów od strony bloków nr 5 i 7, między skrzyżowaniem ulic Andrzeja Brody z Katowicką do zwężenia obwodnicy w stronę Wisły. Wartość inwestycji to blisko 2 miliony 700 tysięcy złotych.

W czasie stawiania ekranów wyłączony będzie z ruchu jeden pas jezdni w kierunku Katowic.

KRÓTKO: Na Manhatanie staną kolejne ekrany
 

·
Moderator
Joined
·
73,507 Posts
W końcu przebudują niebezpieczne skrzyżowanie


Na prace, które zapewnią większe bezpieczeństwo, mieszkańcy Ustronia i kierowcy czekają od lat. Teraz województwo przeznaczyło na ich wykonanie 9,5 mln zł.
Na skrzyżowaniu w Ustroniu Nierodzimiu lokalne drogi łączą się z drogą wojewódzką nr 941, którą auta jeżdżą ze Śląska do Wisły. To miejsce od lat cieszy się złą sławą wśród kierowców, ponieważ doszło tu do wielu kolizji i wypadków. Narzekają na nie także mieszkańcy Nierodzimia. Wyjaśniają, że bardzo ruchliwa trasa przecina dzielnicę na dwie części. Tymczasem codzienne pokonywanie wiślanki jest konieczne, bo po jednej stronie trasy są przychodnia i apteka, a po drugiej bloki i szkoła. - Przejście na drugą stronę to ciężka sprawa. Najgorzej mają osoby starsze i dzieci. Codziennie drżymy o ich bezpieczeństwo - mówią.

Mieszkańcy od lat walczą o przebudowę skrzyżowania. Chcą przede wszystkim sygnalizacji świetlnej, która zapewni większe bezpieczeństwo. Obietnice słyszeli już wielokrotnie, ale teraz zostaną one zrealizowane. - Zeszły rok poświęciliśmy na dopinanie spraw formalnych i dopracowywanie projektu. Teraz przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu - mówi Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Jest to możliwe, bo samorząd województwa w budżecie na 2013 rok zapisał na ten cel 9,5 mln zł. Swoje 1,3 mln zł dołoży powiat cieszyński. W inwestycję zaangażowane są także władze Ustronia, które już wcześniej zapłaciły za wykonanie projektu. Pieniądze pozwolą nie tylko na postawienie sygnalizacji świetlnej. Zostaną tu także przebudowane dojazdy do głównej drogi, zmienione pasy lewoskrętu, powstaną chodniki dla pieszych i zatoki autobusowe.
Cały tekst: http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,13186478,W_koncu_przebuduja_niebezpieczne_skrzyzowanie.html?bo=1#ixzz2Hmy4vJvb
 

·
Registered
Joined
·
5,556 Posts
DW 941 przebudowa skrzyżowania w Ustroniu Nierodzimiu :)
Będą tam światła :(
Czy te światła są potrzebne czy nie dywagował nie będę ale do jasnej ciasnej dlaczego od skrzyżowania z S1 aż do końca odcinka dwujezdniowego nawalili permanentne ograniczenia do 70 km/h! Przecież natężenie ruchu jakoś diametralnie nie wzrosło a droga jeszcze jako DK miała 90, później 100 km/h i było OK. Swoją drogą nie wiem kto, dlaczego i po co przemianował tą drogę na DW, bo wyraźnie ZDW sobie z nią nie radzi albo mówiąc inaczej radzi znacznie gorzej niż GDDKiA z wcześniejszym odcinkiem "Wiślanki", a Wisła to mimo wszystko ważne miasto na mapie Polski... .
 
41 - 60 of 139 Posts
Top