SkyscraperCity banner

81 - 100 of 139 Posts

·
Moderator
Joined
·
73,508 Posts
Będzie większy komfort na drodze nr 941 w Ustroniu

| Elżbieta Pałys ⚫ źródło: RynekInfrasruktury.pl
Wiosną ruszy wymiana warstwy ścieralnej na blisko 5-kilometrowym odcinku DW 941 w Ustroniu. Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach wykona ją firma M-Silnice.
Remont obejmie odcinek od skrzyżowania z ulicą Cieszyńską do skrzyżowania z ul. Wiślańską. Będzie kosztował niespełna 4,791 mln zł. Powinien się zakończyć do 31 lipca 2016 r.

Odcinek poddawany remontowi został wykonany częściowo w 1997, a w części w 2003 roku. Droga ma nowoczesną konstrukcję i dzięki temu obecnie wystarczy wymiana warstwy ścieralnej – podkreśla zarządca drogi.

Wymiana warstwy ścieralnej, to koszt ok. 1 mln złotych za 1 km. Dla porównania, przebudowa wszystkich warstw konstrukcji drogi to koszt nawet ponad 4 mln złotych za 1 km drogi o szerokości 7 m.

Przebudowy, czyli wymiany całej konstrukcji drogi wymaga około jednej trzeciej dróg zarządzanych przez ZDW w Katowicach.
źródło : http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/bedzie-wiekszy-komfort-na-drodze-nr-941-w-ustroniu---52793.html
 

·
Moderator
Joined
·
73,508 Posts
^^W temacie przedłużenia obwodnicy Ustronia w kierunku Wisły nic formalnie się nie dzieje.
 

·
Moderator
Joined
·
16,786 Posts

·
Moderator
Joined
·
16,786 Posts

·
Moderator
Joined
·
73,508 Posts
^^Super sprawa. W końcu będzie zrobiony jeden kawałek w ciągu. Najciekawsze jest to, że na poprzedniej stronie nie ma wspomnianego tego przetargu :)
 

·
Moderator
Joined
·
73,508 Posts
Śląskie: Oferty na przebudowę DW-941 koło Ustronia powyżej budżetu

| Leonard Dolecki ⚫ źródło: RynekInfrastruktury.pl

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otworzył oferty w przetargu na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 941. Do zamawiającego trafiły oferty od trzech potencjalnych wykonawców. Niestety żadna z nich nie mieści się w przewidzianym budżecie.
Inwestycja dotyczy fragmentu DW-941 od obwodnicy miejscowości Ustroń do drogi wojewódzkiej nr 942. W postępowaniu ZDW w Katowicach stosuje takie kryteria jak: cena (60%), okres gwarancji (20%), dodatkowe doświadczenie kierownik budowy (10%) oraz wartość wtórnego modułu odkształcenia e2 podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej (10%).
całość : https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/slaskie-oferty-na-przebudowe-dw941-kolo-ustronia-powyzej-budzetu-64867.html
 

·
Moderator
Joined
·
73,508 Posts
^^Remont kiedyś muszą zrobić. Pytanie brzmi, czy w ramach tego, czy też następnego przetargu...
 

·
Registered
Joined
·
1,965 Posts
Z tymi kryteriami wyboru wykonawcy to już nie wiedzą jak kombinować, żeby udawało, że to nie cena decyduje. O ile doświadczenie personelu jest zasadne o tyle np szorstkość, czy jak tu wtórny moduł to paranoja jakaś...
 

·
Moderator
Joined
·
73,508 Posts
^^Przecież przebudowa ma trwać kilkanaście miesięcy, więc jakiś sezon zimowy musi trafić ;)
 

·
Registered
Joined
·
13,168 Posts
^^Przecież przebudowa ma trwać kilkanaście miesięcy, więc jakiś sezon zimowy musi trafić ;)
W zimie i tak nie będą wykonywać praktycznie żadnych prac. Myślę, że jest to do ogarnięcia tak, żeby droga była w całości przejezdna w trakcie sezonu zimowego.
Pytanie jak to zostało przewidziane przez ZDW w warunkach przetargu.
 

·
Registered
Joined
·
5,556 Posts
Oby nie skończyło się takim rozgardiaszem jak podczas remontu 938 na wlocie do Cieszyna, gdzie nie dość, że drogę kompletnie zamknięto to jeszcze w tym samym czasie PLK zamknęła równoległy szlak kolejowy na trwające pół roku remonty. Aby było jeszcze lepiej to opóźnienie w oddaniu do ruchu 938 spowodowało konieczność remontowania po połowie przejazdów kolejowych i ruchu wahadłowego sterowanego światłami bo już żadnej innej alternatywy nie było :eek:hno: Teraz ZDW Katowice zabiera się za wlot do Wisły i jak na złość ma ruszać modernizacja linii kolejowej doń prowadzącej więc naprawdę kolejna nieskoordynowana masakra się szykuje. Bazylion lat planowania aby ostatecznie wszystko w tym samym momencie zamknąć :eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
15 Posts
ZDW w przetargu zastrzegło, że pomiędzy 30.10 a 15.03 nie może być ruchu wahadłowego na remontowanym odcinku także nie będzie źle. Masasakra to będzie w letnie weekendy!
 
81 - 100 of 139 Posts
Top