SkyscraperCity banner

121 - 139 of 139 Posts

·
Registered
5,652 Posts
Film który kończy się fragmentem DW941 od Skoczowa do Ustronia

Film który zaczyna się fragmentem DW941 od Ustronia do Skoczowa

Przejazd tym fragmentem strasznie mi przypomniał mój ulubiony kawałek Gierkówki na północ od Częstochowy, ten gdzie na pewnym odcinku nie ma barier tylko pusty pas zieleni, a teraz ten odcinek został zaorany i zamieniony w węzeł Częstochowa Północ.

Właściwie czy ktoś mógłby mi przybliżyć historię odcinka od ekspresówki do przejazdu kolejowego i skrzyżowania z łamanym pierwszeństwem w Ustroniu? Czy jest to oryginalny przebieg i czy cały ten odcinek został zbudowany gdzieś w czasach Gierka (Co by tłumaczyło moje skojarzenia) i później zmodernizowany?

·
Registered
Miasta dla rowerów!
321 Posts
Jak tak wygląda sytuacja aktualnie, przed zimą? Na stronie jednego z ośrodków narciarskich jest informacja, że droga będzie przejezdna w obu kierunkach zimą.

·
Registered
Miasta dla rowerów!
321 Posts
W Beskidy bez długich korków. Nie będzie ruchu wahadłowego na głównej drodze

Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że od 20 listopada na remontowanej trasie do Wisły zostanie przywrócony ruch w obu kierunkach. Dla kierowców oznacza to mniejsze korki.

Droga wojewódzka nr 941 do Wisły była bardzo zniszczona, dlatego rozpoczęła się jej przebudowa, która potrwa do 15 października 2021 r. Na odcinku od końca istniejącej obwodnicy Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 942, czyli na długości 5,1 km, droga jest rozbierana i budowana praktycznie od nowa. Koszt tej bardzo dużej inwestycji to 98,9 mln zł.

Przebudowa tej głównej trasy prowadzącej w Beskidy wiąże się jednak ze sporymi utrudnieniami.
Od wiosny, z krótkimi przerwami, obowiązuje tu ruch wahadłowy. Efektem tego są korki, które tworzą się szczególnie w weekendy, gdy jest najwięcej przyjezdnych.

Koniec ruchu wahadłowego na drodze do Wisły
Niebawem jednak dotychczasowa organizacja ruchu zostanie zmieniona. Jak poinformował Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, utrudnienia na przebudowywanej DW 941, polegające na ruchu wahadłowym potrwają do 20 listopada.

- Tego dnia zostanie przywrócony ruch w obu kierunkach. Ma to związek z planowanymi zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich od 22 do 24 listopada - informuje ZDW.
W czasie zimy na drodze będą prowadzone prace niewymagające ruchu wahadłowego, o ile warunki atmosferyczne na to pozwolą. – Ruch wahadłowy umożliwiający prowadzenia robót drogowych powróci wiosną, z wyjątkiem czasu trwania Tygodnia Kultury Beskidzkiej – dodaje ZDW.

Oznacza to, że w zimie narciarzom łatwiej będzie dojechać na wiślańskie stoki.
źródło: https://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,25358354,w-beskidy-bez-dlugich-korkow-nie-bedzie-ruchu-wahadlowego-na.html

Swoją drogą ciekawe jak chcą to zrealizować skoro połowa jezdni jest zdarta do podbudowy na większości odcinków?

·
Moderator
73,512 Posts
^^do 20 listopada jeszcze daleko - powinni położyć pierwsze warstwy asfaltu.

·
...
78 Posts
Właściwie czy ktoś mógłby mi przybliżyć historię odcinka od ekspresówki do przejazdu kolejowego i skrzyżowania z łamanym pierwszeństwem w Ustroniu? Czy jest to oryginalny przebieg i czy cały ten odcinek został zbudowany gdzieś w czasach Gierka (Co by tłumaczyło moje skojarzenia) i później zmodernizowany?
Poniższe dwa linki znalazłem w dziale Historia budowy i eksploatacji dróg do 1989 roku, lecz niestety nie odpowiadają dokładnie na Twoje pytanie.

https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=135377743&postcount=1787

https://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=135385027&postcount=1789

·
Moderator
73,512 Posts
^^Czyli skończy się dzikie wyprzedzanie na powyższym odcinku.

·
Registered
113 Posts
Tak i to nawet dokładnie po tej stronie z której wykonane zostały powyższe zdjęcia. Szerokość ścieżki na moście wynosi ok. 2,5m.

·
Registered
Miasta dla rowerów!
321 Posts
Wygląda jakby pomiędzy barierką a barierą energochłonną było miejsce raptem na jednego człowieka :)

·
Registered
13,168 Posts
Powstanie dwupasmówka?
https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/powstanie-dwupasmowka/43880

Ustroń z Wisłą powinna połączyć droga dwupasmowa. Będę o to zabiegał - zapowiada gospodarz Wisły.To kolejne wyzwanie, które stoi przed nami: konieczność budowy drugiego pasa od osiedla Manhattan w Ustroniu do naszego miasta - twierdzi Tomasz Bujok. Teraz jadąc w weekend do Wisły mieszkańcy i turyści stoją w korkach. Drugi pas upłynniłby ruch. Posłuchaj

Zdaniem burmistrza, prace mogą być prowadzone niezależnie od przebudowy "wiślanki" (to obecnie realizowana inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach). Jak wyjaśnia, dodatkowe dwa pasy mogłyby być dobudowane od Manhattanu do Polany, albo też z prawej strony torów, tak aby ominąć dwa przejazdy kolejowe w Wiśle.

Co na to władze województwa śląskiego? Poszerzenie drogi z Ustronia to jest bardzo dobry pomysł, tylko musimy na ten cel znaleźć pieniądze - odpowiada marszałek Jakub Chełstowski.

Rozmawiamy na ten temat i szukamy rozwiązań – podkreśla marszałek. Drogą nr 941 z Ustronia do Wisły to droga wojewódzka.

I mój komentarz do tego pomysłu:

·
Moderator
73,512 Posts
Otwarcie mostu w Wiśle
Wczoraj, 29 kwietnia br. otwarto dla ruchu nowy most na Wiśle, w ciągu DW 941. Stary most w tym miejscu rozebrano i wybudowano nowy. W czasie budowy, ruch odbywał się mostem tymczasowym.

Inwestycja wykonana została w ramach przebudowy DW 941 na odcinku od skrzyżowania z ul. 3 Maja w Ustroniu do ronda na skrzyżowaniu z DW 942 (tzw. rondo na Oazie).

·
Registered
443 Posts
Jaki jest realny termin zakończenia remontu DW941 na terenie Wisły? Przyjechałem na urlop i praktycznie całe miasto stoi :O

121 - 139 of 139 Posts