SkyscraperCity Forum banner

[DW941] Skoczów - Wisła - Istebna

40K views 175 replies 50 participants last post by  RyszDelKow 
#1 ·
Podczas mojego przejazdu poprzez Ustroń, zrobiłem kilka fotek jeszcze nieoddanego do eksploatacji odcinka obwodnicy. Istniejącą już obwodnica (część DK941) została przedłużona o obejście dzielnicy Polana.

Tak dla przypomnienia najpierw fotka początku starej obwodnicy:


A tutaj zaczyna się juz nowy odcinek:


To jedyny oddany do użytku fragment nowej obwodnicy - obejście dworca PKP oraz stacji kolei linowej na Czantorie:


Tutaj węzeł drogowy Ustroń Polana - zjazd na Ustroń-Jaszowiec (widok na motelik) :


Widok na nieoddany jeszcze odcinek w kierunku centrum Ustronia:


Widok w kierunki Wisły:


Przy przebiegu drogi wzdłuż linii lasu skarpy są dodatkowo umacniane dla ochrony przed osunięciami .... przecież to góry:


W pobliżu zabudowań instaluje się ekrany akustyczne:


Szkoda tylko że nie takie jak na starym odcinku drogi. Drewniane w górach wyglądają zdecydowanie lepiej:


tutaj budowa mostu na jednym z górkich potoków:


w tym miejscu nowa droga przecina linię kolejową i wpada na starą istniejącą drogę ... szkoda, gdyby nie Gahura, to nowa obwodnica mogłaby się kończyć w Wiśle eliminując konieczność pokonywania dwóch przejazdów kolejowych:


Oto ta "drobna" przeszkoda. Po drugiej stronie górki znajduje się kamieniołom Gahura:


tutaj mała mapka poglądowa na przebieg nowej drogi (przepraszam za fatalną jakość, ale z braku skanera zrobiłem poprostu fotke fragmentu mapki):


I na koniec ciekawostka. W jakim to mieście w Polsce jest osiedle i dzielnica Mahatan? :D


Pozdrawiam wszystkich!
 
See less See more
14
#176 ·
Główne skrzyżowanie w Ustroniu ( 941-ul.Cieszyńska ) powinno być przebudowane na duże rondo z obsługą centra przesiadkowego, co powinno być elementem organizacji transportu publicznego w Tym Mieście. Drugi , pomocniczy, aczkolwiek ważny, węzeł drogowy z CP powinien powstać w Nierodzimiu z uwagi na powstające tam centrum handlowe które bedzie generowało duży ruch ałtkowy któremu należy zawczasu zapobiec i zastąpić liną zbiorkomu "Hermanice-Polana"
 
Top