SkyscraperCity banner
1 - 13 of 13 Posts

·
Registered
4,159 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Chciałbym , abyśmy w tym wątku umieszczali zdjęcia dziekich zwierząt , które to udało nam się "upolować" ;)
Ja może zacznę - zdjęcie może nie jest mega super , ale jak wiadomo zające są płochliwe i nie miałem zbytnio czasu aby się do niego przygotować , a że robione na dużym zoomie i z ręki , więc ...

·
Registered
1,039 Posts
Płochliwe zające? Co to takiego? ;)

Podczas mojego dyżuru na granicy zbliżały się na otwartej powierchni na odległość 2m, doskonale widząc mnie. Na szczęście miało się ze sobą aparat.
:D

Norbb podczas "polowania".

Wszystkie zrobione jednego dnia. Na ostatnich zdjęciach z serii pewnego zająca (dolny, prawy oraz lewy róg) znajdował się on maksymalnie 3m ode mnie.

Mysz nie uciekła mimo że była odległa na 1,5m a ja robiłem hałas szukając aparat. Młody zając troche później mnie obserwował podczas robienia mu zdjęć bez zoomu (!) - brakowało by mi kilkanaście cm gdybym chciał go dośięgnąć nie wstawając z ławki. A łasice to w ogóle pierwszy raz w życiu widziałem...

Tego samego dnia miałem dyżur nocny przy kamerze na podczerwień. Widać wyraźnie sarne i zająca. Ale wiem że to zdjęcie się nie liczy. ;)

Pewnej nocy spłoszyliśmy mega-dzika schowanego w wysokiej trawie może z 5m od nas. Ale w tamtej sytuacji to raczej sięgnąłem po giwere niż po kamere. ;)

Pozatym by na pewno nie wyszło, i chyba byśmy to bydle troszke sprowokowali błyskiem. :D

·
Registered
3,797 Posts
udało mi sie upolowac cos takiego w oliwskim zoo, ale przysiegam nie wiem czy to jest pudel, lama, żyrafa czy moze wielbłąd

·
in omnia paratus
3,924 Posts
To moze ja sie jeszcze dorzuce; moze to nie to samo co zajace, ale zawsze...

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
@ Norbb: :eek:kay:

@ Delfin: tą pokrakę już kiedyś pokazywałeś, ale za każdym razem nie mogę ze śmiechu :cheers:

@ Wotan: niezłe zwieżaki macie we Wrocławiu ;)

·
...
12,159 Posts
eosendil said:
@ Wotan: niezłe zwieżaki macie we Wrocławiu ;)
właśnie, podobne te zwieżaki z Wrocławia to zwierzaków z Afryki, tylko nie mają "rz" a "ż"- biedne...

ahh ale jestem uszczypliwy :p
Eosendliu wybacz ;-)

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
Raine said:
właśnie, podobne te zwieżaki z Wrocławia to zwierzaków z Afryki, tylko nie mają "rz" a "ż"- biedne...

ahh ale jestem uszczypliwy :p
Eosendliu wybacz ;-)
ne ma problema :cheers:

·
Registered
4,159 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Panowie , w sumie to mnie chodziło o zdjęcia naszych rodzimych zwierząt robionych im na łonie natury , ale "to coś" też jest fajne :D :D

·
in omnia paratus
3,924 Posts
eosendil said:
@ Wotan: niezłe zwierzaki macie we Wrocławiu ;)
Zaraz zaraz a kto powiedzial ze to maja byc zwierzaki z naszego miasta? ;) mialy byc dzikie, to wrzucilem pare autorskich fotek fauny zagranicznej na lonie ICH natury - i tyla.

·
Registered
3,982 Posts
delfin_pl said:
udało mi sie upolowac cos takiego w oliwskim zoo, ale przysiegam nie wiem czy to jest pudel, lama, żyrafa czy moze wielbłąd

Co to wogole jest ? :?

PS.
Czy to jest jadalne i jakie dania ewentulanie mozna z tego zrobic ? ;)

·
Registered
10,118 Posts
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/920123,przepisy-dotyczace-dzikow-od-polowy-lutego.html

Jurgiel: Rozporządzenie ws. odstrzału dzików wejdzie w życie w połowie lutego
28.01.2016

Chodzi o prewencyjny odstrzał dzików, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń (ASF). Populacja dzików ma być zmniejszona o 40 tys. sztuk, do poziomu 0,5 sztuki na kilometr kwadratowy - wyjaśnił minister. Dodał, że taki poziom populacji, w opinii ekspertów, ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się ASF.

Poinformował, że odstrzał obejmie zdrowe dziki w pasie 50 km od granicy obszaru objętego ograniczeniami w woj. podlaskim oraz wzdłuż wschodniej granicy państwa.
Jak mówił, na niektórych obszarach populacja dzika, który stanowi rezerwuar tej choroby, przewyższa 1 sztukę na km kwadratowy.

Minister zwrócił uwagę, że ograniczenie populacji dzików stanowi jeden z elementów zapobiegania szerzeniu się choroby i jest zgodne m.in. ze strategią zwalczania ASF dla wschodniej części UE.
Koszt tej operacji został oszacowany na 12,6 mln zł.

1 - 13 of 13 Posts