SkyscraperCity banner

1 - 20 of 168 Posts

·
Senior Member
1,524 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
pomine wszystkie ochy i achy na temat mojego miasta i przejde od razu do zdjęć :D

Panoramka miasta - widok zza Jeziora Ełckiego.

Zoom na centrum miasta. Widoczne sa tez ruiny zamku krzyzackiego.Jak do tej pory nie udało się go sprzedac a cena wywolawcza wynosi jedynie okolo 1 mln pln. :D

Centrum w nocy. Zdjecie robione z tego samego miejsca ;)

Osiedle Baranki. Jak widac w budowie :)

Osiedle Baranki. Słaba jakosc bo robiłem z samochodu. :)

Basen ze swoja ponad 100metrowa zjezdzalnia :eat:

Takie sobie 3 ełckie wiezowczyki :D

Rzut oka na stadion ... nieciekawie sie prezentuje zimą :crazy2:

... a z tyłu widac wieze cisnien - siedzibe zwiazku mniejszosci niemieckiej.

Widok z budynku przy ulicy Wojska Polskiego w kierunku północnym.

To samo miejsce zimą.

Widok z tego samego budynku w kierunku północno-wschodnim. Skupisko bloków w tle to osiedle Konieczki. Chyba najbrzydsze w miescie.

Wieza cisnien.

Tzw. 'zielony mostek' nad rzeką Ełk.

UPLOAD 05.02.2006
Osiedle Baranki. Na pierwszym planie odhumusowany pas pod drugą nitke wylotówki na Białystok.

Baranki. Wyszło troche nieostre ale chciałem pokazac w oddali chyba najładniejszy budynek mieszkalny w Ełku (z tych nowych ;))

Osiedle Baranki cd. :)

·
Senior Member
1,524 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Tak jest!
Suwałki zostały miastem wojewodzkim mimo ze w 1975 roku było mniejsze od Ełku. W Suwałkach jednak planowano zdaje sie kopalnie rudy zelaza (?) w zwiazku z czym stolica regionu zostały Suwałki ( :bash: ). Kopalni oczywiscie nie uruchomiono ( prawdopodobnie nigdy to nie bedzie miało miejsca) ze wzgledu ze prace musiałyby sie odbywac na terenie parku narodowego lub tez w jego poblizu. Na szczescie obecny podział administracyjny rozdzielił te miasta na dobre i miejmy nadzieje ze nastepne reformy administracyjne nie zmienia tego stanu rzeczy ;)

·
Registered
3,497 Posts
mako22 said:
Osiedle Baranki. Słaba jakosc bo robiłem z samochodu. :)

Gdzie budują to osiedle? To są te nowe bloki niedaleko nowego szpitala?

PS. Ełk to bardzo ładne miasto. Przejeżdżałem tam dziesiątki jeśli nie setki razy. Pamiętam, że swojego czasu największa odmiana widoczna w Ełku to była wizyta Papieża. :D Wtedy pomalowali wszystkie kamienice w centrum, które stały w bliższej i troche dalszej okolicy od miejsca gdzie była msza.

·
Registered
12,965 Posts
bylem w Elku w sierpniu 2004. Bardzo fajna miejscowosc (przynajmniej latem), szczegolnie podobala mi sie ta glowna ulica zaraz przy jeziorze. Wszystko sprawialo wrazenie zadbanego. Do tego sporo budowala sie nad sama woda. Swietna sprawa z tym mini bulwarem nad jeziorem. :cheers:

·
Senior Member
1,524 Posts
Discussion Starter · #8 ·
MAR_tm said:
fajne zdjęcia

imho te jest najlepsze, żeby tylko jakość była ciut podciągnięta ;)
zdaje sie ze mam je w lepszej jakosci na dysku. Jutro je poprawie ;)

Białostoczanin said:
Gdzie budują to osiedle? To są te nowe bloki niedaleko nowego szpitala?
Jest to osiedle budowane w zasadzie wzdłóz wylotówki na Białystok (między jeziorem a ta wlasnie droga). Mozna powiedziec ze jest wlasnie niedaleko nowego szpitala.

Co do wizyty papieza to faktycznie wszystko co sie dalo pomalowali na rozne wesole kolory. Nawet w niedaleko moje bloku byl zwirowy parking ktory przed wizyta papieza wykostkowali. W koncu znajdował sie przy ulicy ktora przejezdzal papiez z ladowiska na miejsce mszy:D

·
CAMPIONS 2006
809 Posts
Mnie zaciekawil ten zamek, nie to ze chcialbym go kupic, no ale przynajmniej zobaczyc te ruiny :)

·
Registered
644 Posts
W Suwałkach jednak planowano zdaje sie kopalnie rudy zelaza (?) w zwiazku z czym stolica regionu zostały Suwałki ( :bash: ). Kopalni oczywiscie nie uruchomiono ( prawdopodobnie nigdy to nie bedzie miało miejsca) ze wzgledu ze prace musiałyby sie odbywac na terenie parku narodowego lub tez w jego poblizu.

Z tą kopalnią to chyba troche inaczej. Złoża leżą zbyt głęboko by je eksploatować, nawet za komuny byłoby to wysoc niegospodarne. Gdyby wydobycie było opłacalne a złoza leżały płytko to myślę, ze raczej nie przeszkadzałoby decydentom komunistycznym umijscowienie kopalni w pobliżu parku. wtedy nie przejmowano się ochroną przyrody.

·
Senior Member
1,524 Posts
Discussion Starter · #13 · (Edited)
zwierzak said:
Z tą kopalnią to chyba troche inaczej. Złoża leżą zbyt głęboko by je eksploatować, nawet za komuny byłoby to wysoc niegospodarne. Gdyby wydobycie było opłacalne a złoza leżały płytko to myślę, ze raczej nie przeszkadzałoby decydentom komunistycznym umijscowienie kopalni w pobliżu parku. wtedy nie przejmowano się ochroną przyrody.
Mozliwe ze bylo tak jak mowisz ale z drugiej strony slyszalem ze zloza tego surowca sa duze. Tak czy siak nic to juz nie zmieni bo w najblizszym czasie nie beda na pewno nic tam wydobywac :)

strzelec said:
Mnie zaciekawil ten zamek, nie to ze chcialbym go kupic, no ale przynajmniej zobaczyc te ruiny
historia zamku oraz zdjęcia dostępneTutaj

·
Registered
5,581 Posts
strzelec said:
Mnie zaciekawil ten zamek, nie to ze chcialbym go kupic, no ale przynajmniej zobaczyc te ruiny :)
Oj dostrzec go to wcale nie jest takie proste:)
Nie dziwie sie, ze sa problemy z jego sprzedarza:)

·
Register User
1,688 Posts
no esttetycznie nowocze snie ale mas moze zdjęcia centrum??:Dfajne te osiedle nowe...kurcze ciekawe na ile ludzi...apropos ile ełk ma ludu??

·
Senior Member
1,524 Posts
Discussion Starter · #16 ·
anakin said:
Oj dostrzec go to wcale nie jest takie proste:)
Nie dziwie sie, ze sa problemy z jego sprzedarza:)
Najcenniejsza rzecza przy kupnie tego zamku a w zasadzie ruin, bo sciany sa gole, sypiace sie, jest grunt. Kiedys zamek polozony byl na wyspie. Obecnie jest to polwysep. Zamek znajduje sie prawie w centrum - doskonale miejsce na jakis hotel. Wystarczy przejsc przez mostek, kawalek pod gorke i jestesmy w samym centrum miasta. Ale niestety, kazda w zasadzie decyzja musi zostac zaaprobowana przez konserwatora zabytkow i to chyba najbardziej odstrasza potencjalnych kupcow.

wisza90 said:
no estetycznie nowoczesnie ale masz moze zdjęcia centrum??fajne te osiedle nowe...kurcze ciekawe na ile ludzi...apropos ile ełk ma ludu??
Ełk liczy sobie okolo 60 tys mieszkancow. Na tym nowym osiedlu mieszka obecnie ponad 7 tys ludzi. W budowie jest jeszcze kilka nowych budynkow. Co do zdjec to nie mam jeszcze zadnych ani z centrum ani nie mam wiecej z Baranek. Aparat mam od niedawna. Zrobi sie troche cieplej, sloneczniej to przejde sie i jeszcze troche pofoce ;)

1 - 20 of 168 Posts