SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2334 Posts

·
Super Member
Joined
·
9,190 Posts
Final Design:


Original Post:

İş GYO, 3 yeni projeye başlıyor İzmir'e en yüksek kuleyi dikiyorÜç yeni proje için kolları sıvayan İş GYO, İzmir'in en yüksek binasını inşa etmeye hazırlanıyor. Proje, 25 ve 33 katlı iki kule ile alışveriş merkezinden oluşuyor..

İLİŞKİLİ HABERLER

İş GYO, 3 yeni projeye başlıyor İzmir'e en yüksek kuleyi dikiyor
Alışveriş merkezinin çatısı park olacak
'SPK Başkanı kibar davrandı' İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (İş GYO) Genel Müdürü Turgay Tanes biri İzmir ve ikisi İstanbul'da olmak üzere 3 yeni proje hazırladıklarını açıkladı. Tanes, İzmir'de biri 33, diğeri 25 katlı iki kule inşa edeceklerini belirtti. İş GYO'dan yapılan açıklamaya göre, blokların kaç metre yüksekliğinde olacağı henüz netlik kazanmasa da, kat sayısı olarak İzmir'in en yüksek binası olacağı ifade edildi.


500 MİLYON $'LIK YATIRIM

İtalya'nın Milano kentinde düzenlenen gayrimenkul fuarı EIRE'de sorularımızı yanıtlayan Tanes, 3 yeni proje için toplam yatırım miktarının 500-600 milyon dolar arasında olacağını söyledi. Tanes, projeler hakkında şu bilgileri verdi: "İstanbul Altunizade'de 250 konutluk lüks bir projemiz olacak. Kartal'da ise 77 bin metrekarelik alanda Tecim Yapı'nın arsasında kat karşılığı bir proje yapacağız. Burada bin-bin 200 kadar orta gelirliye hitap eden konutumuz olacak. Ayrıca imar durumuna göre okul ve özel yurttan oluşan bir eğitim tesisi ile alışveriş merkezi de düşünüyoruz." "İzmir'deki projenin adı henüz belli değil" diyen Tanes, projenin 2 rezidans kulesi ve bir alışveriş merkezinden oluşacağını belirtti. Tanes, şöyle devam etti: "Standart bir şey yapmıyoruz. Riskli bir şey olacak ama eğer tutarsa Kanyon'dan daha çok ses getirecek bir proje. Hiçbir alışveriş merkezi çevre ile entegre olmadı bu kadar." Turgay Tanes, 5-10 yıl sonra GYO'ların ve büyük kurumsal inşaat şirketlerinin 5-10 yıl sonra sadece ev kiralamakla uğraşacak portföyler oluşturmasının muhtemel olduğunu belirterek, "O zaman 'ver komisyonu, al evi' falan kalmayacak. Çünkü ev satmakta doyuma ulaştıktan sonra gelir elde etmenin en iyi yolu yaptığınız şeyleri doğru rakamlarla kiralamak olacak" diye konuştu


İzmir Bayraklı'daki projenin 25 ve 33 katlı iki rezidans bloğunda 150 adet konut bulunacak. Kulelerin altındaki blokta ise yaklaşık 30 bin metrekarelik kiralanabilir alanlı alışveriş merkezi olacak. Alışveriş merkezinin çatısı ise Mimar Emre Arolat tarafından park olarak tasarlandı. Projedeki dairelerde de yeşil alanlar olacağı açıklandı.
Sabah

An Emre Arolat Design...They will be the highest scrapers in Izmir according to the article...
 

·
Ghost Rider
Joined
·
4,270 Posts
Bu arada yukarda kat sayısı ile en yüksek bina olacak diyo.Hiltonun da kat sayısı bu civarda değil mi? Kat önemli değil boyu yüksek olsun daha iyi:)
 

·
Registered
Joined
·
28,068 Posts
bunlar güzel
ama Izmirdekiler cogu hep boxy
niye acaba?
 

·
Registered
Joined
·
4,077 Posts
ciddi bi boom yaşıoruz galiba...
 

·
Registered
Joined
·
49 Posts
Hilton seviyesi bir an önce geçilsinde, kaçla geçerlerse geçsinler. Yıllar önce yapılmış olup hala en yüksek olması rahatsızlık verici. Iş GYO'dan daha iyi bir şey bekliyorum. Bildiğim kadarı ile henüz proje tam hazır değildi sadece bir taslak mevcut olması gerekli.
 
1 - 20 of 2334 Posts
Top