SkyscraperCity banner

881 - 900 of 2334 Posts

·
Agh burzum-ishi krimpatul
1,430 Posts
Tadından yenmez bir şey olacak bu. :) Şu gökdelen olayı, sadece Bayraklı-Konak-Halkanpınar düzleminde kalsa iyi olacak ve de yakın yapılmaları (çok yakın değil) daha iyi olacak. Tek bir bölgede toplanıp skyline oluşturur ve hava katarlar. Ama dağınık ve gereksiz yerlere yapılmaları çok kötü oluyor. (Örneğin Crowne Plaza :bash:) 15-20 sene içinde İzmir hem gökdelenleri ile hem de devam eden ve hayata geçirilecek birçok projeleri ile Türkiye'nin en özenilen en beğenilen ili olacak. :cheers:

·
Registered
2,146 Posts
İzmir de halen daha kafası 1950 ila 1970 yılları arasında kalan yöneticiler ve birimler var! işte zamanın da Sahil kesimini ve tarihi yok eden insanlar ile aynı kafadalar. Yani izmir de artık neyin nereye yapılacağı açık ara belli! ama sen tutupta otogarın oraya ,bahsettiğiniz gibi inciraltına vs. bunları kaydırma gayretinde bulunursan izmir hiç bir zaman düzelmez. Rant ile birlikte nüfus da artar ,bırak küçük istanbul olmayı direk istanbul olur çıkarız.

·
Registered
2,146 Posts
Yok abi bu saatten sonra durdurulmasın . yoksa basmanedeki utanç çukuru gibi yıllarca öyle kalıyorlar. bu saatten sonra yapılacak en iyi şey başka yapılara izin vermemek.

·
Registered
126 Posts
o çukur açılırken lisedeydim orta yaşa geldim hala orda böyle giderse ben güçüp gideceğim hala duracak. Çok başlı yönetim olmuyor bizde . İşin hesabını vermekle yükümlü belediye tamam diyor ama bir hakim çıkıyor başka karar veriyor. Buna dikta demeyin örnekler ortada izmir savcısı içmekten siroz oldu herif karıların koynundan çıkmıyordu şimdiki öz özel plaka "aga" ile geziyor. Adama yetki veriyorsun ayarı kaçıyor bizim milletin.

·
Hic Biyerde.
4,736 Posts
Yok abi bu saatten sonra durdurulmasın . yoksa basmanedeki utanç çukuru gibi yıllarca öyle kalıyorlar. bu saatten sonra yapılacak en iyi şey başka yapılara izin vermemek.
Mavibahce avm mesela, demirleri curumeye baslamis, 2-3 sene daha oyle kalirsa bir korku filimini aratmayacak gorunume kavusacak. Insallahta oyle olur, igrenc bisey olur pis kokar insanlar o muhite yaklasmak bile istemezler. Cunku o gorgusuz kendini beyenmis ukela insanlara mustahak.

·
Moderator
7,643 Posts
Amaaan orası zaten olabilecek en çirkin yerlerden biri İzmir'de, yarım kalmış bir temelin çok sırıtacağını sanmıyorum

·
Registered
2,146 Posts
Bak yukarıda @Nergenss mavibahçe örneğini vermiş hakikaten çok kötü duruyor ve mavi şehir şu an belkide narlıdereden sonra en güzel site ve apartmanların yapıldıgı bölge. Yani mavibahçe şimdiden utanç abidesi.

·
Moderator
7,643 Posts
Evet ama Mavibahçe Mavişehir'de, Point Bornova Kemalpaşa'da sayılır :D Hani kimse yanından geçerken "aa bu da ne böyle burda?!" demeyeceği türden bir yerde. Ama tabii ki inşaatının tamamen durdurulması yerine kat sayısının düşürülmesi daha iyi olur.

·
Registered
3,406 Posts
Mavibahçe yükseklikten dolayı durmadı diye biliyorum albatrosların karşısında yapılan okul durulunca o okul mavibahçe birde Mavibahçenin karşısındaki süleyman Demirel anadolu lisesinin arkasındaki yüksek katlı inşaatda duruldu 3 parsel birbirne baglı mı neymiş öyle birseydi sanırım

·
Registered
2,146 Posts
Tabiki gelişebilir ! ancak bizim kızdıgımız konu ,farklı bölgelere farklı yüksek yapı merkezleri oluşturulma çabası ve buna izin verilen yapılar var buna karşı çıkıyoruz. İlk olarak izmir de downtown denilen bölge ve skyline ı oluşturacak bölge işte hiltonun oldugu bölge ve çevresi olarak düşünülüyordu .senelerce kim baksa böyle düşünürdü. Sonra baktılar orayı downtown yapsan ,yüksek binalar çok olucak sonra yollar yetersiz,trafik iyice felç birde fuar var vs.. zaten ota boka dava açılıyor! ayriyetten zemin problemleri de vardı. Piriştina zamanında YKM bölgesi yarışma ile hazırlandı yanlış hatırlamıyorsam da alman bir mimar kazanmıştı? sonra işte bu imar planı baz alınarak ta bir çok yer düzenlendi yanlışmıyım? ama görülen o ki bu plana adam gibi sağdık kalınamıyor ,farklı bölgelere de saçma sapan bir şekilde ve torpille yüksek kat izni veriliyor vs...bunları yaşıyoruz arkadaşalar savunulacak bir tarafı yok bunun.

Otagar bölgesi elbetteki gelişsin ama bu o bölgeye 200m lik bina yapımına izin vererek olmaz,çünkü o yükseklikte yapılacak binaların yeri belli. çok geliştirmek istiyorlarsa ve AVM&Residance yapmak istiyorlar ise izmirde 200m çıkmadan yapılan örnekleri var. Tabi artık geçmiş olsun adamlar çatur çutur ilerliyor. bir yandan da " izmir için gene iyi bir başlangıç diye düşünüyorum" en azından insanlar otogardan indiklerinde eskisi gibi kötü görüntülerle değil "vayy beeaaa" dedirten bir yapıyla karşılaşacaklar.

881 - 900 of 2334 Posts