SkyscraperCity banner

1 - 20 of 8524 Posts

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #1
W tym temacie zamierzam pisać o mniejszych inwestycjach, jeszcze nie rozpoczętych, bądź takich, o których nie mam możliwości zbyt wiele się dowiedzieć.
Na początek:
ul. Legionów - Budynek mieszkalny : Inwestor Przemysłówka


Z tego co wiem inwestycja została w ostatnich tygodniach ukończola, lecz niestety nie posiadam jeszcze zdjęć, gdyż nie mam możliwości podjechania z aparatem, a inwestor nie kwapi się z udostępnieniem fotek i informacji.
ul. Sobieskiego - 7 Budynek mieszkalny : Inwestor Mytych
Planowany termin realizacji: Luty 2008Oto już ukończona część tego osiedla
 

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #3
Za www.stadion.olimpia.elblag.pl:
Po rozstrzygnięciu przetargu na dokumentację techniczną, ruszą prace modernizacyjne na obiektach sportowych przy ulicy Agrykola i Skrzydlatej - zapewnił Artur Zieliński, wiceprezydent Elbląga, działaczy podczas walnego zgromadzenia delegatów Olimpii Elbląg.W najstarszym klubie w Elblągu, w czterech dyscyplinach sportowych kajakarstwie, zapasach, tenisie ziemnym oraz piłce nożnej trenuje blisko 450 zawodników. Najprężniejszą sekcją jest piłka nożna. Podczas walnego zebrania dobre wieści dla zebranych miał wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński. - Wiadomo już, że w przyszłym roku, po rozstrzygnięciu przetargu na dokumentację techniczną (koszt 1,1 mln. zł.), ruszą prace modernizacyjne obiektów przy ulicy Agrykola (całkowity koszt 23 mln. zł.) oraz przy ul. Skrzydlatej (6 mln. zł.) - zapewnił wszystkich na zebraniu wiceprezydent. - Jest to wspaniała informacja dla wszystkich kibiców w Elblągu i nie tylko. Ponadto tak jak do tej pory samorząd miasta będzie również i w przyszłym roku wspierał klub finansowo.
Źródło: Dziennik Elbląski
 

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #4
Za: Elblag24.pl
"Przekop" jest bezpiecznym rozwiązaniem

W Urzędzie Miejskim w Elblągu odbyło się spotkanie w sprawie projektu „Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną”. Głównym tematem była prezentacja założeń, koncepcji Studium Wykonalności dla tego przedsięwzięcia.

Zespól autorski opracowujący koncepcję przedstawił rozwiązania techniczne, lokalizację a także aspekty związane z ochroną środowiska. „Nam najbardziej zależy na tej inwestycji, bo gwarantuje ona dalszy rozwój Elbląga i całego regionu. W tej chwili jesteśmy w wyjątkowej sytuacji – zapadły już decyzje polityczne. Może niedobrze się stało, że tak ważne decyzje zapadły w ostatnim dniu urzędowania poprzedniego rządu, mam jednak nadzieję, że obecne władze utrzymają ten projekt i po latach oczekiwania rozpocznie się jego realizacja” – podkreślał Prezydent Elbląga Henryk Słonina.

Twórcy Studium Wykonalności uznali, iż nie ma żadnych przeciwwskazań do budowy kanału. Spośród czterech badanych lokalizacji (Skowronki, Nowy Świat, Przebrno i Piaski) jako najlepsze miejsce na tę inwestycję wskazano Skowronki, gdzie długość kanału będzie wynosiła 1100 metrów. Wśród najważniejszych argumentów przemawiających za realizacją inwestycji wymieniali między innymi: połączenie dróg wodnych E60 i E70, skrócenie drogi dotarcia do Portu Morskiego w Elblągu, zminimalizowanie kosztów transportu, zmniejszenie emisji spalin, czy rozwój turystyki na Zalewie Wiślanym. Autorzy koncepcji raz jeszcze podkreślili, iż budowa kanału żeglugowego nie będzie miała negatywnych skutków dla środowiska.
 

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #5 (Edited)
 1. ul. Sobieskiego - 7 Budynek mieszkalny

 • Coś nowego o stadionach
[quote="www.stadion.olimpia.elblag.pl]W związku ze zbliżającym się nadejściem nowego 2008 roku postanowiliśmy sprawdzić co w chwili obecnej dzieje się, bądź też co w niedalekiej przyszłości dziać się będzie na obiektach piłkarskich związanych z Olimpią Elbląg.


Boisko - Sienkiewicza: Na pierwszy ogień inwestycja, która miała zakończyć się najszybciej. Od czasu ukazania się informacji o rychłej budowie... zupełnie nic się tam nie dzieje. Mimo podniesienia kosztów inwestycji miasto w dalszym ciągu jest chętne do jej realizacji, jednakże według nieoficjalnych informacji cały czas nie wpłynęły pieniądze od Ministerstwa Sportu.Na pewno na bieżąco będziemy monitorować tę sprawę i nie zostawimy bez odpowiedzi pytania dlaczego organizatorzy wstrzymują się z przekazaniem obiecanych pieniędzy. Problem ten, jest o tyle bolesny, że na tej całej farsie tracą młodzi piłkarze Olimpii, którzy w dalszym ciągu muszą narażać swoje zdrowie na dalece odbiegającym od normy placu gry.
Boisko – Moniuszki: Gołym okiem widać pierwsze efekty pracy – znikła wielka dżungla okalająca boisko, rozpoczęły się prace nad odwodnieniem płyty. Podczas naszej „poświątecznej” wizyty nie zastaliśmy nikogo na placu budowy, jednak w przypadku wznowienia robót w nowym roku, oraz dalszym zaangażowaniu ludzi związanych z tym przedsięwzięciem już na wiosnę będzie można oglądać tam spotkania piłkarskie.
Boiska – Skrzydlata: Pod koniec stycznia rozpoczną się procedury przetargowe dotyczące sporządzenia projektu owego kompleksu. Przy sprzyjających okolicznościach jeszcze w nadchodzącym roku zobaczymy tam pierwsze ekipy budowlane. Według doniesień prasowych w skład kompleksu ma wejść m.in. mini stadion z trybunką na 600 osób, który - w założeniu władz miasta – na czas przebudowy stadionu przy ul. Agrikola będzie obiektem zastępczym, na którym swe mecze rozgrywać będzie PKS Olimpia.
Stadion – Agrykola: Podobnie, jak w przypadku boisk na Skrzydlatej, także i tu na początku 2008 roku rozpisany zostanie przetarg na sporządzenie dokumentacji. Ponadto mamy niespodziankę dla wszystkich osób zainteresowanych tematem olimpijskiej infrastruktury stadionowej ;-) W celu spełnienia norm licencyjnych przed rozpoczęciem rundy wiosennej ma się rozpocząć instalacja wymaganej liczby plastikowych siedzisk (na obiektach III ligowych musi się ich znajdować minimum 1000). Kolejne krzesełka pojawią w trakcie przebudowy stadionu.[/quote]

 • Ekspresowo z Elbląga do Czech
[quote="www.info.elblag.pl]
Drogowych inwestycji w Elblągu przy okazji Euro 2012 spodziewać się nie możemy, ale mamy gwarancję, że znacznie poprawi się jakość drogi krajowej numer 7 i to do poziomu drogi ekspresowej. Większość osób słysząc temat przebudowy tego szlaku podśmiewa się pod nosem. Tym razem sprawa jest jednak poważniejsza, bo chodzi o przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy.

Planowana droga Gdańsk – Rabka leży w ciągu tras europejskich E28 – odcinek z Trójmiasta do Elbląga i E77 – od Elbląga na Południe. Cóż w tym interesującego, skoro odcinek E28 wraz z obwodnicą Elbląga został przebudowany? Inwestycja która określona jest na lata 2008-2011 zawiera budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinkach Gdańsk – Elbląg, Elbląg – Olsztynek i Olsztynek – Płońsk.

Natomiast na lata 2007 – 2011 przewidziano modernizację odcinków Warszawa – Grójec, Grójec – Białobrzegi, Radom – Jędrzejów, Jędrzejów – Kraków i Lubień – Rabka.

Obecnie istniejące odcinki S7 to węzeł w Nowym Dworze Gdańskim, trasa Ostrzykowizna – Czosnów, fragment popularnej Zakopianki, obwodnica Krakowa, a także obwodnica Elbląga, Miłomłyna, Białobrzegów, Skarżyska – Kamiennej, Jędrzejowa i Kielc.

Droga ekspresowa według planów zakończona zostanie w roku 2012. Wszystkie terminy kończą się tuż przed mistrzostwami, co już budzi wątpliwości. Samą budowę drogi, można określić jako bardzo ambitny plan, patrząc na tempo budowy dróg w naszym kraju i wynikające z tego ograniczenia prawne. Pozostaje jednak trzymać kciuki, gdyż to główny szlak komunikacyjny z i do Elbląga.[/quote]

 • Zabytek na Wyspę Spichrzów
www.portel.pl said:
Perspektywy rozbudowy szynowej komunikacji w Elblągu przewidują wybudowanie w ciągu ul. 12 Lutego trakcji tramwajowej. Stanie się to możliwe po rozebraniu zabytkowego budynku usytuowanego w bliskim sąsiedztwie jezdni tej ulicy.
O zamiarze przeniesienia zabytkowej budowli na Wyspę Spichrzów informowaliśmy już na naszych łamach w chwili, gdy ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tego zadania. Okazało się, że pierwszy przetarg został unieważniony. Drugi, jaki miasto ogłosiło, przyniósł rozstrzygnięcie. Po przeprowadzeniu szczegółowej inwentaryzacji zabytku znanego bywalcom przede wszystkim z oryginalnego wystroju wnętrz, a zwłaszcza pięknych boazerii, rzeźbionego sufitu i okiennego witrażu, powinny rozpocząć się przygotowania do operacji przeniesienia. Koszt inwentaryzacji zostanie pokryty z budżetu miasta. Projekt zakłada rozebranie obiektu cegła po cegle i jego odtworzenie na Wyspie Spichrzów.
Dzisiaj nie można jednoznacznie określić terminu, w którym zabytek stanie na nowym miejscu. Nad przebiegiem wszystkich prac czuwać będą konserwatorzy zabytków.
 

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #6 (Edited)
Jakiś czas temu wspominałem o budowie jakiegoś budynku obok Placu Konstytucji (w miejscu kina Syrena): Oto projekty jakie znalazłem w sieci (dwie rzeczy będą inne niż na wizualizacji, ale o tym zaraz)

W związku z przebudową trakcji tramwajowej w tej części miasta znikną tory widoczne na powyższym zdjęciu. W ich miejscu znajdzie się ulica łącząca ulice Nitchmana z Grota Roweckiego

Nie będzie także tych ruin widocznych w tle. Inny nwestor wykupił teren z kinem, gdzie zamierza postawić budynek mieszkalny z lokalami komercyjnymi.Galeria Handlowo-Biurowa w Elblągu przy Placu Konstytucji
Propozycja zagospodarowania terenu przy Placu Konstytucji. Pod całością parking podziemny.Trzy kondygnacje handlowo-usługowe, dwie kolejne biurowe oraz powierzchnie dla usług rekreacji. Od wewnętrznego dziedzińca zielony taras nad trzecią kondygnacją oraz szklana kopuła doświetlająca wnętrza obiektu.Projekt zakładał wykonanie podziemnego parkingu pod Placem Konstytucji,z którego prowadziłyby podziemne łączniki do Centrum na poziom -1. Całość przewidywała również modernizację samego placu/wprowadzenie min.zespołu fontan zieleni oraz wystudiowanych ciągów spacerowych/ dla zwiększenia jego atrakcyjności dla mieszkańców Elbląga.
I kolejna inwestycja z deski kreślarskiej tego samego biura projektowego- Atelier Hoffmann
Budynek mieszkalno-usługowy przy ul.Oboźnej
Budynek w centrum Elbląga.W parterze usługi,wyżej 6 kondygnacji mieszkaniowych.Duży nacisk położono na wysoką jakość materiałów elewacyjnych.Planowe rozpoczęcie inwestycji I kwartał 2008.

 

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #7
Budynek kina Syrena zniknie z Elbląga
Los historycznego budynku elbląskiego kina Syrena jest już przesądzony. Zostanie wyburzony, a na jego miejscu firma Capital Park postawi budynek mieszkaniowy i parking.
Firma ma już pozwolenie na budowę.

Kino Syrena nie funkcjonuje od kilku lat. Budynek z roku na rok coraz bardziej popadał w ruinę.
Przez jakiś czas mówiło się o tym, że budynek kina nadal będzie pełnił funkcje kulturalne w mieście. Jednak te nadzieje ostatecznie rozwiewa Mirosław Morzyk, dyrektor firmy Capital Park (dawny Neptun Film), właściciel obiektu. Jak zapewnia, firma nie ma zamiaru sprzedać budynku po byłym kinie Syrena. Co więcej, Capital Park chce zainwestować w Elblągu.
- Mamy już pozwolenie na budowę, wydane przez Urząd Miasta Elbląga - cieszy się Mirosław Morzyk. - Budynek dawnego kina zostanie wyburzony. Nie nadaje się do remontu. Jego stan jest fatalny. W tym miejscu powstanie budynek mieszkalny z lokalami usługowymi i miejscami parkingowymi.
W nowym budynku będą 42 lokale mieszkalne oraz dwa lokale usługowe. Dyrektor Morzyk nie ma wątpliwości, że wszystkie mieszkania zostaną sprzedane.
Wielu elblążan z sentymentem wspomina Syrenę, jako kino z unikatową atmosferą. Drewniane fotele, galeria na piętrze, przybrudzony ekran z płótna - któż tego nie pamięta... Z mieszanymi uczuciami przyjmują informację o planowanym wyburzeniu budynku kina.
- Pierwszy raz słyszę, że to kino przestanie istnieć - mówi pan Jan, który spaceruje z psem w pobliżu Syreny. - Urodziłem się w Elblągu i chodziłem tu na filmy. Szkoda, że tego kina nie będzie. Trochę żal, bo to kawał historii. Jednak w ostatnim czasie ten budynek tylko straszył, a młodzież w środku urządzała sobie imprezy. Budynek w tym stanie stwarza zagrożenie dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci.
Podobnego zdania są Aneta i Andrzej Walczyńscy. Kina jest im żal, ale obecnego budynku już nie.

W miejscu kina powstanie blok mieszkalny
Capital Park ma już pozwolenie na budowęA tak odemnie to już odgrodzono teren i lada chwila rozpocznie się to co tygryski lubią najbardiej czyli wyburzanie :banana:
 

·
Force sensitive
Joined
·
1,103 Posts
To centrum handlowe wygląda troche jak ubogi kuzyn gdańskiego Madisona i Manhattanu, bez urazy... Tragedii nie ma :) Cieszę się, że w końcu ta działka przestanie straszyć :) Troche dziwnie wygląda ta wizualizacja na której centrum przyklejone jest do tego starego budynku...
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
kolejne małe co nieco z tego, co kroi się w Elblągu
1. na co mają być przeznaczone fundusze unijne:
http://www.umelblag.pl/funduszeUE/
2. najważniejsza inwestycja w mieście - EPT
http://www.ept.elblag.eu/index_pl.html
3. ciekawostka z Pasłęka - miasta niedaleko Elbląga
http://sandvalley.pl/sandvalley.html
4. plac dworcowy
http://www.portel.pl/artykul.php3?id_akt=25004&id_dz=2
http://info.elblag.pl/index1.php?id=news&wybrano=10077&podzial=pie&idkat=5
5. Europark
http://www.portel.pl/artykul.php3?id_akt=6116
6. okolice Apolitycznego Rogu 2 maja ;) (całkiem ciekawie zapowiada się zabudowa tego rejonu - w najbliższym czasie ma powstać galeria handlowa z połączeniem wjazdu do niej za pośrednictwem tunelu - to ma się dopiero ustalić, pokazany w linku budynek oraz kolejny budynek w miejsce kina Syrena)
http://mytych.pl/nieruchomosci.php5?action=opis&id=8
7. stadion - cyt.
"Po rozstrzygnięciu przetargu na dokumentację techniczną, ruszą prace modernizacyjne na obiektach sportowych przy ulicy Agrykola i Skrzydlatej - zapewnił Artur Zieliński, wiceprezydent Elbląga, działaczy podczas walnego zgromadzenia delegatów Olimpii Elbląg.W najstarszym klubie w Elblągu, w czterech dyscyplinach sportowych kajakarstwie, zapasach, tenisie ziemnym oraz piłce nożnej trenuje blisko 450 zawodników. Najprężniejszą sekcją jest piłka nożna. Podczas walnego zebrania dobre wieści dla zebranych miał wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński. - Wiadomo już, że w przyszłym roku, po rozstrzygnięciu przetargu na dokumentację techniczną (koszt 1,1 mln. zł.), ruszą prace modernizacyjne obiektów przy ulicy Agrykola (całkowity koszt 23 mln. zł.) oraz przy ul. Skrzydlatej (6 mln. zł.) - zapewnił wszystkich na zebraniu wiceprezydent. - Jest to wspaniała informacja dla wszystkich kibiców w Elblągu i nie tylko. Ponadto tak jak do tej pory samorząd miasta będzie również i w przyszłym roku wspierał klub finansowo."
Póki co tyle.
 

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #13
Sobieskiego

Inne inwestycje:

 • Ostatnio na nowym osiedlu obok "Miasteczka szkolengo pojawił się Żuraw i z tego co widziałem powstaje już pierwsze piętro. Prawdopodobnie w poniedziałek przejdę się tam z Aparatem. Według moich informacji cały teren po dawnej jednostce wojskowej w najbliższym czasie zostanie zagospodarowany budynkami mieszkalnymi.
 • Na 3-maja powstał sympatyczny budynek mieszkalno-usługowy. Także postaram się go jak najszybciej"obfocić"
 • Na Hetmańskiej wreszcie trwają zaawansowane prace nad długo oczekiwanym blokiem mieszkalno-usługowym
 • Na Browarnej vis a vis Zajezdni Tramwajowej powstaje budynek finansowany przez miasto.
 • Z koleji na zajezdni w dalszym ciągu trwa gruntowna przebudowa (wielka inwestycja - zmiana układu torowisk itd.) jednak wątpię abym zdobył zdjęcia.
 • Plac Dworcowy już teraz zmienił się nie do poznania, a to dopiero pierwszy etap inwestycji.
 • Są realne szanse, że jeszcze w tym roku ruszy budowa prawdziwej bazy piłkarskiej w naszym mieście - kompleks treningowy z mini-stadionem, stadion na 10 000 miejsc, z pełnym zapleczem treningowym - więcej na www.stadion.olimpia.elblag.pl
W miarę możliwości wraz drugim z kolegą z Elbląga (który jak widzę także interesuje się rozwojem naszego miasta :)) będę informował o wszystkim co dzieje się w stolicy Żuław.
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Jeśli chodzi o Plac Dworcowy, to trzeba ubolewać jedynie nad tym, że w parze, z robotami tam czynionymi, nie idzie przebudowa budynku dworca PKP. :(
 

·
berlińczyczkowianeczka
Joined
·
150 Posts
prch said:
 • Na 3-maja powstał sympatyczny budynek mieszkalno-usługowy. Także postaram się go jak najszybciej"obfocić"
Czy chodzi o ta plombe miedzy Nitschmana, a pasazem? :)
Nie wiecie moze przypadkiem kto jest tam inwestorem?
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Europark

Dziennik Elbląski napisał:

W projekcie elbląskiego planu inwestycyjnego na lata 2007 - 2013 ważne miejsce zajmuje wizja prawdziwego raju rozrywkowo-rekreacyjno-sportowego, czyli Europarku.
Elbląg stawia na turystykę - przypomniał podczas konferencji prasowej prezydent Henryk Słonina. - Europark da miastu wiele nowych miejsc pracy... Ale nie w najbliższym czasie. Założenia wspomnianego wyżej planu zakładają tylko opracowanie pełnej koncepcji zagospodarowania przyszłego terenu Europarku wraz z dokumentacją techniczną, promocję tego projektu oraz rozpoczęcie budowy koniecznej infrastruktury. (...) Na Europark rezerwowany jest obszar aż 285 ha, sięgający od parku Dolinka i basenu miejskiego na zachodzie, lasu komunalnego Bażantarnia na północno-wschodzie i terenu dawnej cegielni Dębica i ul. Łęczyckiej na południowym wschodzie. (...) Do dyspozycji przyszłych gości Europarku ma być m. in. park wodny w okolicy istniejącego basenu, kryty stadion wielofunkcyjny, narciarskie trasy zjazdowe, tor saneczkowy, trasa zjazdowa kolarstwa górskiego, stok i baza lotniarska, stacja kolejki linowej, ośrodek sportów konnych oraz bogate zaplecze restauracyjno-hotelowe. - Ta wizja to na razie duże "chciejstwo" z naszej strony - nie zawahał się powiedzieć Jacek Bocheński, urbanista miejski. - Jej realizacja pochłonęłaby ok. 400 mln zł. Ale to wizja docelowa. Żeby miała ona szansę realizacji trzeba rozpocząć na tym terenie inwestycje publiczne.

To jest mocno optymistyczna wersja Europarku, ale czas pokaże ile z tego będzie zrobione. Basen i wyciągi narciarskie oraz stadion, to raczej sprawa przesądzona. Trasa zjazdowa kolarstwa górskiego (MTB już się odbywają w Bażantarni rok rocznie) i baza lotniarska prawdopodobnie też.
 

·
Registered
Joined
·
1,508 Posts
Discussion Starter #20 (Edited)
Czy chodzi o ta plombe miedzy Nitschmana, a pasazem? :)
Nie wiecie moze przypadkiem kto jest tam inwestorem?
Tak! To to miejsce :)

A co do inwestera, to za cholerę się nie mogę dowiedzieć :nuts:

A tutaj o innych inwestycjach:
 • "Sobieskiego"

 • "Kino Syrena"
  Cały budynek został szczelnie ogrodzony. Ekipa rozpoczęła prace związane z rozebraniem tego obiektu. Przepraszam za rozmiar, ale robione telefonem

 • "Plac dworcowy"
  Aura przeszkadza w prowadzeniu dalszych prac, lecz już wiadomo, że inwestycja ta zakończy się w tym roku. Wiadomo, że oświetlenie będzie naprawdę konkretne (zrobi je firma Lira autor m.in. oświetlenia w Muzeum Powstania Warszawskiego, czy też Iluminacji Elbląskiego Sądu) Na necie pojawił się projekt budynku usługowo-handlowego, którego budowa ma ruszyć na wiosnę.
 • "Mickiewicza"
  Narazie kosztem szerokości jezdni powstały nowe miejsca parkingowe, na całej długości wymieniono chodniki, stworzono zatoczki autobusowe. W tym roku planowane jest zakończenie inwestycji.
 
1 - 20 of 8524 Posts
Top