Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 5917 Posts

·
Registered
147 Posts
jak widać, budowa elbląskiej "starówki" cały czas trwa. Co prawda zdamnnia na temat architektury sa podzielone, ale moim zdaniem zabudowa może się podobać i jest ładniejsza od chociażby starego miasta w Olsztynie.
Czy jest planowana budowa kamienic wzdłuż rzeki, naprzeciwko kościoła Św. Mikołaja?

·
Registered
324 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
takie plany istnieją jak i częściowa odbudowa Wyspy Spichrzów (teren po drugiej stronie rzeczki), ale nie wiadomo kiedy dojdzie do realizacji .

jeszcze jedna fotka

a tu sprzed 45 r.

·
Szczecinomaniak
175 Posts
Czemu żaden chyba kwartal nie został "zamknięty" z czterch stron? Z góry wygląda to jak niedokończone kwartały zabudowy.

·
Force sensitive
1,104 Posts
Taki bez rewelacji, ale niezły w porównaniu z tym co powstało w tej okolicy w ciągu ostatnich 10 lat...

·
The Ratizator™
4,503 Posts
^^ Mnie sie podoba ten budynek. Nie kojarze tylko dokladnej lokalizacji, ale na pewno zmieni okolice i doda jej uroku. Teraz wszystko zalezy od materialow na elewacje...

·
Force sensitive
1,104 Posts
Jeśli się nie mylę, to jest to tzw. Apolityczny Róg 2 Maja, czyli złączenie uliz 1 Maja i 3 Maja. :)

Mówiąc o okolicznych budynkach miałem na myśli to co powstało i nadal powstaje w pasie pomiędzy ulicą Hetmańską a 3 Maja, czyli wszystkie te słabe budynki usługowo-mieszkalne...

·
Registered
2,126 Posts
^^ Zgadza się, tam jest kiepsko. Co do starówki, jej odbudowa miałaby sens, gdyby zrobiono to całościowo, tzn. odbudowano ratusz, zadbano wyjątkowo o wygląd ciągu kamienic wzdłuż rzeki, można byłoby ewentualnie zostawić wewnątrz jakiś gustownie urządzony skwer, np. obok Dominikanów. To plan minimum, o wyspie już nie wspomninam.

·
Your brain controller
7,944 Posts
Czemu żaden chyba kwartal nie został "zamknięty" z czterch stron? Z góry wygląda to jak niedokończone kwartały zabudowy.
Zapewne względy przeciwpożarowe. Wóz strażacki musi dojechać jakoś. A skoro musi to też śmieciary i dostawy na tym kożystają.

·
Registered
434 Posts
Szkoda ze elblaski watek taki pusty, a przeciez duzo sie tutaj dzieje, nie tylko na starowce, podobno ma byc odbudowywany ratusz. Moze ktos umiesci jakies fotki z tego co sie obecnie buduje w Elblagu?

·
Registered
434 Posts
Cudny jest ten Elblag od strony rzeki, gdyby tak dzis wygladal nalezalby do najpiekniejszych miast w Polsce i bylby rownie wielka atrakcja jak Torun, a tak jest prowincjonalnym miastem. Jest jednak szansa zeby przywrocic miasto rzece i dziwie sie, ze nic sie nie dzieje w tym zakresie, a dla Prezydenta liczy si Modrzewina zamiast przyciagnac inwestorow na stare miasto i zeby w koncu dokonczyc odbudowe starowki.

·
Leszno
345 Posts
Cudny jest ten Elblag od strony rzeki, gdyby tak dzis wygladal nalezalby do najpiekniejszych miast w Polsce i bylby rownie wielka atrakcja jak Torun, a tak jest prowincjonalnym miastem. Jest jednak szansa zeby przywrocic miasto rzece i dziwie sie, ze nic sie nie dzieje w tym zakresie, a dla Prezydenta liczy si Modrzewina zamiast przyciagnac inwestorow na stare miasto i zeby w koncu dokonczyc odbudowe starowki.

Jeśli mają dalej budować w tym stylu, to ja już wolę aby to przerwali oczekując lepszych czasów....

·
Force sensitive
1,104 Posts
Jeśli mają dalej budować w tym stylu, to ja już wolę aby to przerwali oczekując lepszych czasów....
Ja również... Krew mnie zalewa jak patrzę na styl w jakim odbudowywany jest Elbląg...

1 - 20 of 5917 Posts