Skyscraper City Forum banner
2141 - 2160 of 6325 Posts

·
Registered
2,595 Posts
^^
Zakazy parkowania nic nie dadzą. Jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie regularne odholowywanie samochodów-blokad (tak jak to widać na jednym ze zdjęć - osobiście bardzo mnie cieszy, że nie wszyscy funkcjonariusze boją się zadzwonić po lawetę :) ). Znak i tak kierowcy będą olewać, a jak przyjdzie takiemu zapłacić za odholowanie i parking trochę kasy (raz czy dwa razy) to już więcej w tamtym miejscu nie zaparkuje (przynajmniej w taki sposób jak do tej pory).

Większość kierowców ma coś wspólnego z drogowcami (od odśnieżania ulic): zapowiadją zmiany w organizacji ruchu (tudzież opady śniegu), a oni i tak są zaskoczeni i "nic nie wiedzieli o tym"... :eek:hno:
Nie żal mi takich ludzi, bo sami sobie szkodzą, a do innych mają pretensje.

·
Registered
14,701 Posts
No to powrót barierek:
Masakra. Nie szkoda im kasy na te tandetne barierki. Ja wiem, że decydentów może nie stać na podróże zagraniczne (a służbowe wyjazdy są źle widziane przez wyborców) ale można i w Polsce zobaczyć linię tramwajową na deptaku bez barierek. I są to linie gdzie ruch tak pieszy jak i tramwajowy jest większy niż w Elblągu np. Katowice:

Może oni nie wiedzą, że można tych barierek nie zakładać. Poza tym tramwaje jeżdżą już dość długo po otwarciu trasy i chyba nie było tam jak na razie wypadku.

·
Registered
19,032 Posts
W ubiegłym tygodniu udało mi się wreszcie napisać maila do ZKM w sprawie okrojonego rozkładu 2-ki, który praktycznie zniechęca jakichkolwiek chętnych do wybrania tramwaju.
Witam,
Mam pytanie odnośnie rozkładu jazdy lini tramwajowej nr 2. W nowym rozkładzie częstotliwość kursów została zmniejszona w porównaniu do poprzednich rozkładów. Czy jest to jedynie czasowa zmiana do czasu zakończenia remontów torowisk? Czym kierowała się osoba tworząca rozkład w tej formie? Obecny rozkład nie oferuje wystarczającej częstotliwości przez co radykalnie zmniejsza sie ruch na tej trasie. Czy celem tej zmiany nie jest czasem pozyskanie dowodu na zasadność likwidacji lini?
Proszę o odpowiedź.
Oto odpowiedź ZKM:
Dzień dobry

Częstotliwość linii wynika z dwóch przesłanek:

1. Linia jeździ „na pusto” co potwierdzają nasze badania. W ostatnim okresie trasa była obsługiwana przez jeden autobus zastępczy i nie był on przepełniony. Nawet uwzględniając 50% dopłatę do linii kurs staje się opłacalny po przewiezieniu około 20 pasażerów (kasujących się wg taryfy „normalny”).

2. Po uruchomieniu linii 1, 2, 4 i 5 spółka Tramwaje Elbląskie potrzebuje dużej ilości wozów do ich obsługi.

Kursy linii nr 2 zostały dopasowane do potrzeb pasażerów (szpital i Zespół Szkół Gospodarczych) i nie ma, jak na razie żadnych innych „życzeń”. W żadnym obecnie obowiązującym dokumencie nie ma planów likwidacji linii nr 2.

Pozdrawiam

Artur Bartnik
Kierownik Działu Zarządzania Komunikacją
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu Sp. z o.o.
Ul. Browarna 90, 82-300 Elbląg
e-mail: [email protected]
Sąd Rej. W Olsztynie Wydział VIII Gospodarczy, KRS Nr 0000131350, kapitał zakładowy: 27.518.080,00 PLN
Konto: Bank PEKAO SA II o/Elbląg nr 16 1240 2265 1111 0000 3237 1826 NIP 578-21-60-222 REGON 170372066
Pomijając już wspomnienia z rozmowy z wyżej podpisanym pracownikiem ZKM w ubiegłym roku podczas obrony dwójki ( kiedy sam swoim postępowaniem udowodnił, że nie powinien pracować na stanowisku, które piastuje) trzeba koniecznie zainteresować po raz kolejny media...
Obecnie mamy może ten plus, że obecna władza jest nieco bardziej przychylna od poprzedniej w kwesti tramwajów.
Przyznam, że wykrętki napełnieniem lini zastępczej jeżdżącej raz na godzine nie spodziewałem się nawet po kimś takim jak on...
Postaram się powysyłać maile do portali i innych osób, z którymi walczyliśmy rok temu i zobaczymy co to da.
Gorąca prośba do FRE przy okazji planowanych przez Was spotkań dot. m.in. komunikacji- warto poruszyć ten temat.
Jedynym w miare akceptowalnym powodem wydaje mi się obecnie brak wagonów (co miejmy nadzieje będzie się stopniowo poprawiać). Natomiast obecny rozkład dwójki dąży do powolnego uwalenia lini co widać gołym okiem...
Daliśmy rade rok temu to damy i teraz ;)

·
PanEl
3,476 Posts
^^Nie zwalać wszystkiego na FRE;) Jak zorganizujemy spotkanie to wszyscy fani tramwajów i autobusów mają na nim być i sami zadawać pytania!:cheers:

A tak przy okazji ktoś się orientuje czy w planach są zakupy kolejnych tramwajów w 2014 roku?

·
Registered
19,032 Posts
^^Nie zwalać wszystkiego na FRE;) Jak zorganizujemy spotkanie to wszyscy fani tramwajów i autobusów mają na nim być i sami zadawać pytania!:cheers:
Było pytanie o tematy na spotkanie to już jeden mamy :p
Ja osobiście chętnie przyjde, jeśli będe akurat w mieście :)

·
Eurotram
19,061 Posts
W ubiegłym tygodniu udało mi się wreszcie napisać maila do ZKM w sprawie okrojonego rozkładu 2-ki, który praktycznie zniechęca jakichkolwiek chętnych do wybrania tramwaju.

Oto odpowiedź ZKM:

Pomijając już wspomnienia z rozmowy z wyżej podpisanym pracownikiem ZKM w ubiegłym roku podczas obrony dwójki ( kiedy sam swoim postępowaniem udowodnił, że nie powinien pracować na stanowisku, które piastuje) trzeba koniecznie zainteresować po raz kolejny media...
Obecnie mamy może ten plus, że obecna władza jest nieco bardziej przychylna od poprzedniej w kwesti tramwajów.
Przyznam, że wykrętki napełnieniem lini zastępczej jeżdżącej raz na godzine nie spodziewałem się nawet po kimś takim jak on...
Postaram się powysyłać maile do portali i innych osób, z którymi walczyliśmy rok temu i zobaczymy co to da.
Gorąca prośba do FRE przy okazji planowanych przez Was spotkań dot. m.in. komunikacji- warto poruszyć ten temat.
Jedynym w miare akceptowalnym powodem wydaje mi się obecnie brak wagonów (co miejmy nadzieje będzie się stopniowo poprawiać). Natomiast obecny rozkład dwójki dąży do powolnego uwalenia lini co widać gołym okiem...
Daliśmy rade rok temu to damy i teraz ;)
Przydałoby się tu jeszcze odpowiedzieć na pytanie,jaki rzeczywiście wpływ ma na ową sytuację sam A.Bartnik? Bo może być i tak,że ma robić za psa obronnego (czyli "niewiele może,ale ma pilnować i w razie konieczności warczeć").Czyli jaśniej: góra poinformowała go,że dostanie śrdoki i ludzi na 2 brygady i jeszcze w ramach "wspólpracy w firmie" on ma tej linii działania bronić na zewnątrz; jak da się wkopać,to po uszach; jak na...ra do własnego gniazda (czyli jak zwali na faktycznie winnych),to wypad :eek:hno:
Wiesz,pamiętam co ktoś mi powiedział swego czasu o innej rzeczniczce dużego przewoźnika (organizatora wtedy tam nie było): "X mówi co jej się każe...".
Oczywiście możliwe,że gość nie pracuje "pod pistoletem" i wtedy należy mu się potępienie i nie tylko; jednak możliwe,że to komuś innemu należy dać takiego kopa żeby d.. się rozpadła ;)
A zacząłbym powrotu do tego tematu z panem Wilkiem; wtedy był bardzo aktywny,to teraz chyba tym bardziej nie powinien uciekać od tematu ;)

·
Registered
5,854 Posts
^^^^

Jak już jesteśmy w temacie płotków, to będą również tutaj na Browarnej:

Aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, w ciągu tygodnia na ul. Browarnej zostanie wykonane tymczasowe wygrodzenie, a w ciągu 30 dni powstanie docelowa bariera odgradzająca chodnik od torowiska tramwajowego. Podobna jest budowana obecnie na ul. 1 Maja.

Na ulicy Browarnej został przywrócony ruch tramwajowy, ale nie zadbano o należyte bezpieczeństwo pieszych. Nie ma płotków zabezpieczających (takich jak stawiane teraz na ulicy 1 Maja) np. na wysokości Centrum Tańca „Promyk”, gdzie w ciągu tygodnia przewija się spora grupa dzieci, młodzieży i rodziców – napisał do nas Czytelnik.
Z pytaniem o płotki zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego, odpowiada Monika Borzdyńska, rzecznik prasowy Prezydenta:
– Informujemy, że w ciągu tygodnia na ul. Browarnej zostanie wykonane tymczasowe wygrodzenie, natomiast w ciągu 30 dni powstanie docelowa bariera odgradzająca chodnik od torowiska, zgodnie z projektem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 503.
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=69242

·
d. marian1989
2,241 Posts
Co ci brzydko wygląda?

Remont był za fotografem, tutaj tylko te parę metrów do robotników.
Brzydko wygląda mi to co do robotników i to:

Jak dla mnie wygląda to gorzej niż paskudnie.

2141 - 2160 of 6325 Posts