SkyscraperCity banner

3541 - 3560 of 6250 Posts

·
sceptyk
15,711 Posts
A skoro mowa o zabytkowych tramwajach w Elblągu - nie orientujecie się jak skończyły wagony SW z Krakowa po zakończeniu ich eksploatacji?
Były od razu fizycznie likwidowane czy może - wzorem innych miast z tamtego okresu - przekazywane np. działkowcom na altanki? Bo może byłaby szansa na znalezienie jakiegoś...

·
Registered
199 Posts
Jeśli mówimy o tramwajowych altankach to na pewno na ul. Częstochowskiej oraz Łęczyckiej (działki) stoją stare wagony, ale raczej jest to Steinfurt albo Herbrand ale nie wiadomo nic o ich pochodzeniu.

·
Registered
199 Posts
Upały owszem są, lecz wczoraj była ogromna ulewa, która przeszła po 20 minutach i potem się wypogodziło. Ale jak lunęło to woda po wagonie 055 lała sie falami.

·
Eurotram
18,216 Posts

·
Registered
904 Posts
^^ Tragedią naszego kraju jest to, że tego typu roboty wzbudzają jakiekolwiek zainteresowanie. W krajach o wyższej kulturze technicznej podobne prace wykonuje się niemal bez przerwy (w różnych miejscach sieci), u nas pojęcie naprawy bieżącej jest praktycznie nieznane... :eek:hno:

·
Registered
199 Posts
Chodziło mi o dopasowanie rozkładu 120stki tak, aby nie dublowała się z dwójką.

A co my tam po prawej mamy? ;) Mamy 237, który będzie jeździł jako liniowy :)

·
Registered
18,481 Posts
Zatrzymuje się na wszystkich przystankach, kto powiedział że nie?
We wszystkich informacjach prasowych (jak ja jechałem to konduktor też o tym informował) postoje są jedynie na pętlach oraz na Placu Słowiańskim. Natomiast w praktyce jest to loteria - czasem jedzie bez zatrzymania, a czasem zatrzymuje się na innych przystankach.

·
Registered
669 Posts
Na przystanku Browarna (Dolna) w kierunku Ogólnej po dzisiejszej ulewie mamy niemiłe efekty. Woda podmyła torowisko, zapadają się podkłady. Jeszcze godzinę temu był to jeden podkład, teraz już w czterech miejscach zioną czarne dziury. Przed chwilą panowie z TE byli obadać sytuację. Ogolnie nieladnie to wygląda. W sumie świeżo oddana kompleksowa inwestycja a tu taki babol.:(

Edit: Od godziny tramwaje w kierunku Ogólnej kursują przez Płk. Dabka. A u mnie pod oknami działają z torowiskiem. Dowiezli tłucznia, rozwalili kawałek polbruku pomiędzy szyna a przystankiem. Walczą

3541 - 3560 of 6250 Posts