SkyscraperCity banner
1 - 4 of 4 Posts

·
Registered
1,145 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Interesuje mnie technologia wykonania elewacji z cegły klinkierowej na stojącym już budynku mieszklanym. Nie potrzeba go ocieplać bo styropian jest już w środku ściany. Ściany wykonane są z bloczków keramzytowych (tak mi się wydaje:)). Jak wystartować z taką elewacją - potrzeba zrobić jakiś fundament? Czy potrzebna jest dylatacja pomiędzy murem a dostawianą ścianą z klinkieru? Jak połączyć tą elewację z murem?
Za wszelkie porady z góry dziękuję :cheers:
pozdrawiam

·
fanatyczny antykibic
3,987 Posts
Interesuje mnie technologia wykonania elewacji z cegły klinkierowej na stojącym już budynku mieszklanym. Nie potrzeba go ocieplać bo styropian jest już w środku ściany. Ściany wykonane są z bloczków keramzytowych (tak mi się wydaje:)). Jak wystartować z taką elewacją - potrzeba zrobić jakiś fundament? Czy potrzebna jest dylatacja pomiędzy murem a dostawianą ścianą z klinkieru? Jak połączyć tą elewację z murem?
Za wszelkie porady z góry dziękuję :cheers:
pozdrawiam
Zastanów się, czy nie łatwiej/taniej będzie Ci zastosować płytki klinkierowe (mają wymiar lica cegły). Kwestia odpowiedniego kleju, gruntu i można kleić bezpośrednio do istniejącego muru. Ja oklejałem takimi płytkami komin z keramzytobetonu (w systemie Schreyer) i była to bardzo szybka i prosta sprawa. Komin wygląda jak murowany z cegieł. Tylko nie kupowałem płytek narożnikowych, bo są duuużo droższe od standardowych, a i tak na kominie nie widać z dołu łączeń. Do elewacji domu zapewne trzeba by kupić te narożniki.

Obecnie jest bardzo duży wybór płytek klinkierowych, od najzwyklejszych (castoramowych) po ręcznie robione cacka. Są nawet gotowe "panele", gdzie są już naklejone płytki i nie trzeba się bawić w układanie pojedynczych płytek na ścianie. Poszperaj w necie na ten temat. Moim zdaniem warto się nad tym zastanowić w Twoim przypadku. :)

1 - 4 of 4 Posts