SkyscraperCity banner

641 - 660 of 881 Posts

·
Registered
1,098 Posts
Интересно, че не карат поред. Първият етаж не е завършен, но вече слагат четвъртия. Вероятно в завода изкарват стъклата в определен отпимален за тях порядък, а не по етажи (при положение че всички прозорци са различни). Знам ли...

·
Registered
7 Posts
Интересно, че не карат поред. Първият етаж не е завършен, но вече слагат четвъртия. Вероятно в завода изкарват стъклата в определен отпимален за тях порядък, а не по етажи (при положение че всички прозорци са различни). Знам ли...
Не всички сп са без забележки и ги връщаме за преработка. Това не пречи да се продължи напред. А някои от отворите ще са парапети

·
Registered
7 Posts
По-скоро от Алу кьоних щал,ако заснемат нещо за "Сграда на годината". За Прециз се съмнявам да се сетят за видео.
Прециза сме много недосетливи😁 но приемаме добри съвети. Ще направим сериал. Ще участваме за Оскар, каква сграда на годината. Целим се високо😉

·
Registered
1,098 Posts
^^ Да. И преди писах, че трябваше да бутнат тази вече морално остаряла конструкция, докато още не е остъклена, и да изготвят и вдигнат съвременен проект, отговарящ на новата обстановка. Но нищо чудно някой нов богат собственик след години да я взриви за час и да построи нова. Ще зависи от бизнессредата в държавата и търсенето.

·
Registered
1,422 Posts
Е, чак остаряла не е, просто не е оптимално разположението на вътрешното пространство. А и би струвало милиони да се разруши, все пак си е яко бетон , нови основи и т.н. Да кажем, че сградата е идеална за 1 средна фирма с растеж в следващите 2-3 години. А и не може само мастодонти, то няма толкова хора в държавата, че да ги напълнят. Пример - 2-те сгради срещу The Mall, не са по 20 етажа, но са фул още от деня на поставянето на оградите ;) А възвръщаемостта е движещото в тоя бизнес, не да е висока, красива или златна сградата.

·
facebook.com/spasisofia
3,758 Posts
Това ми напомня на Капитал форт - първоначално е имало планове да са две високи тела, без ниско. Впоследствие проектантите и собственикът на Форт Нокс решават да не търсят макс възвръщаемост и печалба, а да създадат нещо супер модерно и стилно. Така проектът става едно високо тяло и едно ниско тяло.

·
levski forever
12,279 Posts
Няма начин сграда, за която само за грубото строителство са отишли поне 20 млн. лв. (цялата обявена инвестиция е 50 млн. лв.), да бъде бутната просто ей така, само 7 години след завършването на конструкцията. Те не бутнаха конструкциите на Панорама Житница и сградата на СУ зад Новотела на Цариградско, които бяха тотал щета, а какво остава за почти чисто нова такава. И на мен ми се иска Елипс да е поне 100 метра, но за съжаление ще е само 50. А инвеститорите да не чакат, а да вземат да купят земята до Елипс и там да вдигнат нещо по-височко :)

·
Registered
8,232 Posts
Чшшш, никой да не бара сградата! Това е в кръга на майтапа. Съфорумец съвсем правилно отбеляза, че нейните наченки бяха в съвсем други пазарни реалности. След като бъде завършен този бизнес район, Елипс ще седи красиво там. Гледката, пътувайки от Враня към центъра и изкачвайки се по естакадата, ще разкрие хубава картинка - "етажирана" композиция - ниска, средна, висока и после пак ниска. Допълващи ще бъдат и останалите изотзадзе, ако стигнат и до тях.

·
Registered
1,942 Posts
Получава се просто страхотно. Все едно нареждат диаманти един върху друг. Някой беше казал, че ако сградата беше построена нормално и триъгълниците да се добавят декоративно с фасадата щяло да е по-добре. Но тогава нито нито щеше да е наклонена, нито щяха да постигнат този красив ефект. За мен това е една от най-красивите сгради строени през последните години.

·
Registered
220 Posts
Това е сградата, която е в близост до Интер Експо Център ли? Или се бъркам?

641 - 660 of 881 Posts