SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 1004 Posts

·
Registered
Joined
·
3 Posts
Emaar Square | Libadiye

Status: Under Construction . Floors: 49 & 33 & 33 . Height: - . Architects: 2design, Ktgy Group, Arquitectonica, Foster + Partners, SWA Group . Developer: Emaar Turkey

Links concerning the project: Official site . SWA Group . Emaar Turkey

Information:
  • 5 star hotel with 190 rooms
  • Sky restaurant on top floor
  • Aquarium
  • Zoo with penguins and crocodiles
  • Theme park
  • Nostalgic tram
  • 80 restaruants and cafes
  • Turkish bazaar
  • 3 different architects
  • Opening in 2015


 

·
Let's learn to survive!
Joined
·
5,737 Posts
Sorduğun konuyla alakalı burda bişeyler var:
Toprak Libadiye'yi Emaar'a satıp borcunu ödedi

Halis Toprak geriye kalan 78 milyon dolarlık borcunu 2013 yılına kadar ödeyecek.

Libadiye'deki arsasını Emaar'a 402.7 milyon dolara satan Halis Toprak TMSF ile 'erken borç ödeme' anlaşması yaptı. Toprak TMSF'ye 418 milyon dolar verip rahatladı

19/02/2008

RADİKAL - İSTANBUL- Libadiye'deki 73 bin 571 metrekarelik arazisini KDV dahil 402.7 milyon dolara Dubai sermayeli Emaar Properties'e satan Toprak Grubu, Tasarruf Mevduatı S igorta Fonu (TMSF) ile erken ödeme anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre erken ödeme nedeniyle grubun toplam borcundan yüzde 35 indirim yapıldı. Halis Toprak borcun 363 milyon dolarlık bölümünü Libadiye arsası satışından gelen parayla ödedi. Paranın 28 milyon dolarlık bölümüne de arsa üzerinde ipoteği bulunanlarca el kondu.
Toprak, Carlton Oteli arsasından elde ettiği paranın 55 milyon dolarlık bölümünü de TMSF'ye verince borcun önemli bölümü kapanmış oldu. Borcun 78 milyon dolarlık kalan kısmı ise aylık taksitler halinde ödenerek en geç 15 Nisan 2013 tarihinde bitirilecek.


Emaar'ın ikinci adımı
Yeni araziyle ilgili olarak Emaar International Bölge Direktörü Dr. Nader Mohammed şu açıklamayı yaptı:
"Türkiye, Emaar için yükselmekte olan çok önemli bir pazar. Türkiye'de geliştireceğimiz farklı projelerle önemli atılımlar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Satın aldığımız yeni arazi, Türkiye'de gerçekleştireceğimiz uzun soluklu ve güçlü yatırımlar için itici bir adım olacak. Ayrıca dünya çapında yürüttüğümüz projelerimizle paralel olarak, gayrimenkul yatırımında yüksek katma değerli projeleri Türk insanıyla buluşturma fırsatı yakalayacağız."
Emaar Türkiye İcra Kurulu Başkanı Ozan Balaban da, "Satın aldığımız arazi, İstanbul'un merkezi bölgelerinden birinde ve Emaar'ın en önemli yetkinliği olan çok amaçlı projeler geliştirmek için ideal bir bölge. Bu yatırım ayrıca, İstanbul ve Türkiye'ye gerek ekonomik, gerek sosyo-kültürel anlamda değer katacak.


'En iyi hedefliyoruz'
Emaar Türkiye, Büyükçekmece'deaki Toskana Vadisi Evleri Projesiyle Türk gayrimenkul piyasasına yeni bir soluk getirmiş ve güçlü bir konuma yerleşmiş durumda. 700 milyon dolar yatırım bedeliyle gerçekleşen proje Türkiye için öncü bir proje konumunda. Yeni arazimizde geliştireceğimiz projede de en iyiyi hedefleyeceğiz" dedi.
Türkiye'nin en büyük mücevher ihracatçılarından ve Emaar Türkiye'nin ortağı Atasay Kuyumculuk'un İcra Kurulu Başkanı Cihan Kamer ise, "Emaar Türkiye, master planlı yerleşim alanları oluşturarak Türk gayrimenkul sektöründe yeni bir hareket yaratıyor.
Söz konusu arazi anlaşmamız, Türk halkının kaliteli konut ve aynı zamanda içerisinde geniş sosyal olanakları da barındıran nitelikte projelerimiz için önemli bir adım " dedi.


Source: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=247884
Yalnız bilerek tarihe dikkatinizi çektim. Eski bişey...
 

·
Let's learn to survive!
Joined
·
5,737 Posts
Türkiye’deki ilk konut projesi Toskana Vadisi’nin ilk etabındaki evleri tamamlayarak sahiplerine teslim eden Emaar, ağustos ayında İstanbul Libadiye projesinde yer alan rezidansların satışına başlayacak

Emaar, Toprak Holding’den satın aldığı 74 bin metrekarelik Libadiye arsasında rezidans bloklarının yanı sıra 120 bin metrekarelik bir alışveriş merkezi, 5 yıldızlı otel ve ofis blokları yapmayı planlıyor. Emaar Türkiye CEO’su Ozan Balaban, 1.5 milyar dolara mal olması Libadiye projesinde yatırım maliyetinin 1.8 milyar dolara kadar çıkabileceğini söyledi.
Projenin içinde yer alan alışveriş merkezinin inşaatına ise eylül ya da ekim ayında başlayacaklarını ifade eden Balaban “Alışveriş merkezinin inşaatına şubat ya da mart 2010’da başlayacağız. Lansmanını ise Nisan 2010’da yapacağız” dedi.

De Bakey Hastanesi geliyor
Toskana Vadisi içinde her biri 50 - 70 milyon dolara mal olacak alışveriş merkezi, otel, hastane ve ofis parkı projeleri yapacaklarını kaydeden Balaban, “Alışveriş merkezinin inşaatına ekim ayında başlayacağız. Burada inşa edeceğimiz hastanenin adı da ‘De Bakey Hastanesi’ olacak” diye konuştu.
Toskana Vadisi’nde ikinci etapta yer alan 104 konuttan 27’sini satışa çıkardıklarını hatırlatan Balaban, şöyle devam etti:
“Satışa çıkan evlerden 11’i satıldı. Diğer evleri satışa çıkarmak için ise 2010 baharını bekliyoruz. İkinci etapta, birinci etaptan farklı olarak daha küçük ve uygun fiyatlı evlerimiz olacak. Örneğin 200 mekrekarelik, 500 bin dolarlık evlerin yanı sıra, ikiz villalar, apartman daireleri bulunacak. Fiyatlar apartman dairelerinde 700 bin dolara, villalarda 3.2 milyon dolara kadar çıkacak.”

2010’da GYO oluyor
Emaar’ın Türkiye’deki yatırım miktarının 1 milyar doları aştığını ileten Balaban, “Türkiye’de bu güne kadar 4 milyar dolarlık bir değer oluşturduk. Önümüzdeki yıl gayrimenkul yatırım ortaklığı olmayı planlıyoruz. Portföyümüz daha da büyüdüğünde, birkaç yıl sonda halka açılacağız” diye konuştu.English:

Source: http://www.milliyet.com.tr/Ekonomi/....07.2009&b=Emaar, Libadiye projesine basliyor
 
1 - 20 of 1004 Posts
Top