SkyscraperCity banner

1 - 20 of 137 Posts

·
Pse Jo??
Joined
·
4,503 Posts
@Liburni

Këtë faqen e kam shfletuar kur më duhej para ca kohësh.Shpresoj që të të bëjë punë edhe ty.

http://albania.faithweb.com/albanian_names/alb_names_a.htm
faliminderit shum shqiptario!

Kam shikuar disar webfaqe, por ne te shumten e rasteve ato gjitha kan te njeten liste, dhe deri me tasni ende nuk kam pa ndonje emer qe me ka len pershtypje t'madhe.

Shpresoj se dikush ka ndonje emer qe nuk gjindet ne keto lista qe jane ne rrejt
 

·
Banned
Joined
·
5,549 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Emer qe nuk gjendet ne ato lista?? Nese do dicka te vecante ...ath ngelet vetem qe te bashkosh emrat(inicialet) e prinderve.
 

·
Banned
Joined
·
5,549 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Sali
Edvin
Ilir
Abdurahman
Maradona
ChukNorris
lol!! Besoj se bashke me emrin Rambo duhet ti shtohen listes së:

Lista e emrave te papershtatshem (antroponime)

Ankim
Arancata
Avash
Bretk
Berr
Burgim
Ballokume
Car
Cub
Currane
Currele
Careva
Carina
cbane
Dert
Derman
Dovlet
Durak
Ekran
Eros
Ferman
Federate
Fodulle
Gazep
Gallata
Gabime
Groshe
Gjezap
Hyzmet
Hice
Hafije
Helme
Ironi
Jermsine
Keqan
Keqe
Krajlice
Levere
Meze
Meshire
Mjafte
Mjaftime
Mjaftoni
Mbarime
Mbete
Mbylle
Marrezi
Ndalime
Pikellime
Pafate
Pseerdhe
Rike
Rakita
Spece
Sose
Stenate
Sherre
Shkurte
Shkurtime
Vajtime
Xhenaze
Zehere
 

·
bitte spiel mir etwas
Joined
·
7,960 Posts
Genta
Gentian
Teuta
Ylli
Bardhylli
Nuo
Drita
Dritan
Hana
Diella
Lule
Arta
Artan
Rrushe
Dashuri
.....etc.....
 

·
Albanian Eagle
Joined
·
393 Posts
shume emer impresivo-idilesk - 'rrushe mori rushe, hajde ke kalaja, o ti fal baca oooo corapat e bardha' gagagagagaga :lol:

Ni emer tjeter i gjinise femerore qe le pershtypje te njejte eshte Shero dhe shkon keshtu "pike me rrema Shero Shero, ..." :banana::banana:
 

·
Banned
Joined
·
5,549 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Lol njera ketu ne Itali i buri emrin bebes Metallica :weirdo:
Eshte per te qeshur dhe per ardhur keq njekohesisht..nese keta prinder i duan keto emra ...me mire te ndryshojne emrat e tyre ne gjendjen civile se sa tjua vene femijeve qe behen objekt talljeje i shoqerise.
 

·
Registered
Joined
·
32,113 Posts
TOP EMRAT SHQIPTARE (MASHKULLORE) PER MENDIMIN TIM
Flas gjithmone per emra shqiptare dhe jo emra te tjere qe perdoren nga shqiptare te cilet kane preardhje te huaja.

...
Adrian
...
Ky nuk eshte emer Shqiptar: ARDIAN eshte.
 

·
Registered
Joined
·
32,113 Posts
^^ Nuk mund ta them nga e ka origjinen, mbase mund te vije dhe nga emri Ilir Ardian, por perdoret jo vetem ne Rumani por dhe ne vendet Anglo-Saksone
 
1 - 20 of 137 Posts
Top