SkyscraperCity banner

41 - 60 of 130 Posts

·
Registered
1,315 Posts
^^ Egy hátulütője kapásból van a tervnek. Az áramot átveszik tőlünk a németek piaci áron, de kiégett fűtőelemek nálunk maradnak. Olyan mintha a németek idehordanák a szemetüket jó pénzért. Szóval a helyzet bonyolultabb ennél, nem eszik olyan forrón a kását.

De szerintem az valószínűbb, hogy a németek nem állítják le az atomerőműveiket:

http://videotar.mtv.hu/Videok/2011/06/14/07/Nemetorszag_kiszall_az_atomenergiabol.aspx

·
Registered
1,315 Posts
Romániában minden egyéb kék-sárga-piros színben pompázik és nagyon nem tetszik nekem. Én óvatosabb lennék a nemzeti színekre való festésekkel.

Egy-két helyt érdemes furcsa alakú oszlopokat felállítani, főleg autópályák mentén. Biztos érdekesebbé teszi az utazást.

·
Moderator
7,801 Posts
Ausztriába átérve már évtizedek óta piros-fehér-piros színben pompáznak néhol az oszlopok.
Igen, néhol.

·
Moderator
7,801 Posts
Ezt úgy mondod, mintha itt minden arra lenne festve... omg
Nem, nem úgy mondtam. Ausztriában tényleg csak néhol vannak piros-fehér-pirosra festve a magasfeszültségű pilonok, mint ahogy nálunk is csak néhol vannak piros-fehér-zöldre. Ellentétben Romániával, ahol az utcai szemetesek is kék-sárga-vörösek. És nem csak néhol.

·
Regisztrált felhasználó
2,101 Posts
Sosem tudtam eldönteni, hogy az osztrák villanyoszlopok nemzeti érzelemből vannak piros-fehér-pirosra festve, vagy csak azért, hogy a magasságukra így hívják fel a figyelmet (pl. a TV-tornyok általában piros-fehérek, vagy pl. a reptéri építkezéskor a toronydaruk is ilyen színűre lettek festve).

·
Moderator
7,801 Posts
^^ Nem hinném, hogy nemzeti hevület vezérli őket, mivel ezek az oszéopok pl. Németországban állnak:

Inább figyelemfelhívó szerepük van, mint ahogy a bohóc alakúak sem a bohócforradalomhoz csatlakozottak jelképei :)

41 - 60 of 130 Posts