SkyscraperCity banner

81 - 100 of 135 Posts

·
Moderator
6,091 Posts
Amúgy Aszóditól ez az egyik kedvenc videóm:D
Nem is tudom, hány éve nem láttam ilyen kiütéses győzelmet kamerák előtt lefolytatott vitában. :lol:

Mint a hulladékot szelektíven gyűjtő, lehetőség szerint vonattal közlekedő etc. ember megjegyzem, hogy életem három legértelmetlenebb nem-pártpolitikai vitáját is felkészületlen környezetvédőkkel (sietek megjegyezni: a felkészületlenek nyilván nem 100%-át teszik ki az összesnek) folytattam.

·
Moderator
21,182 Posts
Gas transit pipeline explodes in E. Ukraine

An explosion has struck a pipeline in the eastern Ukrainian Poltava region. Witnesses say the flame is reaching 200 meter high, RIA Novosti reports.

The “Brotherhood” natural gas pipeline (Urengoy-Pomary-Uzhgorod) is about one kilometer way from the nearest settlement. No victims have been reported. Fire fighters crews have been deployed.

Operating since 1967, the “Brotherhood” is the largest pipeline that brings gas to the consumers in Europe. It transits Ukraine and runs to Slovakia, where it separates in two directions with one supplying gas to Czech Republic, Germany, France and Switzerland, and the other to Austria, Italy, Hungary and several countries of former Yugoslavia.

DETAILS TO FOLLOW

http://rt.com/news/166532-gas-pipeline-blast-ukraine/

·
Registered
1,316 Posts
http://444.hu/2014/06/23/tudjak-mie...mert-nem-voltak-a-dontest-elokeszito-anyagok/

http://hvg.hu/itthon/20140623_parlament_paks
Jóváhagyták az orosz-magyar hitelmegállapodást
110 igen szavazattal, 29 nem ellenében, 19 tartózkodás mellett jóváhagyta a parlament hétfőn a paksi atomerőmű-fejlesztés finanszírozásához szükséges orosz-magyar hitelmegállapodást.

A Fidesz-KDNP szavazott igennel, az MSZP, LMP, a függetlennek nemmel, a Jobbik tartózkodott.

gratulálok

·
Registered
398 Posts
Paks2 - A kocka el van vetve. Izgalmas évtizedek elé nézhetünk.. De ezt a titkolózást nem tudom elfogadni semmilyen indokkal.
Én személy szerint inkább dunai vízerőművet és úgy általánosságban megújulókat hasznosító törpe erőműveket látnék szívesebben, de arra kutya sem ad nekünk hitelt. Legalábbis az oroszok biztos,hogy nem. És más sem ahogy látom. Túl sok a megválaszolatlan kérdés és marad a kétely..

·
Registered
2,352 Posts
Na végre, csak visszatérünk szovjet tezsvíreinkhez! Szerintem nincs okunk kételkedni abban mi ment a háttérben, ráadásul mi köze is hozzá a buta tudatlan népnek? :nuts:

·
Registered
833 Posts
Hi hi Sasha... Vagy hogyis volt a dal.

Alapvetoen nem elleneznem az atomot de nem tudunk semmit a szerzodesrol ami meglehetosen meredek igy..orosz atom kinai vasut...jajj

Mindenkepp a kis eromuveket kell ezutan preferalni helyi es megujulo nap viz szel
- lehetoleg ne biomassza.
- ha mindenkepp egetni is akarunk akkor szemetet megfelelo fust szuressel ..

Ha szerencsenk van akkor talan nem fizetunk ra es ha szerencsenk van nem akkor alitjak le az epitest amikor felig kesz es a gatyank is rament.

·
Registered
398 Posts
Egy kis infó a szomszédból!

http://www.theglobeandmail.com/report-on-business/industry-news/energy-and-resources/sncs-candu-poised-to-be-world-player/article19761968/

Az nem derült ki a cikkből de én olvastam valahol,hogy az új blokkok egyrészt nem román tulajdonban lesznek(hiszen nem Ők finanszírozzák azt a 9 milliárd dollárt)hanem hat nagy befektetőé és Kínai bank hitelezi majd!
Másrészt pedig nem belföldi felhasználásra termelnek majd áramot ezek a 2. generációs blokkok, hanem exportra!
Bocs ha off, de Paks II kapcsán gondoltam nem árt egy kis körbetekintés!

·
Registered
8,182 Posts
Romániában 2 blokkot építenek 9 milliárd dolláért, mi itt ugyancsak 2 blokkot építünk, de 10 milliárd euróért.
230 forintos árfolyammal számolva a románok 2070 milliárd ft-ért építenek két blokkot, míg 310 forintos euróval számolva mi 3100 milliárd-ért. Ez elég nagy különbségnek tűnik így elsőre. Talán meg kellett volna várni az Areva ajánlatát is? Lehet "csöppet" olcsóbban jöttünk volna ki a buliból.

·
Registered
976 Posts
^^ Az előre beígért költségek, és a valós végösszeg között mindig szokott egy nem kis különbség lenni, és az Areva ebben különösen mocsadék.

·
Registered
398 Posts
Romániában 2 blokkot építenek 9 milliárd dolláért, mi itt ugyancsak 2 blokkot építünk, de 10 milliárd euróért.
230 forintos árfolyammal számolva a románok 2070 milliárd ft-ért építenek két blokkot, míg 310 forintos euróval számolva mi 3100 milliárd-ért. Ez elég nagy különbségnek tűnik így elsőre. Talán meg kellett volna várni az Areva ajánlatát is? Lehet "csöppet" olcsóbban jöttünk volna ki a buliból.

Ismétlem: Nem a Románok finanszírozzák és építik ezeket a 2. generációs blokkokat, hanem a Kínaiak de Kanadaiak tervezik! Tehát a Románok csak pár száz millió euróval szállnak be!
Mint ahogy írtam is, kizárólag exportra termelnek majd áramot ezek az új blokkok és ebből a bevételből törlesztenek a Kínai banknak!

Nem tudom ki mit szólna ahhoz,ha itt nálunk építenének külföldi befektetők(Kínaiak,stb) atomerőművet/ket, amely exportra termelne áramot?

81 - 100 of 135 Posts