SkyscraperCity banner

2721 - 2740 of 2839 Posts

·
Registered
1,834 Posts
Колата, която ми предстои да бракувам, сега е с някакъв "унивесрален" катализатор.
Не знам какво е това чудо, стария беше свършил, забиваше грешки в компютъра и единственият вариант беше да се препорграмира компа, за да не ги търси данните от тия датчици изобщо. Тогава това струваше 250 лева, универсалният катализатор струваше 150. Правиха разни шменти-капели да се изнася сондата на втулка и пр. магии...ама тя питата явно вътре беше на дроб сърма, запушена и колата не можеше да вдигне над 120-130. Та по чисто икономическа логика смених катализатора и от тогава си карам с него. Евро 3 със и без катализатор има огромна разлика. Субективно е усещането, ама не е в толкова широки граници, защото като си беше със скапания катализатор, отзад не можеше да се стои. Люти на очите. В гараж да стои запалена-абсурд.

Зад дизелите, които са с Адблу наистина мирише по-гадно от стар дизел.

·
Registered
724 Posts
Днес 19.02.2020, 2 часа, след като измиха улицата ганьо сътвори това ......

и по 3 пъти на ден да мият, докато олигофрените не бъдат ЖЕСТОКО санкционирани за подобни нарушения (спиране/паркиране,минаване по зелени/кални площи, разнасяне на кал и т.н.) , чистите улици ще са бленувана мечта ....

·
Registered
1,834 Posts
Кметът на Букурещ Габриела Фирея обяви във вторник, 25 февруари, че ще отмени екотаксата за замърсяващи автомобили, влизащи в центъра на града, известна още като „Кислородна винетка“, поради отрицателни отзиви във Facebook.
Фирея предложи тази такса миналата година и Общинският съвет на Букурещ я прие на 24 октомври. Регламентът също забраняваше автомобили с двигатели Euro 3 или по-ниски да влизат в центъра на града, докато тези, които притежават автомобили с двигатели Euro 4, трябваше да плащат такса, за да преминат през центъра на града.
Винетката е въведена от 1 януари 2020 г., а първите санкции за собствениците на автомобили, които не са се съобразили с новите разпоредби, трябваше да бъдат приложени от март.
Да видим кога и София ще си изчисти наредбите от популистки глупости, нямащи никакъв смисъл.

·
Registered
11,253 Posts
С подобни винетки всички таратайки се натрупват в районите около центъра. В резултат тия райони се претоварват. Много по-умно е да се ограничи движението им в целия град.

·
Registered
2,216 Posts
Да видим кога и София ще си изчисти наредбите от популистки глупости, нямащи никакъв смисъл.
За съжаление това ще стане в деня в който накажат всеки един мангал дръзнал да гори гуми, дрехи, дограми, мебели и всякаква прочее материя неподходяща за изгаряне в битови условия и упражняващ геноцид върху населението.

Т.е никога. :)

·
Banned
436 Posts
А от къде ли магалите намират такова голямо количество от гореспоменатите неща, че да са основният замърсител на въздуха в цяла София? Което всъщност е лъжа. Дали не е от там където спазвайки правилата ги изхвърлят, иначе имащи големи претенции към община, държава и другите "съвестните граждани". Както става между другото и с останалия боклук от фасове, та до строителни отпадъци. И нямат нищо против да се възползват от оферти за "безплатно" чистене на мазета, тавани и...Явно предполагайки, че огромната част от неставащият за нищо отпадък от тях циганите ще закарат на регламентирано сметище, вместо тях, много логично предположение.

·
Registered
2,216 Posts
А от къде ли магалите намират такова голямо количество от гореспоменатите неща, че да са основният замърсител на въздуха в цяла София? Което всъщност е лъжа. Дали не е от там където спазвайки правилата ги изхвърлят, иначе имащи големи претенции към община, държава и другите "съвестните граждани". Както става между другото и с останалия боклук от фасове, та до строителни отпадъци. И нямат нищо против да се възползват от оферти за "безплатно" чистене на мазета, тавани и...Явно предполагайки, че огромната част от неставащият за нищо отпадък от тях циганите ще закарат на регламентирано сметище, вместо тях, много логично предположение.
Сам си си отговорил от къде мангалите се снабдяват с боклуци.

И аз пак да попитам - къде спят властите, че не организират адекватно извозване на извънгабаритните отпадъци, което да улесни гражданите и да не се налага да хвърлят където и каквото заварятййй

Примерно камиона за едрите отпадъци не съм проверявал кога минава, но до онзи ден стоеше един стар матрак за спалня до контейнера до вкъщи. Сигурно 1 месец мина откак го изнесе някой. Вчера най-накрая намерих време да пиша сигнал и но погледнах и видях как двама го натовариха в една екологично чиста кола с 1 конска сила...

Какво се очаква ако искаш да си изхвърлиш матрака? Да го закараш във враждебна за твоя сметка? Да го съхраняваш със седмици, докато излизе по график колата на общината която минава в случаен час през деня в ДЕЛНИЧЕН ден, често предхождана от същите “братя”, които услужливо се информират и минават преди нея, за да извозят каквото им допадне... Да си пусна отпуск и да чакам на прозореца определен от общината цял ден, да минат първо орките и да ангажирам още някой мой човек, да чака с мене и мигом щом приключат с първичната “оборка”, да го затътрим до контейнера?

Аз лично съм презовавал много пъти да не се изхвърля боклук по този начин, но за съжаление хората търсят най-лесния начин... Много угодно ги защитаваш горящите боклуци.

Вчера, хем не беше супер студено, но имах работа в Западна София и после минах през практикер в люлин. По пътя(бул. Сливница) след западен парк, май се пада накъде около модерно предградие, ще излъжа, не познавам тази част на града, около някакви вторични суровини, предположих, че е цигански квартал района, че щом има такъв обект, а и хората около пътя бяха мургави, направо беше обвито в черна мъгла. Не знам какво горят тия, но беше отврат, вътре в колата щяхме да се издушим, какво остава за навън. Който е минавал покрай филиповци и факултета е ставал свидетел на същите картини. Хич не ми обяснявай, че това не е основния изтник на замърсяване с ФПЧ...

·
Banned
142 Posts
Сам си си отговорил от къде мангалите се снабдяват с боклуци.

И аз пак да попитам - къде спят властите, че не организират адекватно извозване на извънгабаритните отпадъци, което да улесни гражданите и да не се налага да хвърлят където и каквото заварятййй
А избори как се печелят? На тея избори ще гласуваш с правилната бюлетина, на другите я идеш изобщо да гласуваш, я не. А при ромуланите всичко е ясно - винаги гласуват правилно.

·
Registered
33,715 Posts
А избори как се печелят? На тея избори ще гласуваш с правилната бюлетина, на другите я идеш изобщо да гласуваш, я не. А при ромуланите всичко е ясно - винаги гласуват правилно.
Леко с ромуланите....
Тук има хора, които не одобряват подобни обръщения (ообено в контекста на сериала, който в момента върви).
Наричай си ги ромляни като искаш, но няма да петниш паметта на Джийн Родънбери :lol:

·
Banned
436 Posts
Нямам намерени да ти обяснявам каквото и да е, няма смисъл.
Има телефони, на които може да се заяви извозване, е не е безплатно, като с циганите. Там е проблема, е сега си плащат тарикатлъка съвестните граждани, като го дишат. Както и прахта от удобното паркиране в калта по гумите им и...
Няма вариант власт да наложи спазване на правила при над 80% нарушители. От къде ще дойдат тези отговорни и съвестни служители, нали и те паркират в калта и хвърлвт фасове?
А иначе е лесно някой друг да е виновен, предполагам и замърсяването в Младост е от Филиповци, защото стойностите му обикновено са близки с тези на съседния Люлин.
Точно затова и никакъв ефект от нищо няма, защото всички искат мерки, но само засягащи другите. И получават именно такива псевдо мерки от община и държава.

·
Banned
142 Posts
Леко с ромуланите....
Тук има хора, които не одобряват подобни обръщения (ообено в контекста на сериала, който в момента върви).
Наричай си ги ромляни като искаш, но няма да петниш паметта на Джийн Родънбери :lol:
Дори в серияла ромуланите са лошите братовчеди на вулканите. :lol:

·
Registered
2,216 Posts
Нямам намерени да ти обяснявам каквото и да е, няма смисъл.
Има телефони, на които може да се заяви извозване, е не е безплатно, като с циганите. Там е проблема, е сега си плащат тарикатлъка съвестните граждани, като го дишат. Както и прахта от удобното паркиране в калта по гумите им и...
Няма вариант власт да наложи спазване на правила при над 80% нарушители. От къде ще дойдат тези отговорни и съвестни служители, нали и те паркират в калта и хвърлвт фасове?
А иначе е лесно някой друг да е виновен, предполагам и замърсяването в Младост е от Филиповци, защото стойностите му обикновено са близки с тези на съседния Люлин.
Точно затова и никакъв ефект от нищо няма, защото всички искат мерки, но само засягащи другите. И получават именно такива псевдо мерки от община и държава.

Щом не искаш да обясняваш, не обяснявай. Защо си се регистрирал във форума? Нарушители има по цял свят. Само строгия контрол помагат срещу тях. Примери много.

Само за пример ще ти дам - западноевропейците по които се прехласвате, като дойдат на слънчев бряг и си показват всичката “съвест”. Точно защото по техните курорти не могат да правт подобни изпълнения.

Само че тука сме силни само що се касае до налагане на глоби и рестриктивни мерки свързани със заплащане. Таксите за влизане в центъра са безумна мярка. Сякаш ако имам работа в центъра и си платя ще почна да замърсявам по-малко...

·
Banned
436 Posts
При западняците, по които не знам кой се прехласва сработва ефекта счупен прозорец. Когато наоколо е кочина и всички се държат като прасета, бързо започваш да грухтиш.
Ако общината глобяваше както там, нямаше да има и един несанкциониран и то за по няколко неща. Като се започне от нерегламентирани ремонти, преустройства, дори строежи, паркиране, боклуци, пелене на какво ли не, къде ли не и....
Изобщо не сме силни с глобите, напротив, изобщо не се глобява и прекалено се съобразяват с "удобството" и мнението на "гражданите", там е проблема и за това е кочина.
И понеже съм бил на едно и също място в Германия преди около 4, 15-тина и над 25 г. Всеки следващ път беше все по-мръсно и неподредено. Та дори тяхната система издиша дори при 10 % новодошли свине, какво остава при над 80.

·
Registered
474 Posts
Според сайта на испектората - "Гражданите трябва да оставят едрогабаритните отпадъци до контейнерите за битов отпадък
всеки ден до 09:00 ч. и след 19:00 ч. " и толкоз - това е задължението. Даже не пише, че трябва да стане само в деня за извозване...

Има си график по райони, но дали го спазват - един господ знае. В случая Камен е прав - братята минават първи и си напазаруват. И аз имах случай с матрак - бяха го изтърбушили за да извадят пружините.

·
Registered
3,461 Posts
Имам един проблем със събирането на опасни отпадаъци. От вече сигурно 1 година вкъщи седи една торба със стари лекарства, които искам да изхвърля по отговорен начин, а не в контейнера.
Обаче, графика за събиране на такива отпадъци е меко-казано малоумен. В моя район Красно Село им съвсем скоро дата за събиране - 13 ти март. Само че е в петък и часовете са между 8:30 и 14:30. Познайте дали имам желание да взимам един ден отпуск за да мога да си изхвърля опасния отпадък.
И през цялата година има всичко на всичко 2 (словом ДВЕ) дати, които се падат в почивен ден.
Цялата работа е едно тотално отбиване на номера.
За мен абсолютно нелепо да няма, в целия град с 1.5 милиона жители, един постоянен пункт, който да работи и поне събота, и където човек да може да се отърве от тези отпадъци, когато му е удобно. А и не само тези, а всякакви с такъв специализиран режим на събиране.
@Локум: ако смяташ това за проблем бих се радвал да повдигнеш въпроса, там където трябва.

·
Registered
8,402 Posts
Аз един път опитах да предам стари лекарства в аптеката, мислех че имат система за такива отпадъци, но ме изгледаха странно. Съвсем лесно решение ми се струва да могат да се предават в поликлиниките, както се прави с батерии и крушки в повечето магазини за техника.

·
Registered
1,834 Posts
То поликлиники вече няма. Има ДКЦ-та, които са търговски дружества. Какво да ги правят там тия отпадъци или в аптеките?
Миналата година разчиствахме на един приятел апартамента. Щеше да се нанася там да живее, ама трябваше да се изхвърли всичко, защото има мебели от 50-те години. Собственикът не може сам-един дядо на 80+.
И нали знаете как е като се чисти мазе таван, апартамент или се лее плоча- 3 часа работа, един час ракия. И стигаме до положението точно съгласно споменатия горе график, да изнесем мебелите до кофата (разглобени). Изнесохме каквото изнесохме, остана една библиотека и един диван, които не се разблобяват. Вече е един и нещо през нощта. Сваляме библиотеката до кофата и се връщаме за дивана. Сваляме дивана и....библиотеката я няма. Няма как да е вдигнал сам човек-голяма и тежи. Обаче изчезна посред нощ, от улицата, за време под 10 минути.

2721 - 2740 of 2839 Posts