SkyscraperCity banner

1 - 20 of 61 Posts

·
- -
3,394 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Jakiś czas temu podczas uruchamiania Centrum Obsługi Klienta na Dw. Centralnym, spółka InterCity zapowiadała, że wyświetlane tam będą filmy z kabin lokomotyw. Oto i na stronie internetowej firmy pojawił się pierwszy z nich: http://www.intercity.pl/312

·
digitisebanking.com
1,918 Posts
1. kamera powinna byc lepiej, sztywno zamocowana. ta trzesiawka moze wkurzyc.
2. szkoda, ze pomineli najfajniejsze momenty, np. przejazd przez Powisle i przez tunel..

·
Registered Abuser
2,396 Posts
Mnie denerwowały te płaty sniegu niewyczysczone centralnie na ekranie przez pierwsze 5-6 minut. Potem było lepiej. Beka bo dopóki nie zobaczyłem napisu "Swarzędz" to myslałem, że jedziemy po CMK. A tak przynajmniej fragmentarycznie pierwszy raz w życiu przejechałem się trasą Warszawa-Poznań;)

·
Registered
12,973 Posts
brudna szyba, brak dzwieku (byloby ciekawsze :) ), trzesaca sie kamera i wyciete najciekawsze momenty na trasie - przyjezdy przez miasta (w szczegolnosci mogli zostawic chociaz tunel srednicowy).

·
- -
3,394 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Mam te same uwagi, zwłaszcza że widzałem podobne acz dużo lepsze filmy z kolei DB. Miejmy nadzieję, że kolejne będą lepsze.

·
Registered
1,043 Posts
Widziałem ten film w BOK IC na Centralnym. Fajny pomysł bo jakoś zajmuje czas jak się stoi w kolejce. Pachnie co prawda trochę partyzantką ale generalnie to dobry pomysł. Możnaby to rozwinąć pokazując na przykład na dole ekranu mapkę z przesuwającą się kropką, która oznaczałaby pozycję lokomotywy albo prędkość pociągu.

·
Registered
12,973 Posts
najgorsze jest, ze 90% to przejazd przez jakies pipidowa czy pola :(

·
Registered
292 Posts
Wszystko ładnie pięknie, ale wolałbym filmik z cmk powiedzmy tak od Pruszkówa do Koniecpola:D by porownac 125 km/h do 160 km/h oraz by kamerka tak nie latała i był dźwięk, tutaj pomysł fajny ale wykonanie mizerne, taka kamerka powinna być przyklejona i sztywna, osobiscie nie ma najciekawszych momentow z tej trasy...

·
ɔıɔıɯʞ ʎuz&#596
1,639 Posts
oj słabe :( nie wiem w czym mają problem żeby to ładnie nakręcić - narazie wypuścili KNOTA! Szkoda, bo pomysł bardzo fajny.

·
Registered
663 Posts
Małe info moze już było na ten temat.Na Astrze jest niekodowany kanal niemiecki Bahn TV na którym po pólnocy zawsze leci taki "filmik" z jakiejś trasy.

·
Registered
244 Posts
Generalnie to zawiodłem się maksymalnie:(
Brak dźwięku to raz. Po drugie co mnie intersuje przejazd przez krzaki, gdy nie ma najważniejszych i najciekawszycy odcinków trasy tj. przejazd przez Warszawę (wszystkie dworce po kolei no i oczywiście tunel średnicowy) no i Poznań od samego początku, a nie dopiero wjazd na dworzec.
A może specjalnie nie pokazali tych fragmentów które kazdy z Nas chciałby zobaczyć? Ale czym sie kierował autor tego filmu? Jakieś względy bezpieczeństwa czy co?
Mam nadzieję, że pojawi się lepszy filmik, nakręcony w ładną pogodę no i pokazujący te wszystkie ciekawe odcinki trasy, które każdy z Nas chyba chciałby zobaczyć.

rafael - masz dostęp do tych filmików z DB?

·
Registered
244 Posts
Pawel said:
Małe info moze już było na ten temat.Na Astrze jest niekodowany kanal niemiecki Bahn TV na którym po pólnocy zawsze leci taki "filmik" z jakiejś trasy.

O ile dobrze pamiętam to takie filmy leciały kiedyś na ARD albo ZDF wczesnym rankiem w okolicach godzin 4 - 6, ale raczej żadnych aglomeracji miejskich tam nie było tylko krajobrazy z prowincji.

·
Urban experience...
2,338 Posts
:sleepy: ... Jeden odcinek z jakakolwiek predkoscia, nudne fragmenty, kiepska pogoda itp. itd. Najlepsze sa te filmy na Bahn TV (szczegolnie z ICE jadacego 300km/h !!).
PS: Jadac podmiejskim polecam wejscie do pierwszego wagonu. Najczesciej dzwi do kabiny sa otwarte i mozna sobie zobaczyc cos takiego na zywo ale w o wiele ciekawszych miejscach (np. wjazd na dworzec, wjazd do wawy z widokiem na wiezowce itp.)

·
Registered
663 Posts
BadBoy6 said:
O ile dobrze pamiętam to takie filmy leciały kiedyś na ARD albo ZDF wczesnym rankiem w okolicach godzin 4 - 6, ale raczej żadnych aglomeracji miejskich tam nie było tylko krajobrazy z prowincji.
Pewnie lecą różne.Trafilem kiedys na jakiś kurs do Rostocku i Berlina.

·
Registered
244 Posts
Pawel said:
Pewnie lecą różne.Trafilem kiedys na jakiś kurs do Rostocku i Berlina.

Nie wiem jak to teraz jest, ale przyznam że ja te programy widziałem w TV naprawdę bardzo dawno, co najmniej 5-6 lat temu jak wstawałem czasem koło 5:30, bo szedłem na 7 do szkoły:p to w TV cos takiego leciało, było bez żadnego komentarza, ale lubiłem oglądać:)

Przypomniałem sobie teraz, że czasami w godzinach popołudniowych można było trafić na jakimś niemieckim kanale taki własnie program w okolicach godziny 14, ale to były takie kolejki górskie i turystyczne (także wąskotorówki) co jeżdździły po Alpach chyba w Szwajcarii/Austrii.

·
Registered
12,973 Posts
^^ podroze pociagami w gorach bodaj Austrii albo Szwajcarii sa na Travel Channel czasami.

1 - 20 of 61 Posts