Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 67 Posts

·
the magnificent
1,173 Posts
^^ cok muhafazakar bi sehir olsa gerek
bu kadar duzenli olmasina sasirdim ama binalar tr'nin her yerindeki gibi igrenc kutu apartmanlardan ibaret maalesef

·
Registered
4,557 Posts
En azından binalar eline yüzüne bakılır temiz duruyor, bazı şehirlerin nerdeyse tamamı korkunç görünümlü iğrenç apartmanlardan oluşuyor ki bu Erzurum'dakiler rahmet yani onların yanında..

·
Genuine Tatar
12,357 Posts
Bu cok da hava kirliligine bagli, buyuk kalabalik sehirlerin binalari cabuk kirleniyor, boyadiktan sonra 3 sene gecmiyor kirleniyor.

Ama Erzurum daglarin yaninda oldugu icin hep temiz havadan faydalaniyor, kirlilik az.

·
Moderator
30,712 Posts

·
Registered
1,131 Posts
İnsan kalitesiyle alakalı, şehrin görünüşü çok tatlı ama içindekiler tam tersi berbat
Bence halkına haksızlık ediyorsun , kapalı olabilirler ama kimseye zararları yok. Keske güneydogunun bazı kentleride kapalı olsaydı ama en azından insan olsaydılar..

Erzurumu seviyorum inşallah gelecekte eskişehir tarzı bir kent haline dönebilir. Son dönemde sehirde projeler ve yatırımlarda hızlandı. İnşallah bu güzel kent hak ettigi degere tekrar kavusur. :banana:

·
Moderator
30,712 Posts
Bence halkına haksızlık ediyorsun , kapalı olabilirler ama kimseye zararları yok. Keske güneydogunun bazı kentleride kapalı olsaydı ama en azından insan olsaydılar..

Erzurumu seviyorum inşallah gelecekte eskişehir tarzı bir kent haline dönebilir. Son dönemde sehirde projeler ve yatırımlarda hızlandı. İnşallah bu güzel kent hak ettigi degere tekrar kavusur. :banana:
Ramazanda sigara içen kadın burada dövülmemiş miydi?

http://www.haberakis.net/index.php?...le&id=7571:sigara&catid=43:siviller&Itemid=37

@Ararat,
Peki ters L şeklindeki yükselti ne? Göletin üst tarafı oluyor fotoda, sanki altında bir şey var?

·
roads & airports
2,353 Posts
Discussion Starter · #17 ·
ters L şeklinde tarif ettiğin yer eski bir askeri techizat deposu kalıntısı galiba.
bu tepe eskiden askeri güvenlik alanı idi

·
Moderator
30,712 Posts
Çok güzel bir yer, gölün rengi de harika :)

·
Registered
1,131 Posts
Ramazanda sigara içen kadın burada dövülmemiş miydi?

http://www.haberakis.net/index.php?...le&id=7571:sigara&catid=43:siviller&Itemid=37

Onları da öyle idare edecegiz napalım. Asırı dinlerine düskünler ve birazda geri kalmıs bir toplum. Ancak bu sırf Erzurum icin gecerli değil. Konya da aynı , Kayseri de aynı , Sivasta aynı , hatta Şanlıurfada genel anlamda öyle..

Erzuruma gittim kara carsaflı insanlar bile vardı bu cagda sehrin merkezinde , Konyaya gittim Konyada acık bir tek bayan görmedim. Napalım onlarda öyle.. Belki uzun bir süre sonra daha modernlesmeye baslarlar..

Herseye ragmen erzurumu ben diyarbakıra değişmem. Erzurum halkı ülkesini seven bir toplum.. O yüzden ben laf söylenmesine karsıyım.. Çünkü sadece tek bir kusurdan onlara laf söylemek üzücü..:)

·
roads & airports
2,353 Posts
Discussion Starter · #20 ·
Erzurum hem sosyal hemde ekonomik olarak gittikçe gerililiyor.
aşağıdaki mesajı o malum sitedeki büyükşehir tartışmalarından alıntı yaptım.
böyle bir kafaya sahip olmak için erzurumda yaşamak yeter

1 - 20 of 67 Posts