Skyscraper City Forum banner
21 - 40 of 284 Posts

·
Registered
Joined
·
216 Posts
Im Shirazi but i allways loved esfahan i think these to city (SH and Esf) are identity of Iran and they deserve alot more attention!
 

·
Moderator
Joined
·
1,236 Posts
Now this is nice: Modern and at the same time very Iranian in style! Well done to the designers of the Metro.
 

·
Registered
Joined
·
326 Posts
http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=77688

مترو اصفهان- همشهری*آنلاین
شهردار اصفهان گفت: بخشی از مترو از خیابان چهارباغ اصفهان هم گذر می*کند.
به گزارش مهر، سید مرتضی سقائیان*نژاد در نشست خبری در پاسخ به سوال مبنی بر چگونگی وضعیت مترو و گذر آن از خیابان چهارباغ اصفهان افزود: در خصوص عبور مترو از چهارباغ اصفهان در مصوبه شورای عالی ترافیک است که در این مصوبه گفته شده عبور مترو با فاصله گرفتن از محور چهارباغ به سمت شمس*آبادی اجرا شود و در این مصوبه عبور و یا عدم عبور ذکر نشده است. [چهارگوشه ايران: استان اصفهان]​

Don't know much about this project and I don't know the road lay out of Esfahan but I saw this and thought of ssc!:lol:
 

·
Highrise Resident
Joined
·
2,057 Posts
آيا سي*وسه *پل فرو مي*ريزد؟

تاريخ انتشار: ۱۷:۲۳ - ۲۲ اسفند ۱۳۸۷
آيا سي و سه پل فرو مي ريزد؟

كارشناسان مي*گويند بستر اصفهان و اطراف سي*وسه پل شني است و با جنس خاك كشورهايي كه در آنها مترو از نزديكي آثار تاريخي آن گذشته، متفاوت است.

به نوشته «همشهري»، به تازگي تاسيسات مترو اصفهان در فاصله*اي كمتر از 40 متري سي*وسه* پل مستقر شده است. با وجود حكم دادگاه و مصوبه شوراي عالي ترافيك مبني بر توقف ساخت مترو در نزديكي آثار تاريخي، حفاري تونل*ها همچنان ادامه دارد. اين در حالي است كه شعبه 5 دادگستري اصفهان دستور ممنوعيت عبور تونل مترو را از زير خيابان چهارباغ عباسي صادر كرده است.

حتي موافقان اين طرح از جمله شوراي شهر اصفهان، حداقل فاصله مجاز براي عبور تونل مترو را 150 متري سي*وسه پل عنوان كرده*اند. با اين همه مجريان همچنان به كار خود ادامه مي*دهند.

از سوي ديگر بر اساس شنيده*هاي غيررسمي اين طرح تاكنون يك*هزار ميليارد تومان هزينه در برداشته است. اما گويا اين مبلغ تنها توانسته 80 درصد طرح را به سرانجام برساند. زيرا به گفته حاج رسولي*ها، رئيس شوراي شهر اصفهان، شورا امسال براي به انجام رساندن مابقي طرح، يعني ريل*گذاري، خريد واگن و... مبلغي حدود 300 ميليارد تومان تقاضا كرده كه هنوز به تصويب نرسيده است.

هر چند حاج رسولي*ها، به*طور علني موافقت يا مخالفت خود را درباره عبور تونل مترو از سي*وسه پل مشخص نكرد اما از ميان صحبت*هاي او مي*شد فهميد كه نه*تنها موافق است كه تمايلي هم براي پاسخگويي ندارد. براي همين سراغ ديگر مسئولان و كارشناسان شهري اصفهان رفتم.

همه آنها به محض شنيدن عبارت «خبرنگار همشهري هستم.» يا نشستن در يك جلسه مهم را بهانه مي*كردند يا خود را در اين باره ذيصلاح نمي*دانستند. به ناچار سراغ يك مقام غيررسمي اما فعال در اين موضوع رفتيم. عليرضا روحاني عضو يك انجمن غيردولتي به نام «حاميان ميراث فرهنگي اصفهان» است كه همزمان با روز تولد اصفهان، اول آذر اعلام موجوديت كرد.

روحاني درباره رد شدن تونل مترو از فاصله 40 متري سي*وسه پل و خطراتي كه اين بناي تاريخي با آن مواجه است، گفت: «متاسفانه خيلي از مسئولان موافق عبور مترو از چهار باغ بر اين باورند كه گذر مترو در خيلي از كشورهاي داراي تمدن كهن در كشورهاي اروپايي هم عملي شده است. در حالي كه خاك آنجا به هيچ عنوان قابل مقايسه با خاك اصفهان نيست.

كارشناسان امر مدام تاكيد مي*كنند كه زير پايه*هاي سي*وسه پل، چاهك*هايي به عمق بين 20 تا 30 متر حفر شده و پايه*هاي سي*وسه پل را بر روي اين چاهك*ها بنا كردند. پرسش اين جاست كه اگر قرار باشد تونل از زير سي*وسه پل رد شود با چه عمقي قرار است رد شود؟ آيا قرار است بيشتر از عمق 20 متر تونل را حفر كنند؟

و اگر باز هم با عمق بيش از 20 متر حفر كنند آيا لرزه*هاي ناشي از عبور مترو بر اين بناي تاريخي كه حجيم*ترين بناي آبي جهان است تاثير نمي*گذارد؟ حالا اگر اين فاصله را كمي عقب*تر ببريم، يعني همان 40 متر يا كمتر از آن قطعا اينها به سي*وسه پل آسيب وارد مي*كند و اين تنها نظر من نيست.»

با اينكه علاوه بر دستور قضايي توقف طرح مترو هر 2 دولت هشتم و نهم يكي در سال 81 و دومي در سال 85 تاكيد بر توقف گذر تونل مترو از محور چهارباغ و وارد شدن محور آن از طرف شمس*آبادي داشته و دارند باز هم انگيزه*هايي براي پافشاري بر اجراي طرح وجود دارد كه چرايي آن هنوز بر هيچ*كس روشن نيست.

ماشين*هاي حفاري «تي*بي*ام» همچنان به سمت تخريب سي*وسه پل پيش مي*روند. به طوري كه كارشناسان زيست*محيطي مي*گويند پس از پايان ساخت مترو، هر بار كه قطار از زير چهارباغ رد مي*شود، لرزه*اي به قدرت 2 ريشتر با خود همراه دارد كه نه*تنها آسيب جدي به اين ميراث تاريخي شهر اصفهان و ايران مي*زند كه حتي مي*تواند به گنبد مدرسه چهارباغ هم ضرر برساند.

روحاني در ادامه به عدم مخالفت كارشناسان زيست*محيطي با ساخت مترو در اصفهان اشاره كرده و مي*گويد: « چرا چهارباغ؟» و اضافه كرد: «شايد يك دليلش اين است كه مسئولان اشتباهات ديگري را درباره اين طرح انجام داده*اند كه فكر مي*كنند اگر بخواهند اينجا اشتباهاتشان را بپذيرند، مجبورند اشتباهات قبلي را هم بپذيرند. در نتيجه تاكيد بر عبور مترو بر چهارباغ، تاكيد بر اشتباهات پيشين و فرار از پاسخگويي و جبران خسارات است.»

حالا فرض كنيد مسئولان اشتباهات خود را بپذيرند و از همين جا، حفاري را متوقف كنند و مسير عبور مترو را از چهارباغ به محلي ديگر تغيير دهند. آيا هنوز جاي اميدواري هست كه آسيبي به سي*وسه پل نرسد؟ روحاني در برابر اين پرسش گفت: «اگر از كنار سي*وسه پل رد شود، فكر نمي*كنم ديگر فرصتي باقي بماند. الان آخرين نقطه*اي است كه مي*شود از اين خطر جلوگيري كرد.»

ولي با اين حال دكتر امين*پور، رئيس ميراث فرهنگي استان اصفهان در مصاحبه*اي كه اخيرا با يكي از خبرگزاري*ها داشته، گفته است: «الان تونل مترو حفر شده است. با اينكه ما تاكيد كرديم كه اين اتفاق نبايد بيفتد و بايد تونل مترو پر شود. بعد كارشناسان مترو گفتند كه چون ما حفر را با دستگاه تي*بي*ام انجام داده*ايم نه مي*توانيم تغيير مسير بدهيم نه مي*توانيم تونل را پر كنيم.

كارشناسان ميراث پيشنهاد دادند كه تونل موازي حفر شود و اين تونلي كه تا امروز حفر شده به*عنوان تونل كمكي استفاده شود كه باز امين*پور در همان مصاحبه گفت اگر اين اتفاق هم بيفتد و همين تونل به قوت خودش باقي بماند، اين مسير ادامه پيدا كند و مترو عملا راه*اندازي شود و از همين مسير عبور كند، پاسخگويي*اش با مديرعامل مترو است.»

اما مديرعامل مترو اصفهان در گفت*وگو با ما گفت: «هيچ خطري به واسطه حفاري*هاي تونل مترو، سي*وسه پل را تهديد نمي*كند.» وقتي توضيحات بيشتري از او در اين باره خواستم تنها به اين جمله بسنده كرد: «با هيچ خبرنگاري مصاحبه نمي*كنم، پاسخگو هم نيستم!​

http://tabnak.ir/pages/?cid=40454
 

·
Moderator
Joined
·
1,236 Posts
^^
...And in English:

Subway threatens Isfahan's Si-o-Seh Pol
PRESS TV | March 13, 2009

The constructionof a subway system in the Iranian city of Isfahan has caused fear that the historical site of Si-o-Seh Pol may collapse. One of the stations of the city's subway, which is currently under construction, will be only 40 meters away from Si-o-Seh Pol (The Bridge of 33 Arches), the Iranian daily Hamshahri has reported.

Experts believe Si-o-Seh Pol might collapse during the construction of the subway as the historical site's foundations are not strong enough to resist the movement caused by the passage of subway trains. The head of Isfahan's City Council as well as the chief executive of the city's Subway Organization said the subway does not have any threats for Si-o-Seh Pol but declined to give further details, Hamshahri said.

Built in 1602, Si-o-Seh Pol is one of the eleven bridges of Isfahan, which is considered one of the most famous examples of bridge design during the Safavid dynasty era.


While the subway station should be at least 150 meters
away from Si-o-Seh Pol, it is only 40 meters away.

Once again, another example of the IRI's complete disregard for the preservation of Iran's historical heritage.
 

·
Banned
Joined
·
1,147 Posts
:(

سردر دروازه هزارجريب اصفهان تخريب شد

۱۳۸۸/۰۲/۰۹
بر اثر آنچه کارشناسان بي*توجهی در انجام پروژه*های عمران شهری می*نامند سردر دروازه هزارجريب اصفهان، از بناهای تاريخی به جا مانده از دوره صفوی، تخريب شد.

علاقمندان و کارشناسان امور تاريخی و فرهنگی شهر اصفهان مي گويند که حفاری های مربوط به متروی اصفهان بدون نظارت و مشاوره کارشناسان تاريخی و فرهنگی انجام می*شود. از همين رو حفاری*های انجام شده علاوه بر تخريب سردر دروازه هزارجريب، موجب از بين رفتن بسياری از مکان*های کاوش نشده، قبرستان*ها و اشياء تاريخی شده است.

سازمان*های غيردولتی و دوستداران فرهنگ و تاريخ اصفهان پيش از اين بارها به مسئولان شهرداری، شورای شهر و مقام*های سازمان ميراث فرهنگی اصفهان در مورد تخريب آثار و ابنيه تاريخی شهر اصفهان بر اثر انجام خودسرانه طرح های عمرانی هشدار داده بودند.

متخصصان و فعالان عرصه فرهنگ و تاريخ ايران در هشدارهای خود بارها اعلام کرده بودند که مسئولان شهری اصفهان از ده سال پيش بدون توجه به پيشينه تاريخی شهر اصفهان و ميراث فرهنگ آن، با اجرای پروژه های شهری و عمرانی، شماری از آثار تاريخی را تخريب و ويران کرده*اند.

به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی دانشجویان ایران، ایسنا، عليرضا جعفري*زند، باستان*شناس، که در نشستی خبری در اصفهان سخن می*گفت در اين باره اظهار داشت: « سال گذشته، سردر بزرگ دروازه*ی کاخ هزارجريب در کارگاه حفاری مترو در ميدان آزادی (معروف به دروازه شيرازدر جنوب شهر اصفهان) کشف شد؛ ولی برای اينکه مترو به کار خود ادامه دهد، اين اثر ارزشمند شبانه تخريب شد».
 

·
Highrise Resident
Joined
·
2,057 Posts
مترو اصفهان از غرب چهارباغ گذر کرد / تونل مترو 30 متر انحراف دارد
اصفهان - خبرگزاری مهر: مدیرعامل سازمان قطار شهری گفت: مترو از سمت غرب چهارباغ به سمت پیاده رو گذر کرده است و پس از عبور از زاینده رود نزدیک به 30 متر از مسیر خود منحرف شده است.

به گزارش خبرنگار مهر در اصفهان؛ عبدالجواد زعفرانی بعد از ظهر سه شنبه در نخستین گفتگوی مطبوعاتی سازمان قطار شهری اصفهان پس از سالها اظهار داشت: خط یک متروی اصفهان که به تصویب شورای عالی ترافیک نیز رسیده با طولی نزدیک به 20.2 کیلومتر در حال اجراست که نزدیک به 18.5 کیلومتر از آن حفاری و اجرا شده و تنها هزار و 500 متر آن باقی مانده است.

وی اظهار داشت: اکنون حفاری ابتدای خیابان چهارباغ بالا تا ایستگاه شریعتی متروی اصفهان، باقی مانده است.

زعفرانی در خصوص وضعیت عبور مترو از خیابان چهارباغ اصفهان در پاسخ به مهر گفت: یکی از مسائلی که در این رابطه لحاظ شد،* لزوم حراست از رعایت میراث فرهنگی بود که در هر دو تونل متروی اصفهان که از خیابان چهارباغ گذر کرد، چنانچه هر دوی این تونل*ها از باند غربی چهارباغ گذر کرده، که یکی از آنها دقیقا از پیاده روی غربی چهارباغ اصفهان گذر می کند.

وی تصریح کرد: این حفاری در 24 متری و افق 28 متری چهارباغ انجام شده است.

عملیات حفاری
TBM در جنوب زاینده رود متوقف شد

زعفرانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره مشکل به وجود آمده در جنوب زاینده رود گفت: اکنون عملیات حفاری توسط دستگاه
TBM متوقف است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دوران 33 سال کار و خدمت خود تا کنون هیچ دروغی را نگفته اما ممکن است حرف راست نزنم، گفت: در هیچ نقطه*ای از دروازه دولت تا جنوب رودخانه هیچ نشستی در حد یک سانتی*متر نبوده و دستگاه
TBM از زیر رودخانه به سلامت گذر کرده و عملیات حفاری در این نقاط انجام شده است.

زعفرانی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خبرنگاران در خصوص گزارش
VMT که پیش از این مهر نیز به آن اشاره کرده است تصریح کرد: این شرکت آلمانی گزارشی را به ما ارائه کرده که امکان ارائه آن به خبرنگاران وجود ندارد؛ البته در موضوع TBM انحرافی پیش آمده که مشکل پیش آمده ارتباطی با سی و سه پل ندارد.


نقشه انحراف مترو از مسیر اصلی خود

وی ادامه داد: عبور دستگاه TBM از زاینده رود قطعی است و اکنون از نزدیک اسفالت*های خیابان اصلی در کنار زاینده رود به سبب انحراف پیش آمده که نزدیک 30 الی 35 متر است کار متوقف شده است.

زعفرانی با اشاره به اینکه شخصا در اجرای تونل دوم کهرنگ نیز مجری طرح بوده و این طرح نیز دچار انحراف است، اظهار داشت : در تمام تونل*ها چون کهرنگ دو، تونل سوم کهرنگ، *چشمه لنگان این اشتباهات به چشم می*خورد و امری عادی و طبیعی است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه احداث تونل مترو و آب و فاضلاب هیچ تفاوتی ندارد، گفت:* مشاور سازمان میراث فرهنگی نیز سلامتی گذر مترو از کنار این بنای تاریخی را تایید می*کند و حداقل فاصله 40 متری تعیین شده، توسط آنان نیز لحاظ شده و عمق از بستر رودخانه نیز نزدیک به 14قرار گرفته*ایم.

هنوز تصمیم قطعی برای ادامه راه متروی اصفهان گرفته نشده است

وی در ادامه با اشاره به اینکه این انحراف نزدیک به 30 متر است در پاسخ به خبرنگاران گفت: در این راستا نزدیک به 10 طرح پیش روی این سازمان قرار گرفته که در حال بررسی آن هستیم و پس از اعلام موضوع می توان نتیجه را اعلام کرد.

وی تغییر ایستگاه متروی چهارباغ را یکی از راهکارهای پیش رو خواند و گفت: و خسارت ایجاد شده نیز بر عهده شرکت پیمانکار است.

به گزارش مهر در این جلسه 45 دقیقه*ای که تنها چند ساعت پیش از برگزاری جلسه اطلاع رسانی شده بود خبرنگاران نتوانستند به پاسخ تمام سئوالات خود برسند و علاوه بر آن تنها دسته مبلمانها بود که محلی برای نشستن اصحاب رسانه بود و چنین استقبالی پس از سالها از اصحاب رسانه ضمن بی*احترامی*هایی که به عکاسان خبری شد در نوع خود بی*نظیر است.
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=940255
 

·
PersianGulf4Ever
Joined
·
2,393 Posts
آخرین وضعیت انحراف مترو اصفهان
مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان، در بازدید استاندار اصفهان به همراه معاون عمرانی گفت: عملیات شفت*گذاری در حاشیه سی و سه پل منتفی شده است و دستگاه TBM در حال حاضر تعمیرات اساسی و دوره*ای خودش را طی می*کند و با انجام تغییر مسیر هیچ نوع عملیاتی در کنار سی و سه پل انجام نخواهد گرفت.
به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، عبدالجواد زعفرانی با اشاره به راه*حل*های پیشنهادی برای برون*رفت از مشکل انحراف مترو گفت: ایجاد شفت در کنار سی و سه پل و همچنین عقب کشیدن دستگاه کاملا منتفی شده است و اطلاعات بیشتر درباره ادامه مسیر TBM در اختیار کارشناسان سازمان است و به زودی اعلام خواهد شد.
شفت*گذاری در کنار سی و سه پل منتفی است
طبق نظر کارشناسان، عقب کشیدن دستگاه TBM امکان*پذیر نیست و این مساله موجب بررسی گزینه*های دیگری همچون شفت*گذاری یا ادامه در مسیر انحراف کنونی است.
در حالی که سازمان میراث فرهنگی با شفت*گذاری در کنار سی و سه پل مخالف است، سازمان قطار شهری نیز از این کار منصرف شده و در چنین حالتی، ادامه مسیر را تنها راه*کار قابل اجرا می*داند.
با توجه به گزینه ادامه مسیر با وجود انحراف تونل مترو *در صورتی که قرار باشد دستگاه TBMمسیر کنونی خود را ادامه دهد و با کمترین شعاع تغییر دهد از زیر فونداسیون هتل سوئیت و مغازه*های اطراف آن عبور خواهد کرد که در واقع آنگاه نیز با این مشکل روبرو خواهد شد که تونل به ایستگاه طراحی شده خود نخواهد رسید.
گفتنی است پروژه تونل جنوبی –شملی مترو در اصفهان که 20 کیلومتر طول دارد هم اکنون در کنار ایستگاه*های ناتمام، تنها حفاری 1700 متر از مسیر میانی باقی مانده است و توقف این پروژه در 8 ماه گذشته هزینه*های زیادی در برداشته است.
اجازه بازدید نقشه بردار معرفی شده از سوی خبرنگاران
در حاشیه بازدید از متروی اصفهان، ساعد مسعودی، مدیرعامل شرکت الموت، فاصله 40 متری تونل تا پل سی و سه پل را تایید و گفت: در این رابطه اگر درخواستی از سوی خبرنگاران به سازمان قطار شهری اصفهان داده شود، شرکت الموت حاضر است نقشه*بردار پیشنهادی خبرنگاران را برای هرگونه تایید فاصله تونل تا 33 پل را، به داخل تونل ببرد.
استاندار اصفهان نیز درباره عبور متروی اصفهان از چهارباغ و حاشیه سی وسه پل اظهار داشت: تونل مترو با ارتفاعی نزدیک به 22 و طولی نزدیک به 28 متر از کنار مدرسه چهارباغ گذر کرده و برای این موضوع باید اجازه داد گروه مشاور میراث فرهنگی (دانشگاه علم و صنعت) موضوع را بررسی کند و پس از آن *نتیجه نهایی را اعلام خواهیم کرد.
حفاظت از میراث فرهنگی برای استانداری اصفهان در اولویت است
علیرضا ذاکر اصفهانی همچنین درباره خط متروی شرقی-غربی که بسیاری از آثار باستانی را در مسیر خود تحت الشعاع قرار می*دهد، گفت: قرار است خط دوم متروی اصفهان نیز از زیر میدان امام گذر کند و در صورتی که احساس شود میراث فرهنگی اصفهان در خطر است از تکنولوژی*های دیگری چون منوریل و تراموا استفاده خواهیم کرد.
وی همچنین از خبرنگاران خواست که اجازه دهند، مسائل مربوط به متروی اصفهان در فضایی آرام دنبال شود.
استاندار اصفهان یادآور شد: *در بازدید از متروی اصفهان ابعاد مختلف متروی اصفهان اعم از مسائل مالی و بودجه*ای، میزان پیشرفت کار، دغدغه پیمانکاران و مجری طرح را از نزدیک مشاهده و بررسی کرده*ایم، اما اولویت اصلی استانداری در خصوص مسائل میراث فرهنگی این بخش است.
در این بازدید شهردار اصفهان و مدیرعامل سازمان قطار شهری، از استاندار اصفهان برای تزریق بودجه به پروژه بزرگ مترو در اصفهان درخواست کرده و استاندار نیز در این زمینه گفت: امیدواریم با اصلاح برخی تغییرات و حل شدن مشکلات مالی، این پروژه به زودی به سرانجام برسد.
طراحی ایستگاه*های متروی اصفهان متناسب با فضای فرهنگی اصفهان نیست
استاندار اصفهان یکی از اشکالات اساسی در پروژه مترو در اصفهان را عدم استفاده از نمادهای تاریخی و فرهنگی در تعدادی از ایستگاه*های تکمیل شده مترو دانست و تاکید کرد: اصرار داریم که در تمامی ایستگاه*ها، نشانه*های تاریخی و فرهنگی شهر اصفهان دیده شود تا مردم در کنار این تکنولوژی، فرهنگ و تمدن ایرانی را نیز احساس کنند و بهتر است در این ایستگاه*ها از رنگ فیروزه*ای که رنگ اصفهان است، استفاده شود.
وی تصریح کرد: می*توان بخش*هایی از ایستگاه*ها را به صنایع دستی مزین و از کاشی*ها و خاتم و معرق*کاری*های خاص اصفهان استفاده کرد، تا اصالت فرهنگ و هنر در اصفهان حفظ و به تمامی افراد معرفی شود.

from ilna.ir​
 
21 - 40 of 284 Posts
Top