SkyscraperCity Forum banner

[Esfahan] Tramway

8603 Views 17 Replies 5 Participants Last post by  SoroushPersepolisi
Esfahan to get 5 tramway lines.

اصفهان صاحب 5 خط تراموا مي شودمعاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان از بررسي و امكان سنجي 5 خط شبكه ريلي سبك (تراموا) در اين شهر براي نخستين بار در كشور و خاورميانه خبر داد.
مهندس مصطفي نوريان با بيان اين خبر توسعه حمل و نقل عمومي را از برنامه هاي اساسي چهارم توسعه دولت و شهرداري ها خواند و گفت: با توجه به اينكه سيستم اتوبوسراني براي جابجايي انبوه مسافر در شهرها پاسخگو نيست به همين علت بايد به سمت گسترش سيستم هاي ديگر حركت كنيم.
وي با بيان اينكه بخشي از خطوط ريلي، مترو تا سال
91 - 92 بهره برداري مي شود، افزود: مديريت شهري به دليل اينكه روند اجراي اين طرح با سرعت انجام نشده است استفاده از سيستم مكمل ريلي سبك (تراموا) را به عنوان حد مياني شبكه مترو و اتوبوسراني در نظر گرفته و بخشي از كريدور حمل و نقل عمومي به اين منظور اختصاص داده شده است.
و ي از اخذ مصوبات قانوني براي اجراي طرح ترامواي شهر اصفهان از سوي شوراي عالي ترافيك استان و كشور خبر داد و گفت: اين پروژه جزء منحصر به فردترين طرح در سطح كشور حتي خاورميانه است.
معاون حمل و نقل شهرداري اصفهان با بيان اينكه بحث توسعه شبكه ريلي سبك تراموا در قالب 5 كريدور در سطح شهر اصفهان امكان سنجي و بررسي شده است گفت: نتايج ترافيك اين موضوع استخراج شده و اين سيستم در تعامل ارتباط با شبكه هاي مترو و اتوبوسراني بخصوص دو خط شمالي و جنوبي و شرقي و غربي قطار شهري خواهد بود.
وي افزود: ايستگاه هاي ترامواي شهر اصفهان مشترك با قطار شهري و اتوبوسراني خواهد بود. مهندس نوريان گفت: ترامواي شهر اصفهان از ميدان امام خميني تا ميدان استقلال در مرحله طراحي مي باشد و براي اجراي اين طرح 100 ميليارد تومان اعتبار پيش بيني شده است.
وي افزود: اجراي اين طرح به صورت مشترك با پيمانكاران داخلي و خارجي انجام خواهد شد.​
http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1908215

First line of tramway going along Foroughi Ave.
خبرهای خوش شهردار اصفهان به اهالی خیابان فروغی
اولین خط تراموا به خیابان فروغی پا می گذارد
خبرگزاری ایمنا: شهردار اصفهان گفت: با توجه به این که خیابان فروغی از معابر اصلی ،مرکزی و قدیمی محسوب می شود در این راستا اولین خط تراموای این کلان شهر از این محور عبور می کند.


به گزارش ایمنا،دکترسید مرتضی سقاییان نژاد در حاشیه دیدارنمایندگان اهالی فروغی در خصوص تقدیر از تعطیلی ماهی فروشان این خیابان اظهارداشت:ساماندهی مشاغل مزاحم شهری از وظایف شهرداری به شمار می رود اما می بایست ارگان های مربوطه به خصوص استانداری ،صنوف ومدیریت شهری با تعامل وهمکاری یکدیگر این مهم را به سرانجام برسانندتا شاهد آرامش در مناطق مختلف شهر باشیم.

وی با اشاره به وجود مشاغل مزاحم متعدد در سطح شهر تصریح کرد: در حال حاضر وجود مشاغل مزاحم در گوشه و كنار شهر آرامش هر را بهم ريخته است كه می توان به کارگاههای موزاییک سازی در منطقه دو ،مراکز طلاسازی در هسته مرکزی شهرو شرکت های شارژ گاز در مناطق حاشیه ای شهر اشاره کرد که در حال حاضر برای مردم این کلان شهر معضلات ومشکلاتی را ایجاد کرده لذا لازم است با هماهنگی نهادهای مربوطه این مشاغل از مناطق مسکونی به خارج از شهر انتقال یابند تا خدمات رساني اصولي، متوازن و پايدار و براساس عدالت براي مردم در سراسر شهر ايجاد شود.

وی به تعطیلی ماهی فروشان خیابان فروغی اشاره وبیان کرد:از سال های گذشته اهالی این خیابان نارضايتي خود را از وجود ماهی فروشان اعلام نمودند و با پيگيري های متوالی شهرداری حکم قضایی لازم را اخذ و نهايتا كميسيون بند20 موفق به ايجاد شرايط لازم براي صدور راي تاييد مزاحمت و اجراي بند 20 ماده 55 قانون شهرداري ازعرضه ماهي در اين واحدهاي صنفي جلوگیری شد.

شهردار اصفهان با بیان این که بازارهاي روز مواد پروتئيني (تمدن، حجت و سروش) براي عرضه ماهي تازه با شرايط استاندارد و كيفيت و قيمت مناسب به شهروندان در نظر گرفته شده است افزود: ماهی فروشان خیابان فروغی به این بازارها انتقال می یابند همچنین تمهیدات لازم جهت جلب رضایت ماهی فروشان صورت گرفته است.

وی با ابراز خرسندی از ایجاد آرامش در خیابان فروغی خاطرنشان کرد: علاوه بر این که مراکز عرضه ماهی در خیابان فروغی باعث سلب آرامش اهالی این خیابان شده بود از لحاظ بهداشتی نیز بر اساس نظرات کارشناسان مشکلات متعددی نیز به همراه داشت که خوشبختانه با تعطیلی این مشاغل شاهد شعف وسرور شهروندان ولایتمدار و قدیمی شهر بودیم.

دکتر سقاییان نژاد خیابان فروغی را از معابر اصلی ،مرکزی، قدیمی وعجین با ارزش های انقلاب اسلامی دانست واذعان داشت:شهرداری برای رفاه وآسایش شهروندان این منطقه طرح های ترافیکی مختلفی را باهماهنگی استانداری ،نیروهای انتظامی از جمله یک طرفه کردن این خیابان به اجرا در آورده است.

وی از راه اندازی اولین خط تراموا از خیابان پاسداران تا میدان شهدا خبرداد وتاکید کرد:به منظور کاهش آلودگي شهر اصفهان و ترافيک سنگين در اين شهر، راه اندازی تراموا ازایستگاه پاسداران در خیابان امام خمینی (ره)تامیدان جمهوری واز این میدان تا شهدا با عبور از خیابان فروغی به تصویب شورای عالی ترافیک رسیده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه این طرح با رعایت کلیه امور زیست محیطی و اصول ایمنی و استانداردهای فنی و با لحاظ کلیه امور رفاهی برای مسافرین این وسیله حمل و نقل عمومی صورت خواهد گرفت یاد آور شد: شهرداری اصفهان اولین خط تراموا را به منظور کاهش بار ترافیکی درون شهری و تسهیل در رفت و آمد، به خصوص در محور فروغی راه اندازی خواهد کرد همچنین دسترسی آسان به ایستگاههای شمال-جنوب مترو از اهداف اجرای این طرح می باشد​
http://imna.ir/IMNA/NewsDetails/?o_id=13890527028

Esfahan tramway capable of transporting 10,000 passengers per hour.
شهردار منطقه 12 اصفهان:
میزان استفاده شهروندان از تراموا 10هزارنفر در ساعت است
خبرگزاری ایمنا:شهردار منطقه 12 اصفهان با تاکید براین که استفاده از تراموا بار ترافیکی درون شهری را کاهش می دهد، گفت:میزان استفاده شهروندان از تراموا 10هزار نفر در ساعت است.


به گزارش ایمنا،حمید عصارزادگان با بیان این که اولین خط حمل و نقل درون شهری ریلی موسوم به تراموا در طولانی ترین خیابان کلان شهر اصفهان طراحی شده است، گفت:خط تراموا از میدان استقلال به میدان جمهوری اسلامی و از آنجا به میدان شهدا طراحی شده است.

وی با تاکید بر این که تراموا امکان جابه جایی 10هزار نفر در ساعت را دارد،افزود:به منظور كاهش بار ترافيكي درون شهري و تسهيل در رفت و آمد، برنامه هاي ترافيكي ويژه اي همچون راه اندازی تراموا در دستور کار شهرداری قرار دارد.

شهردار منطقه 12 اصفهان توسعه حمل و نقل عمومي را از برنامه هاي اساسي شهرداری ها دانست وتصریح کرد: با توجه به اينكه سيستم اتوبوسراني براي جابجايي انبوه مسافر در شهرها پاسخگو نيست به همين علت بايد به سمت گسترش سيستم هاي ديگر حركت کرد.

عصارزادگان با اشاره به این که این لایحه هنوز به شورای اسلامی جهت تصویب ارائه نشده است،خاطرنشان کرد: با راه اندازی این طرح تحول چشمگیری در سیستم حمل و نقل عمومی شهر اصفهان ایجاد می شود.​
http://imna.ir/IMNA/NewsDetails/?o_id=13890528032
1 - 18 of 18 Posts
Esfahan Tramway: an alternative to metro

ستاندار اصفهان
تراموا بهترين جايگزين براي متروي نصف جهان است
جام جم آنلاين: عليرضا ذاکر اصفهاني هم چنين در پاسخ به اين سوال که آيا شما معتقديد جايگزين بهتر و مطلوبتر از مترو مي تواند شبکه ريلي سبک (تراموا) باشد، افزود: بهترين وسيله به نظر من تراموا است. اصلا از همان اول هم براي چنين شهري که پر از آثار باستاني است بايد تراموا کار مي*شد.

استاندار اصفهان در حاشيه شوراي اداري استان که در باغ تاريخي چهلستون برگزار شده بود، در پاسخ به اين سوال که برخي مسوولين شهري اصرار دارند خط شرقي - غربي متروي اصفهان هم از زير آثار تاريخي مختلف و از جمله ميدان نقش جهان عبور کند، به ايسنا گفت: در آخرين جلسه اي که داشتيم قرار بر اين شد که کار کارشناسي انجام شود و در اين زمينه شتابزدگي صورت نگيرد. هم اينک خط ديگري پيشنهاد شده است که از ميدان فاصله بگيرد و از زير بازار رد شود که آن هم باز مشکلاتي را در حوضه آثار باستاني به وجود مي آورد، به همين خاطر لازم است که کاري دقيق و کارشناسي انجام شود. در عين حال بنده گفته ام که براي اطراف از تراموا استفاده شود.

ذاکر افزود: با توجه به نزديکي ايستگاه هاي مترو به يکديگر و در نتيجه کاهش چشمگير سرعت جابجايي آن، هم چنين با توجه به انحراف به وجود آمده در نزديکي سي و سه پل و نزديکتر شدن ايستگاه هاي مجاور انحراف، آيا مترو کاربرد خود را از دست نداده است، پاسخ داد: متاسفانه به نظر مي رسد از همان ابتدا در اين زمينه تدبير نشده است. حالا هم که ديگر نمي شود تغييري ايجاد کرد و بايد کنار آمد.

استاندار اصفهان هم چنين درباره دلايل اصرار برخي مسوولين شهري بر عبور مترو از زير ميدان نقش جهان افزود: هزينه بسياري شده است. اصلا دليل اينکه مي خواهند خط شرقي – غربي از زير ميدان رد شود به اين خاطر است که شرايطي را فراهم آورده اند و هزينه اي کرده اند تا خطوط شمالي – جنوبي و شرقي – غربي با هم تلاقي پيدا کند، حالا اگر بخواهند از اين صرف نظر کنند اينجا پولي بي دليل هزينه شده است. متاسفانه هم اينک با چنين مشکلاتي روبرو شده ايم.​
http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100889820521
^^Infact it could be a good alternative to metro. Especially in the central where historcial sites are close to each other and metro tunnels hurt the sites.
^^Infact it could be a good alternative to metro. Especially in the central where historcial sites are close to each other and metro tunnels hurt the sites.
Not only that, it'd be nice to see the old buildings while travelling, imagine passing by Chaharbag avenue in a comfy tram. Metro doesn't provide that opportunity.
Yes! The metro which is more suitable for longer distances & stations could be used for the suburbs and the tramway for the central-city. But it's a mess that big parts of the metro project are already built and some historical sites damaged... .
this is wonderfull news, they should get proper tramways

but yea the half done metro is kinda ....

one of the stations has been turned into a namayeshgah
[esfahan] Tram

چرخ های تراموا بر روی ریل های اصفهان 90خبرگزاری ایمنا: برای اولین بار در کشور اولین خط تراموا در اصفهان از ایستگاه پاسداران در خیابان امام خمینی
(ره) تا میدان جمهوری اسلامی به منظور کاهش آلودگی شهر اصفهان و ترافیک سنگین درسال آینده راه اندازی می شود و بنا بر طرح جامع حمل ونقل مقررشده این سیستم حمل ونقل ریلی بعد از گذشت از خیابان های فروغی ،ابن سینا و میدان احمد آباد تا میدان آزادی ادامه یابد.


به گزارش ایمنا،ترامواها نه تنها بازگشت موفقیت آمیزی به خیابانهای شهرها داشته اند بلکه این موفقیت و پیشروی را در حوزه های جدید دیگر ادامه می دهند، و این نکته دیگر بخشی از دانش عمومی ما محسوب می شود . مزایای متعدد ترامواها، دلیل گسترش روز افزون آنها در شهرهاست . در عصری که حمل و نقل از شکل انفرادی در حال تغییر به حمل و نقل عمومی است ، ضرورت کارآمدی در مقوله ظرفیت (با میانگینی معادل 800 نفر در یک ساعت در یک جهت )بیش از هر زمان دیگر احساس می شود .ظاهر دیدنی ترامواها در شهر ، حاکی از جایگاه اجتماعی و مشتری پسندانه آن می باشد. استفاده از انرژی الکتریکی نکته مثبتی برای تراموا به حساب می آید ،علی الخصوص در محدوده هایی که توسعه در آنها اجتناب ناپذیر است .وقتیکه استفاده از فضا فاکتور مهمی محسوب می شود تراموا نوک پیکان حرکت به سمت بهینه سازی استفاده از فضاهای سطح شهرها هستند .همچنین در شهرها ، مـا می دانیم که" بدون تراموا، دسترسی به مرکز شهر امکان پذیر نیست".

تراموا منافات با احداث خط مترو ندارد

رییس کمیسیون حمل ونقل و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه هدف از اجرای طرح تراموا حرکت در راستای کمک به حمل و نقل عمومی است اجرای آن را در منافات با احداث خط مترو نیست گفت: این طرح از جمله طرح*های تکمیل کننده ترافیکی است که به صورت ترکیبی همراه با طرح*های دیگر در جهت رفع مشکلات ترافیکی شهر اصفهان به اجرا در آمده است.

ابوالفضل قربانی با بیان اینکه بهره*برداری از خط مترو اصفهان به دلیل مشکل در کمبود اعتبار و خرید واگن*های مورد نیاز هنوز امکان*پذیر نیست افزود: به علت اینکه روند اجرای این طرح با سرعت انجام نشده، استفاده از سامانه مکمل ریلی به عنوان حد میانی شبکه مترو و اتوبوسرانی مدنظر قرار گرفته است.

تراموا تا ميدان شهداي اصفهان می آید

شهردار اصفهان در این باره گفت:تراموا از ایستگاه پاسداران تا ميدان شهداي اصفهان با ظرفيت جا به جايي 10 هزار نفر در ساعت راه*اندازي مي*شود.

دکتر سيد*مرتضي سقائيان*نژاد اظهار داشت: به منظور كاهش آلودگي شهر اصفهان و ترافيك سنگين در اين شهر، راه*اندازي در زير پل روگذر امام خميني (ره) از ایستگاه پاسداران تا ميدان جمهوري اسلامي و از اين ميدان بعد از عبور از خیابان فروغی تا شهدا به تصويب شوراي عالي ترافيك رسيده است.

وي با بيان اينكه اين طرح با رعايت تمام امور زيست محيطي و اصول ايمني و استانداردهاي فني و با لحاظ تمام امور رفاهي براي مسافران اين وسيله حمل و نقل عمومي صورت خواهد گرفت، بيان داشت: ميزان استفاده شهروندان از 10 هزار نفر در ساعت است.

شهردار اصفهان وی یاد آور شد: شهرداری اصفهان تراموا را به منظور کاهش بار ترافیکی درون شهری و تسهیل در رفت و آمد، به خصوص در محور فروغی راه اندازی خواهد کرد همچنین دسترسی آسان به ایستگاههای شمال-جنوب مترو از اهداف اجرای این طرح می باشد.

اولین خط مترو به طول 7 کلیومتر راه اندازی می شود

معاون عمرانی شهرداری اصفهان با بیان این مطلب که اولین خط تراموا از ایستگاه پاسداران تا میدان جمهوری به طول 7 کلیومتر احداث خواهد شد اظهارداشت:این پروژه به صورت مشارکتی فی مابین بنیاد تعاون ناجا و شهرداری اصفهان در قالب تهاتر اجرایی خواهد شدهمچنین مطالعات و مذاکرات این طرح انجام شده و مصوبات آن نیز اخذ گردیده است.

دکتر علیرضا قاری قرآن اذعان داشت: با توجه به این که 70 درصد تجهیزات تراموا از طریق وارادات تامین می شود پیش بینی می گردد اولین خط تراموای اصفهان درطی مدت یک سال و نیم به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به این که هنوز قرارداد اجرای طرح تراموا منعقد نشده اما منابع مالی لازم تامین گردیده است تصریح کرد:میزان اعتبار دقیق اختصاص یافته برای این طرح به دلیل این که به صورت مشارکت اجرایی می شود مشخص نیست

وی اظهار امید واری کرد: تا پایان سال جاری عملیات اجرایی احداث اولین خط تراموا شروع شود این در حالی است که اولین خط تراموا از زیرپایه های پل امام خمینی (ره) می گذرد واین محور با توجه به پیش بینی های صورت گرفته در احداث این محور نیاز به هیچ فعالیت عمرانی ندارد.

امكان سنجي 5 خط تراموا

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان از بررسي و امكان سنجي 5 خط شبكه ريلي سبك (تراموا) در اين شهر براي نخستين بار در كشور خبر داد و گفت: با توجه به اينكه سيستم اتوبوسراني براي جابجايي انبوه مسافر در شهرها پاسخگو نيست به همين علت بايد به سمت گسترش سيستم هاي ديگر حركت كنيم.

وي با بیان این که استفاده از سيستم مكمل ريلي سبك (تراموا) را به عنوان حد مياني شبكه مترو و اتوبوسراني پیش بینی شده است اذعان داشت: بخشي از كريدور حمل و نقل عمومي به اين منظور اختصاص داده شده است.

مهندس مصطفی نوریان با بيان اينكه بحث توسعه شبكه ريلي سبك تراموا در قالب 5 كريدور در سطح شهر اصفهان امكان سنجي و بررسي شده است گفت: نتايج ترافيك اين موضوع استخراج شده و اين سيستم در تعامل ارتباط با شبكه هاي مترو و اتوبوسراني بخصوص دو خط شمالي و جنوبي و شرقي و غربي قطار شهري خواهد بود.

وي اضافه کرد: بر اساس طرح جامع حمل ونقل مقررشده این سیستم حمل ونقل ریلی بعد از گذشت از خیابان های فروغی ،ابن سینا ومیدان احمد آباد تا میدان آزادی ادامه یابد.

گفتنی است؛تراموا قطار خیابانی است که ریل*گذاری آن روی سطح خیابان*های شهر انجام می*شود و در محدوده داخل شهرها به جابجایی حجم زیاد مسافر می*پردازد. ضمن این که برای مسیرهای نزدیک، صندلی کم با فضای ایستادن بیشتر و به عکس برای مسیرهای طولانی*تر صندلی بیشتر با فضای کمتر برای ایستادن پیش*بینی شده است همچنین امکانات تراموا راحتی و سرعت بیشتری را نسبت به اتوبوس فراهم می*کند آن هم در صورتی که هنگام حرکت با ترافیک جاری در خیابان*ها تداخل نداشته باشد. براساس مطالعات انجام شده تراموا بعد از راه*اندازی قادر به جابجایی روزانه 40هزار نفر در اصفهان خواهد بود.

http://www.imna.ir/
See less See more
^
Please leave a link to your news article. All photos and articles must be credited.
so when is it planned to be finished or at least the first phase that will be open to use?
Geh doch mal was suchen Jung,anstatt immer zu schreiben,ob es Neuigkeiten gibt!
haha, alle "ressourcen" (i hope thats how it is) sind in ihren Handen:). ich bin zu faul lol

at least ich errinere sie ke hamchin threadiam hast :)
seems like esfahan has signed a deal with the czech for a tramway
وزير امور خارجه چك در دیدار با شهردار اصفهان

قرار داد با جمهور چک برای راه اندازی تراموا در اصفهان


وزير امور خارجه چك اظهارداشت: صنايع دستي ايران و چك مي تواند عامل اتحاد تعامل دو كشور شود و با برداشته شدن تحريم ها شرايط افزايش ارتباطات تجاري و بازرگاني رونق مي يابد.


http://durnanews.ir/wp-content/uploads/2015/03/تراموا.jpg

وزير امور خارجه چك اظهارداشت: صنايع دستي ايران و چك مي تواند عامل اتحاد تعامل دو كشور شود و با برداشته شدن تحريم ها شرايط افزايش ارتباطات تجاري و بازرگاني رونق مي يابد.
به گزارش ايمنا، لويرميرزائورالك در ديدار با شهردار اصفهان ضمن تبريك انتخاب جمالي نژاد به عنوان شهردار اصفهان گفت: اصفهان از شهرهاي زيبا است كه مجموعه از زيبايي هاي تاريخي و هنري را در خود جاي داده و از ديدن اماكن تاريخي و هنري اصفهان بسيار خوشحال شدم.
وي افزود: صنايع دستي ايران و چك مي تواند عامل اتحاد تعامل دو كشور شود و با برداشته شدن تحريم ها شرايط افزايش ارتباطات تجاري و بازرگاني رونق مي يابد.
وزير امور خارجه چك با بيان اين كه با برداشته شدن تحريم ها شروع همكاري هاي بلند مدت ايران و چك انجام مي شود تصريح كرد: در زمينه ماشين آلات، داروسازي، راه و ترابري، توسعه قطارهاي برقي ، توليد اتوبوس مي توانيم همكاري داشته باشيم.
وي اضافه كرد: در زمينه جهانگردي و گسترش هتل و توسعه زيرساخت هاي توريستي مي توانيم فعاليت كنيم.
لويرميرزائورالك تاكيد كرد: لازم است عملياتي و اجرايي شدن تفاهم نامه ها به صورت جدي و مستمر ادامه يابد چرا كه علاقه بازرگانان چك براي داد و ستد با ايران وجود دارد.
وي تاكيد كرد: علاقه مند هستيم با اصفهان خواهرخوانده شويم و از برگزاري جشنواره هاي فرهنگي چك در اصفهان و بالعكس استقبال مي كنيم.
وزير امور خارجه چك بيان كرد: در برابر آثار تاريخي اصفهان تعظيم مي كنم اما چك نيز آثار فرهنگي خوبي براي نمايش دارد.
انعقاد تفاهم نامه اي بين شهرداري اصفهان وچك براي راه اندازي تراموا
شهردار اصفهان در ديدار با وزير امور خارجه چك و هيات همراه گفت: اصفهان سومين كلان شهر كشور است به طوري كه وقتي وارد اصفهان مي شويم گويا ادوار تاريخي را مشاهده مي كنيم.
وي با اشاره به اين همانگونه كه چك قلب اروپاست اصفهان نيز قلب كشور و خاورميانه است افزود: اصفهان تمام زيبايي ها از جمله پل هاي تاريخي،ساختمان هاي قديمي و آثار معماري دارد .
شهردار اصفهان با بيان اين كه اصفهان داراي مكتب است عنوان كرد: مكتب و سبك اصفهان از سبك هاي معروف جهان است.
وي ادامه داد: ميراث فرهنگي اصفهان منحصر به ميراث ملموس نيست و ميراث فرهنگي ناملموس آن منحصر به فرد است.
جمالي نژاد به انعقاد تفاهم نامه اي بين شهرداري اصفهان وچك براي راه اندازي تراموا اشاره كرد و اذعان داشت: در رابطه با قطار سبك تراموا با يكي از شركت هاي چك به نام اينيكون تفاهم نامه اي در حال انعقاد است كه اميد است با نظر مثبت هيات چك و تعامل سازنده دو طرف اين قرارداد در كوتاهترين زمان ممكن به نتيجه برسد.
وي با اشاره به اين كه شباهت هاي زيادي ما بين اصفهان و پراگ چك وجود دارد ادامه داد:پيشنهاد مي شود در دوران پسا تحريم ارتباطات خوبي بين دو شهر برقرار شود.
شهردار اصفهان با تاكيد بر اين كه لازمه ارتباط بين دوشهر اصفهان و پراگ چك عقد قرارداد خواهر خواندگي است افزود:اصفهان با 13 شهر خواهر خوانده ارتباط دارد و شهر اصفهان و پراگ مي تواند زمينه ارتباطات اقتصادي و تجاري را تقويت كنند.
وي با بيان اين مطلب كه اصفهان اعلام آمادگي براي اجراي پروژه هاي عمراني دارد تصريح كرد: اميد است اين مباحث در اوراق باقي نماند و به تفاهم نامه بينجامد.
جمالي نژاد با اشاره به برگزاري هفته هاي فرهنگي اصفهان در كشورهاي مختلف ادامه داد: اميدواريم با همكاري اين دو شهر اين هفته هاي فرهنگي در دو شهر اصفهان و پراگ برگزار شود.


http://www.isfahancity.blogfa.com/post/590
See less See more
  • Like
Reactions: 2
1 - 18 of 18 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top