SkyscraperCity Forum banner

Espadon Kartal Residence | KARTAL | 20fl | Com

9344 Views 19 Replies 12 Participants Last post by  TayfunVural
Kartal'da görücüye çıkmaya hazırlanan proje: Espadon!

Safi Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen ve DOME Mimarlık tarafından tasarlanan Espadon'un tanıtımı Nisan ayının ortalarında yapılacak. ArkiPARC 12'de yer alan DOME Mimarlık, Via/Port Venezia ve Via/Port Houses&Suites gibi projeleri de tasarladı.

Espadon, Safi Gayrimenkul tarafından Kartal'da hayata geçiriliyor. Lansmanı Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek projede toplam 143 bağımsız alan bulunuyor. Dome Mimarlık'ın eşsiz tasarımı ile hayat bulan Espadon'da satışlar Nisan'da başlayacak.

Ön satışların lansmanla birlikte başlayacağı Espadon; 20 katlı tek bloktan meydana gelecek. İçerisinde 136 konutun yer alacağı projede rezidans daireler ve ticari alanlar bulunacak. 23 bin 500 metrekarelik inşaat alanı üzerinde hayata geçirilen Espadon içerisinde 7 ticari ünite bulunuyor.konuthaberleri.com

İsmini kılıç balığından alan Espadon'da ön stışlar Nisan'da başlayacak. Kartal'daki Titanic Hotel'in tam yanında hayata geçirilecek olan Espadon'da tüm daireler deniz manzaralı oalrak tasarlandı.
20 katlı tek bloktan meydana gelecek olan Espadon 23 bin 500 metrekarelik alanda konumlandırılacak
konuthaberleri.com
See less See more
2
1 - 20 of 20 Posts
Çok güzel proje ,

Umarım , hayata geçirirler .

:)
bu nasil bir mimaridir
boyle tema olayini abartan projeleri sevmiyorum pek
Espadon'a Araplar talip

Safi Holding tarafından Kartal'da hayata geçirilen Espadon Residence'a yoğun Arap müşteri ilgisi yaşanıyor. Araplar tüm projeyi satın almak için holdingle görüşmelerini sürdürüyor


Katı yakıt ve denizcilik sektöründe faaliyetlerini sürdüren Safi Holding, gayrimenkul alanındaki ilk rezidans projesi olan Safi Espadon'un inşasına başlıyor. Dome Mimarlık tarafından tasarlanan proje, Burj El Arap binasına benzerliği ile dikkat çekiyor. Safi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Safi, “Projemiz önden bakınca Burj El Arap, batıdan bakınca bir salyangozu andırıyor. Henüz satışa çıkmadan bile Arapların yoğun ilgisi ile karşı karşıyayız. Tüm projeyi satın almayı düşünüyorlar. Görüşmelerimiz devam ediyor”diye konuştu. 101 metre yüksekliğinde inşa edilecek Espadon, üç blok halinde tek parça olarak uzanacak.Beklentileri küçük daireler ile karşılıyor

136 konut ve 11 ticari bölümden oluşan proje, 3 bodrum, zemin ve 19 kat üzerine kurulacak. 1+1, 1,5+1 ve 2+1 daire tiplerinin mevcut olacağı Espadon'un çözüm ortaklığını ise EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme firması üstleniyor. Projenin geliştirilmesinde bilimsel çalışmalar yaptıklarını söyleyen EPOS Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme Genel Müdürü Neşecan Çekici, “Bir proje geliştirirken, doğru proje ve doğru lokasyon çok önemli. Tüm araştırmalarımız sonucunda gördük ki; küçük ev talebinde yüksek bir artış var. Boşanma oranlarının artması, beraber yaşamanın gereksinimleri için daire tiplerini küçük oluşturduk”diye konuştu. 50 milyon TL'lik yatırım bütçesi ile hayata geçirilen projede fiyatlar 206 bin TL'den başlıyor ve 1 milyon TL'ye kadar çıkıyor. Proje Aralık 2013'te teslim edilecek.

2 yıl içinde yeni projeler geliyor

Portföylerinde birçok arazi olduğunu belirten Hakan Safi, Etiler ve Dolapdere'deki arazilerine rezidans, AVM, konut yapmak için fizibilite çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Tophane'de butik otel inşa edeceklerini de belirten Safi, kentsel dönüşüm bölgeleri arasında bulunan Fikirtepe ve Okmeydanı'nda da arazilerinin mevcut olduğunu ifade etti.
HT
Demek bu proje oydu ha , çok merak ediyordum yoldan geçerken gördüğümde.
Burj el Kartal :lol:
  • Like
Reactions: 3
bu proje de T/O oldu... tepesindeki sivri üçgen prizma gibi olan kısım çelik konstrüksiyon olarak çıkıldı...
  • Like
Reactions: 2
Ataşehir'e çok yakışırdı.
  • Like
Reactions: 1
  • Like
Reactions: 5
  • Like
Reactions: 5
Çevre düzenlemesi gerekiyor oraya :/ Özellikle orta refüje ağaç lazım. Çok kel kalmış
Some older photographs from the construction phase. Source.
See less See more
3
  • Like
Reactions: 1
1 - 20 of 20 Posts
Top