SkyscraperCity banner

201 - 220 of 1679 Posts

·
Registered Stuffed Tiger
Joined
·
532 Posts
^^ Narzekasz? Trzeba się cieszyć, że rynek rośnie, może gdy to wszystko wypali i utrzymamy tempo rozwoju przez 10 lat to dogonimy trzeci świat i droga do pościgu za cywilizowaną Europą stanie otworem.

Ja się cieszę, choć radość czasami tłumią upadki w rodzaju Spanair - lekko licząc 200 wykwalifikowanych doświadczonych panów z ratingiem na 320.
 

·
Registered
Joined
·
74 Posts
Bicie piany. Poczekajmy do jutra to się wyjaśni. Poza tym jest napisane, że może upaść a nie padła. Ploty. :lol::lol::lol: Oczywiście, że wszystko się może zdarzyć bo to jest przecież rada nadzorcza :)
 

·
The Ratizator™
Joined
·
4,501 Posts
W obliczu tego, ze ATR planuje wprowadzenie wersji 90 pax, byc moze z rewolucyjnymi silnikami z przekladnia, uwazam, ze teraz lepiej byloby jednak wziac ATR72-600, nawet czekajac nieco dluzej, by potem rozszerzyc flote o ATR92-(?). Q400NG to nie jest jednak optymalny samolot dle K2, takie jest moje zdanie.
 

·
Moderator
Joined
·
22,853 Posts
W obliczu tego, ze ATR planuje wprowadzenie wersji 90 pax, byc moze z rewolucyjnymi silnikami z przekladnia, uwazam, ze teraz lepiej byloby jednak wziac ATR72-600, nawet czekajac nieco dluzej. Q400NG to nie jest jednak optymalny samolot dle K2, takie jest moje zdanie.
Kurczę, każdy z tych samolotów ma swoje wady i zalety, każdy z nich byłby lepszy lub gorszy dla K2 w zależności od tego, jaką strategię rozwoju obiera firma... Ale tak naprawdę trudno pogodzić jakikolwiek wybór z rozwojem skierowanym na zagranicę, przy jednoczesnym pozostawieniu status quo, a nawet ew. rozwoju połączeń krajowych. Była też taka opcja (wciąż jest?), że pogodzi się obie koncepcje i Bombardiery oraz ATR-y będą razem funkcjonować.
 

·
The Ratizator™
Joined
·
4,501 Posts
^^ Istnienie rownolegle BBD i ATR uwazam za przejaw skrajnej niegospodarnosci. Tak, jak mowilem, jest szansa, ze ATR9x (zakladam 2016r.) bedzie nieco szybszy i poleci dalej, niz 72. Oczywiscie, obecnie oferowana wersja 72-600 tego nie gwarantuje ale majac w perspektywie fleet commonality i opcje 90pax do obslugi tras miedzynarodowych, po co pchac sie w Dasha, w takim dodatkowo pospiechu?
 

·
Moderator
Joined
·
18,635 Posts
wiecej połączeń od sezonu letniego:

W nowym rozkładzie Eurolot zwiększy oferowanie na trasie Kraków - Gdańsk. Od połowy kwietnia, w czwartki i w piątki loty będą oferowane trzy razy dziennie, a w niedziele zostanie uruchomiony drugi rejs.

Pomiędzy Poznaniem a Krakowem samoloty polecą od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, w niedzielę będzie jeden wieczorny rejs.

Od poniedziałku do piątku i w niedziele będzie też kursował samolot pomiędzy Krakowem a Szczecinem. We wtorki i czwartki będą dwa rejsy dziennie, w pozostałe dni tygodnia - jeden.

Połączenie między Wrocławiem a Gdańskiem zyska dodatkowe dwa rejsy - rano i wieczorem w środy.

W okresie Euro 2012 linia uruchomi specjalne połączenia pomiędzy Poznaniem a Gdańskiem.

Przewoźnik obiecuje również inne kierunki zagraniczne z portów regionalnych, które według Eurolotu są w fazie końcowych ustaleń i mają zostać ogłoszone w ciągu miesiąca.

W sezonie letnim w siatce pozostanie połączenie z Gdańska i Warszawy do Popradu, które początkowo planowano tylko na sezon zimowy.
http://www.pasazer.com/in-9483-eurolot,czesciej,od,letniego,rozkladu.php

Czyli widać, że im idzie - jest dobrze:)
 

·
Registered
Joined
·
5,847 Posts
Całość ogłoszenia K2 brzmi tak:
Więcej połączeń międzymiastowych i specjalne rejsy na Euro 2012 - to przygotowywane przez nas nowości na zbliżający się sezon letni!

Nowością jest przede wszystkim zwiększenie lotów na już obsługiwanych przez nas kierunkach. Na flagowej trasie pomiędzy Krakowem a Gdańskiem, od połowy kwietnia, w czwartki i w piątki będziemy latać aż trzy razy dziennie.

Dodatkowy, drugi rejs, zaoferowany zostanie także w niedziele. Na dotychczasowym poziomie pozostają połączenia w pozostałe dni tygodnia.

Zwiększamy również liczbę rejsów pomiędzy Poznaniem a Krakowem - dotąd dostępne były trzy razy w tygodniu, od połowy kwietnia będzie ich więcej. Samoloty polecą na tej trasie od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, w niedzielę będzie jeden wieczorny rejs.

Od poniedziałku do piątku i w niedziele będzie też kursował samolot pomiędzy Krakowem a Szczecinem. We wtorki i czwartki będą dwa rejsy dziennie, w pozostałe dni tygodnia - jeden. Również połączenie między Wrocławiem a Gdańskiem zyska dodatkowe dwa rejsy - rano i wieczorem w środy.

W okresie Euro 2012 uruchomimy specjalne połączenia pomiędzy Poznaniem a Gdańskiem. Jeżeli Pasażerowie będą zainteresowani tym kierunkiem, nie wykluczamy utrzymania połączenia po Mistrzostwach.

Dziś prezentujemy tylko rozszerzoną siatkę na połączenia krajowe, ale już wkrótce ogłosimy nowe kierunki zagraniczne. Wśród nich ma szansę znaleźć się Lwów, dokąd chcielibyśmy latać z Wrocławia i Krakowa, najchętniej jeszcze przed Euro 2012.

Przygotowania do uruchomienia tego połączenia trwają, ma ono szansę zostać otwarte już na przełomie kwietnia i maja. Inne kierunki zagraniczne z portów regionalnych są w fazie końcowych ustaleń i pojawią się w sprzedaży w ciągu około miesiąca.

Ponad to w sezonie letnim w siatce pozostanie połączenie z Gdańska i Warszawy do Popradu/Zakopanego, które początkowo planowaliśmy tylko na sezon zimowy.

Rozkład letni będzie dostępny na naszej stronie www.eurolot.com od 11 lutego 2012 roku – zapraszamy!
źródło: http://www.facebook.com/#!/notes/eurolotcom/sezon-letni-w-eurolotcom/254112387999204

Ciekawe - co najciekawsze zosaje np W-wa Poprad gdzie nawet zimą były pustki. Gdansk - Wrocław wraca w srody - kiedys juz bylo, ale skasowali, a teraz wraca. Cieszy GDN-KRK. Generalnie umacnianie lotów po kraju tak, ale w loty zagraniczne nie wierze, szczególnie KRK i WRO- Lwów
 

·
Amore infinito
Joined
·
2,504 Posts
wiecej połączeń od sezonu letniego:


http://www.pasazer.com/in-9483-eurolot,czesciej,od,letniego,rozkladu.php

Czyli widać, że im idzie - jest dobrze:)
Nie dalej jak rok temu mnożyły się głosy o tym, że nie ma w Polsce potencjału na połączenia między lotniskami regionalnymi. Po kilka miesiącach funkcjonowania nowej oferty okazuje się, że trasa GDN-KRK będzie obsługiwana 2/3 razy dziennie KRK-POZ w niektóre dni 2 razy dziennie a większość pozostałych połączeń również okazała się sukcesem. Oby tak dalej :cheers:

Inna sprawa, że nadal nie wiadomo jakie samoloty ELO zamierza w końcu kupić..
 

·
Registered
Joined
·
5,847 Posts
Na razie sukcesem to jest, i to tylko pod względem frekwencji, GDN-KRK. A czy w dodatku jest to dochodowa trasa to jeszcze takie pewne nie jest (choc w wypadku tej trasy prawdopodobne). Z resztą tras jest juz roznie: np GDN-WRO będzie miało dodatkowe loty, ale szału frekwencyjnego tam nie ma.
 
201 - 220 of 1679 Posts
Top