SkyscraperCity banner

121 - 140 of 1679 Posts

·
Banned
Joined
·
5,899 Posts
polaczenie od poczatku bylo skazane na porazke...sens moze miec polaczenie z Wroclawia do Lwowa...tylko po co postoj w Rzeszowie? jak widac potoki pasazerskie miedzy Wroclawiem a Rzeszowem sa male a sens latania samolotem do Lwowa z Rzeszowa jest watpliwy...chyba za bardzo politycy naciskali na taki wariant polaczenia...
 

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
Czy można się spodziewać ogłoszenia przez Eurolot wyboru maszyn jutro, czy znowu poczekamy na oficjalne info.
^^Ja się nie moge tego doczekać. Ale i tak jestem pewien że wygra Q400. Podobno przedstawiciele ATR na salonie w Farnborough nie chcieli wogóle rozmawiać z zarządem EUROLOTU. Więc wiemy kto wygra.
 

·
Registered
Joined
·
482 Posts
Orientuje się ktoś gdzie można nabyć jakąś zniżkę na trasie Goleniów-Rzeszów? Bilety kosztują 200 zł a na podobnym dystansie do Anglii bilety można kupić nawet za 125zł :|
 

·
Moderator
Joined
·
18,670 Posts
^^nigdzie, nie porównuj Polski z innymi państwami. Taryfa najniższa Eurolotu na tej trasie (jak i na większości) wynosi 195zł. Wbrew pozorom nie jest to dużo, w tą kwotę masz wliczony bagaż podręczny, bagaż rejestrowany do 20kg i catering
 

·
Arae et foci
Joined
·
1,219 Posts
Przeciez podobno wg tego, co koledzy tu pisali, a juz zwlaszcza na branzowych forach lotniczych, to wybor juz nastapil. Byla cicha reklama nowych maszyn w magazynie pokladowym, a ogloszenie wyniku jest czysta formalnoscia... ( emotka ironia )
 

·
Arae et foci
Joined
·
1,219 Posts
Tam tez, ale nie tylko. Kibicuje Eurolotowi, ale takie plotki z gatunku "wiem, ale nie powiem" wprowadzaja tylko niepotrzebne zamieszanie.
 

·
and we flew away
Joined
·
9,606 Posts
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/365153,eurolot-wybral-bombardiera.html

Nic nowego, ale do odnotowania, o! - i jest furgalenie ;-)

Swoją drogą teraz jest świetny moment na ogłoszenie takiej decyzji, Eurolot zebrałby trochę z tego medialnego tortu, który się wytworzył przy okazji wypadku B767.

Trochę z innej beczki przy okazji nowej floty przydałoby się odświeżenie malowania. Jak dla mnie Eurolot powinien nieco zaczerpnąć ze schematu lotowskiego, podobnie, jak np Tyrolean z Austrian (wiem, że to nie to samo, bo należą do nich w 100%, ale jednak sytuacja podobna).
 

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
Nic nowego. Kiedyś pisałem, że przedstawiciele ATR na salonie w Farnborough nie chcieli WOGÓLE rozmawiać z władzami Eurolotu. Spodziewałem się że będzie Q400 NG jako zwycięzca:)

GRATULUJĘ firmie BOMBARDIER kontraktu od EUROLOT.

A... I znowu te naciski unijne jak w przypadku AF/KLM :bash:LINK do poczytania całej historii
Według naszych informacji linia zdecydowała się na dostawcę nowych samolotów już dwa tygodnie temu, ale dotąd nie zostało to ogłoszone. Co więcej, władze Eurolotu dwukrotnie nawet zapowiadały, a następnie odwoływały w ostatniej chwili konferencje prasowe, na których ta informacja miała być podana do publicznej wiadomości.

Nieoficjalnie w spółce mówi się nawet o naciskach, które zablokowały podpisanie umowy. Według naszych rozmówców Włochy i Francja kanałami dyplomatycznymi mają czynić starania, aby kontrakt mimo wszystko przypadł przegranemu w konkursie konsorcjum ATR, kontrolowanemu przez rządy tych krajów.
Kiedy w końcu twór zwany eurokołchozem przestanie się wtrącać do linii lotniczych i zmuszania ich do kupowania unijnych maszyn? Niby wolny rynek a UE się jednak wtrąca...

PS.Eurolotowi gratuluje odporności na naciski dyplomatyczne:master:
 

·
Banned
Joined
·
2,705 Posts
^^UE nic do tego, nie wiem jakim spoosbem mieliby zmusic Eurolot do zakupu ich maszyn, lub zablokowac wybor innych. To czysta demagogia (zreszta mowa tu o Francji i Włochach, nie EU)

Nie zmusili do kupna Airbusa(zamiast Dreamlinera), Eurofightera zamiast F16 to tym bardziej po co/jak mieliby to zrobic z ATR.
 

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
OFF TOPIC ON

Nie zmusili do kupna Airbusa(zamiast Dreamlinera)
Bardzo dobrze, że nie kupili. Airbus śmiał się z problemów i opóźnień B787 a sam ich doświadcza (mają 2 lata opóźnienia). Gardzę takimi firmami, które się śmieją z czyichś problemów a same później je mają. Jedyna różnica między A350 a B787 jest szerszy kadłub (silnik? TRENT XWB=TRENT 1000)
Eurofightera zamiast F16
Bardzo dobrze. Przynajmniej polska armia ma sprawdzony od wielu lat i przez wiele państw na świecie sprzęt wojskowy, łatwy do modernizacji.

OFF TOPIC OFF

to tym bardziej po co/jak mieliby to zrobic z ATR.
No wiesz, ATR myślał, że skoro teraz używają A Te Erów, to zamówią ich najnowszą wersję -600. Tym sposobem są kanały dyplomatyczne - głupi i ciemny lud tego nie zrozumie...
 

·
Registered
Joined
·
9,423 Posts
Częściowo prawda że są blokowani, ale nie przez ATR, tylko przez "matkę" :D, której nie w smak zakup przez córkę nowych maszyn.
 
121 - 140 of 1679 Posts
Top