SkyscraperCity banner

1661 - 1679 of 1679 Posts

·
Registered
Joined
·
4,237 Posts
Z powodów ambicjonalnych LOT teraz chce konkurować z Ryanem... Co mnie jako podatnika przeraża, bo oczywiście wiem komu zaszkodzi kiedy LOT rzucił wyzwanie Ryanairowi.... zaszkodzi to podatnikowi....

Na odprężenie trochę bzdur...
http://www4.rp.pl/apps/pbcs.dll/article?avis=RP&date=20150223&category=EKO&lopenr=302239811&Ref=AR&profile=1391&page=2
Sam długo musiałem się zastanawiać kiedy ELO latał z Łodzi.
:lol: a ja zwątpiłem w artykuł w wątku o LOTcie, i jak z tą Łodzią było?:bash:
 

·
Registered
Joined
·
17,786 Posts
Eurolot latał do Łodzi.... jakieś 11 lat temu dla PLL LOT na ATR 42.
Nie było ILSa, a do tego odwołania z przyczyn technicznych były częstsze niż planowe loty, więc połaczenie szybko padło.
 

·
Cyklista i wegetarianin
Joined
·
11,124 Posts
Sytuacja wygląda tak, że duże europejskie linie likwidują wszystkie mini-huby.
co ciekawe większość publikacji jakie znam podkresla, ze efekt skali w tej branzy wcale nie jest tak istotny.
Ewidentnie obaj nie możecie mieć naraz racji. Zresztą z zaskoczeniem stwierdzę, że w tym kontekście (Eurolotu) racji raczej nie ma olerorlo, którego bardzo cenię jako fachowca.
 

·
user
Joined
·
23,806 Posts
Szanowni Państwo, Drodzy Pasażerowie,
dziękujemy za 18 lat wspólnego podróżowania na pokładach Eurolotu oraz za Państwa liczne słowa sympatii i uznania dla naszej linii lotniczej. Doceniamy Państwa wyrazy życzliwości.

31 marca 2015 roku wykonaliśmy na trasie z Zurychu do Krakowa ostatni rejs pod marką Eurolotu. Goszczenie Państwa na pokładach Eurolotu było dla nas zaszczytem i ogromną przyjemnością - praca z pasażerami to nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim nasza pasja.

Pragniemy Państwa zapewnić, że wszelkie nasze zobowiązania względem partnerów biznesowych i pasażerów zamierzamy w pełni uregulować. Eurolot znajduje się na początku procesu likwidacyjnego, który może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Dlatego będziemy wdzięczni za Państwa cierpliwość i wyrozumiałość podczas stopniowego finalizowania poszczególnych spraw pasażerskich czy reklamacyjnych. Z naszej strony zapewnimy pełne i profesjonalne wsparcie.

Do Państwa dyspozycji cały czas pozostają dostępne numery telefonów Call Center: 801 801 740 oraz +48 22 275 87 40.

Z lotniczym pozdrowieniem i dziękujemy, że byliście z nami.
Pracownicy Eurolot S.A.
http://eurolot.com/pl/
 

·
Cyklista i wegetarianin
Joined
·
11,124 Posts
^^

Zamień tylko kolejność cyfr a prawie będziesz miał opis LOT-u.
 

·
Hanseatic
Joined
·
7,161 Posts
;)


ps. teraz można sie juz tylko śmiać
 

·
orendż dżus jabłkowy
Joined
·
8,382 Posts
Prezes United Airlines odchodzi w atmosferze skandalu

Jeff Smisek i dwóch członków zarządu United Airlines zrezygnowało we wtorek ze swoich stanowisk w związku z zarzutami o korupcję i śledztwem, które prowadzi prokuratura. Chodzi m.in. o niejasne relacje linii z byłym szefem The Port Authority - spółki zarządzającej m.in. lotniskiem w Newark.


W oficjalnym komunikacie United czytamy, że odejście Smiska i dwóch innych członków zarządu linii jest związane z prokuratorskim śledztwem związanym z The Port Authority - wspólną spółką stanów Nowy Jork i New Jersey, która zarządza większością dużej infrastruktury w obu stanach: portami, mostami, tunelami i lotniskami. W tym lotniskiem w Newark, którego dotyczy cała afera.

Chodzi o korupcję, do której mieli dopuścić szefowie United Airlines wobec Davida Samsona, byłego szefa Port Authority, który odszedł ze stanowiska w ubiegłym roku w następstwie innej afery.

"Lot prezesa"

Jednym z wątków śledztwa jest uruchomienie przez United Airlines całkowicie nieopłacalnego połączenia z lotniska w Newark do Columbii w stanie Karolina Południowa, gdzie znajduje się wakacyjny domek Davida Samsona. Połączenie odbywało się raz w tygodniu i było szeroko znane pod nazwą "lotu prezesa". Zostało anulowane wkrótce po tym, jak Samson zrezygnował ze swojej funkcji. W tym samym czasie linia lotnicza negocjowała z nim korzystniejsze warunki nowej umowy na bazowanie swoich samolotów - United Airlines jest największym przewoźnikiem na lotnisku w Newark. Trwały też wtedy rozmowy na temat finansowanych ze środków publicznych inwestycji wartych ponad 600 mln dol. Chodziło m.in. o rozbudowę szybkiej kolei miejskiej i budowę nowego hangaru dla samolotów United.

Przy stole zapadła niezręczna cisza...

Zgromadzone dowody świadczą, że rozmowy na ten temat miały miejsce we wrześniu 2011 r. w restauracji Novita na Manhattanie. Z zapisu rozmowy wynika, że w pewnym momencie Samson zaczął narzekać, że odkąd w 2009 r. linia Continental zamknęła połączenia z Newark do Columbii (liczy ok. 130 tys. mieszkańców), on i jego żona są zmuszeni latać na weekendy aż do Charlotte w Karolinie Północnej. A stamtąd do jego domku w Aiken trzeba jechać aż 150 mil, podczas gdy odległość z Columbii to tylko 50 mil. - Czy United nie mogłoby wznowić połączeń na tej trasie? - miał spytać Samson, po czym przy restauracyjnym stoliku zapadła niezręczna cisza.

Ostatecznie loty na tej trasie wystartowały we wrześniu 2012 r. Z zeznań Dana Manna, dyrektora lotniska w Columbii, wynika, że sam był zaskoczony, gdy zarząd United poinformował go, że chce wznowić tę trasę.

Na razie bez zarzutów

Prowadzone przez prokuraturę śledztwo ma ustalić, czy Samson rzeczywiście wywierał wpływ na United i czy doszło do korupcji i linia lotnicza w zamian za uruchomienie połączenia rzeczywiście dostała preferencyjne warunki.

Ostatecznie nowy hangar dla United został wybudowany, nie udało się za to zbudować szybkiej kolei. Na przeszkodzie stanęły koszty, które znacząco wzrosły - obecnie szacuje się, że taka inwestycja kosztowałaby aż 1,5 mld dol.

Następcą Jeffa Smiska został 56-letni Oscar Munoz - dotychczasowy szef zespołu audytowego United. Żadnemu z bohaterów afery nie postawiono na razie formalnych zarzutów - Smisek w wydanym komunikacie napisał, że będzie w pełni współpracował z United, by wyjaśnić całą sprawę.

United Airlines jest drugim największym lotniczym przewoźnikiem na świecie. Razem ze swoją spółką córką United Express (która zrzesza 9 lokalnych linii lotniczych) wykonuje ponad 2 mln lotów rocznie, a w zeszłym roku przewiozła w sumie 138 mln pasażerów.

Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896...odzi-w-atmosferze-skandalu.html#ixzz3lQKuyewa
Teoretycznie sprawa United nie ma nic wspólnego z Eurolotem, Jednak można zobaczyć że jedno małe połączenie w siatce giganta co do którego można mieć wątpliwość, że zostało "załatwione" wywołuje aferę prezesi odchodzą i rusza śledztwo!

Naście lat Eurolotu to jedno wielkie załatwianie, ustawianie połączeń...przez co firma się rozpada i co i nic... cisza, nic się nie stało, nikt za nic nie bekną i za nic nie jest odpowiedzialny.
 

·
Registered
Joined
·
6,117 Posts
W Polsce (a nawet niektórych innych krajach europejskich) jest bardzo ciężko w tym temacie. Swego czasu była chociażby afera z HP w Polsce. To pokazuje, że nie tylko rodzime firmy (politycy zresztą też) czują się bezkarnie, ale nawet wielkie światowe korporacje stosują dwa standardy-inny np. na USA, a inny na Polskę. A ta afera to tylko kropla w morzu potrzeb, bo codziennie słyszę o czymś, za co nikt nie jest odpowiedzialny.
 
1661 - 1679 of 1679 Posts
Top