SkyscraperCity banner

161 - 180 of 1679 Posts

·
Registered
Joined
·
7,673 Posts
Od Popradu do np. Bukowiny Tatrzańskiej jest ok. 20-30 minut drogi samochodem” – powiedział PAP dyrektor marketingu Eurolot SA, Jacek Balcer.
Trochę dziwna argumentacja dla przylatujących samolotem,
 

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
Co z Q400? Można już zapomnieć o tych samolotach we flocie Eurolot?
^^Podpisuje się pod tym pytaniem, bo sam jestem ciekaw co dalej...

EDIT.
Czy ktoś to moze potwierdzić albo temu zaprzeczyć?
ojcie_c z lotnictwo.net.pl said:
Myślę, że będą to raczej używane egzemplarze pewnej linii z Exeter. Mówię to na zasadzie kojarzenia faktów. FlyBE właśnie zaczyna zastępować swoje Dashe Embraerami 175, a notki prasowej od Bombardiera/Lotu jak nie było, tak nie ma. A produkcja tych egzemplarzy już rozpoczęłaby się raczej, skoro mają być na Euro...

Żródło: KLIK
 

·
Autopilot
Joined
·
6,727 Posts
Ja już nie rozumiem. Będą te Bombardiery czy nie? Na lotnictwo.net.pl ktoś napisał że 'załogi celą' pod koniec stycznia.
Wiele rzeczy było napisanych na l.net.pl... Rozmawiałem nie dalej jak wczoraj z 2ma załogami z ELO. Wszyscy wiedzą co ma być...ale jak widać konkretów i ogłoszenia nadal nie ma.
 

·
Registered
Joined
·
2,986 Posts
Discussion Starter #171
Q400NextGen :cheers:
Eurolot przesiada się na bombardiery. Kupi od Kanadyjczyków 12 samolotów

Jeszcze przed Euro 2012 dwie albo cztery maszyny Bombardier Q-400 zaczną latać w polskich barwach.

Dziś rada nadzorcza Eurolotu ma zatwierdzić decyzję zarządu o wyborze Bombardiera jako dostawcy nowych samolotów. Przegranym w konkursie jest włosko-francuski ATR.

Nieoficjalnie wiadomo, że władze spółki zdecydowały o dostawcy już w październiku zeszłego roku. Rozesłano już nawet wśród pilotów ankietę, sondując ich zainteresowanie przesiadką na kanadyjskie samoloty. Jacek Balcer, szef marketingu Eurolotu, nie komentuje sprawy.

Ostateczne losy największego od lat kontraktu w polskim lotnictwie, wartego pół miliarda złotych, ważyły się jednak do ostatniej chwili. Według naszych informacji wyborowi sprzeciwił się LOT, mniejszościowy akcjonariusz Eurolotu. Wybór Bombardiera był blokowany, bo ten typ samolotu ułatwi Eurolotowi dalsze uniezależnianie się od narodowej linii. Spółka nie zamierza poprzestać tylko na obsłudze tras pomiędzy polskimi miastami i usługach dla LOT-u, lecz chce także otwierać własne połączenia zagraniczne. A na dłuższych trasach to Bombardier Q-400, a nie jego konkurent w przetargu ATR 72-600 zużywa mniej paliwa, a do tego jest szybszy.

W Eurolocie przekonują, że nie zamierzają rywalizować o zagranicznych klientów z LOT-em. – Trasy będą uruchamiane, lecz będzie to wchodzenie w nisze, a nie konkurencja z narodowym przewoźnikiem – usłyszeliśmy w firmie. Spółka rozważa połączenie krajowych portów regionalnych z zagranicznymi, podczas gdy LOT rozwozi pasażerów po Europie z Warszawy.

Dla Adriana Furgalskiego, dyrektora w Zespole Doradców Gospodarczych TOR, mimo wszystko oznacza to konflikt interesów. Ostateczną ocenę wyboru pozostawia do czasu przedstawienia siatki połączeń na najbliższy sezon. – Jeżeli linia będzie otwierać zagraniczne trasy, wybór Bombardiera będzie uzasadniony – mówi.

LOT zgodził się ostatecznie na bombardiery, aby przełamać impas w sprawie planowanych tras. Na początku stycznia rada nadzorcza nie zatwierdziła budżetu spółki na ten rok, ponieważ zarząd nie dołączył do niego kompletnej siatki połączeń na nowy sezon. Nie powstała ona, bo nie było wiadomo, jak będzie wyglądać siatka Eurolotu, dowożącego pasażerów LOT-u z portów regionalnych do Warszawy. Ten z kolei nie mógł stworzyć planu, nie wiedząc, jakie samoloty będzie miał do dyspozycji. Wyjściem była szybka decyzja o umowie z Kanadyjczykami.

Eurolot ma w tej chwili 14 maszyn, a 11 z nich to ATR-y, które weszły do służby na początku lat 90. XX w. Z powodu częstych awarii firma ma problemy z obsługą połączeń. Kanadyjczycy zadeklarowali, że jeszcze przed Euro 2012 przyślą do Polski dwie, a może nawet cztery maszyny. Na ATR-y trzeba by czekać do 2013 r.
http://biznes.gazetaprawna.pl/artyk...iery_kupi_od_kanadyjczykow_12_samolotow.html#
 

·
Registered
Joined
·
24,208 Posts
Szansa na rozwój z portów regionalnych:D
 

·
Registered
Joined
·
2,986 Posts
Discussion Starter #174
Cztery załogi ELO lecą dziś szkolić się na symulatorze Q400 :)
 

·
Registered
Joined
·
24,208 Posts
No, ale jak doda się do obecnej floty to tak źle nie wychodzi-zakładam, że ATRków nie będą wycofywać. Zastanawiam się, gdzie miałyby latać tzn. jakie połączenia-czy po prostu na obecnych zamiast ATR 72 podstawią większą maszynę np. KRK-GDN. BTW to będą maszyny 78 miejscowe?Jeśli tak to wychodzi, o kilka więcej niż w ATR72 a więc na lot powinny wyjść trochę niższe koszty przy pełnej maszynie-->szansa na ciut tańsze bilety no i szybciej powinny dolecieć do celu.
 

·
Registered
Joined
·
5,849 Posts
BTW to będą maszyny 78 miejscowe?Jeśli tak to wychodzi, o kilka więcej niż w ATR72 a więc na lot powinny wyjść trochę niższe koszty przy pełnej maszynie
Na standardowych trasach krajowych koszt będzie wiekszy stąd protesty LOTu. Stąd LO coraz czesciej 'cwiczy' innych przewozników niz K2, aby móc wykorzystwyac maszyny tansze w eksploatacji
 

·
Registered
Joined
·
2,968 Posts
Na standardowych trasach krajowych koszt będzie wiekszy stąd protesty LOTu.
Może nie będzie tak źle... Może wyjdzie tak, że koszty będą te same albo mniejsze przy odpowiednim dostrojeniu samolotu...
Stąd LO coraz czesciej 'cwiczy' innych przewozników niz K2, aby móc wykorzystwyac maszyny tansze w eksploatacji
Co masz na myśli z tym ,,ćwiczyć innych przewoźników niż K2,,?
 

·
Registered
Joined
·
994 Posts
Na standardowych trasach krajowych koszt będzie wiekszy stąd protesty LOTu. Stąd LO coraz czesciej 'cwiczy' innych przewozników niz K2, aby móc wykorzystwyac maszyny tansze w eksploatacji
ogólnie wybór Q400 wzbudzil kontrowersje, nie wiem na ile prawdziwe są zarzuty ale dotyczą one dwóch kwestii:
-na trasach krótkich ATRy wypadają taniej
-na trasach powyżej 90min Embraery 175 nie są droższe
Zasadniczo wszyscy odnoszą się do kosztów paliwa, należy jednak pamiętać, że są też inne składowe kosztów użytkowania samolotów (paliwo to ok 30-40% kosztów).
 
161 - 180 of 1679 Posts
Top