Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 105 Posts

·
Registered
961 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Pościągałem nieco map większych miast z http://www.multimap.com/
Mapki są wszystkie w tej samej skali 1 : 200 000, by dać porównanie względne.
Miasta w kolejności alfabetycznej. Map jest sporo, więc z góry przepraszam za długi czas na ściągniecie wszystkiego.

A teraz czas na naszą stolicę:

Szok?
Jak daleko jesteśmy i ile będziemy jeszcze czekać?

·
Registered
912 Posts

Powiem szczerze, ze "propagandowo" to Warszawa tragicznie nie wyglada.
Jadac w kierunku W-E kolo Pruszkowa zaczynaja sie 2 jezdnie i ciagna sie "gdzies" na wschod "za mape".
Z N-S przechodzi jedna droga przez cale miasto. Z polnocy wchodza 3 dwujezdniowki, wychodza tez 3, brakuje troche w okolicy centrum, ale mozna jechac "ta zolta".
Prawda jest taka, ze nikt nie wie jak te drogi wygladaja. To zadne autostrady (to widac), ani nawet nie "autostrady" (chodzi mi o bezkolizyjnosc), a wiekszosci zwykle dwujezdniowe miejskie ulice.
Laik z "cywilizowanego" kraju, pomysli, ze pewnie jak w Berlinie jest ring, tylko, ze o tak duzym promieniu, ze nie zmiescil sie na tej mapce. (vide Berlin)

·
Registered
7,269 Posts
Vampi_r a możesz zrobić taka symulacje i nanieść wszystkie drogi łącznie z obwodnicą które zostaną zbudowane w ciągu najbliższych 8 lat

ps. mi sie wydaje że ta mapka dotyczaca wawy jest mocno nieaktualna, wawa ma wieksze tereny zurbanizowane niz jest na tych mapkach

·
Registered
912 Posts
W nawiazaniu do mojego poprzedniego postu #2.
Oczywiscie nie zrozumcie tego w ten sposob, ze podoba mi sie sytuacja w Warszawie.
Jest to swego rodzaju kpina z mojej strony.
O tym, co powinno byc w Warszawie juz nie raz dyskutowalismy.
TAK DLA OBWODNICY WARSZAWY !!!

·
Registered
961 Posts
Discussion Starter · #6 ·
martin said:
Vampi_r a możesz zrobić taka symulacje i nanieść wszystkie drogi łącznie z obwodnicą które zostaną zbudowane w ciągu najbliższych 8 lat
Spróbuję.
Na razie nałożyłem obwodnicę Rzymu na mapę Warszawy.

I co wychodzi? - idealnie POW, WOW i ... Trasa Mostu Północnego.

ps. mi sie wydaje że ta mapka dotyczaca wawy jest mocno nieaktualna, wawa ma wieksze tereny zurbanizowane niz jest na tych mapkach
Nie jest aż tak bardzo nieaktualna, bo np. jest już obwodnica Radzymina.

·
Registered
961 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Ja myślę, że tereny ciemniejsze traktowac należy nie jako zabudowe jako taką, ale jako zabudowę bardziej zwartą.
Co do tego, co ma być budowane w Warszawie, to spróbowałem coś pokreślić, ale zbyt wiele tego jest, by ładnie wyszło na takiej małej mapce.
Polecam więc ten rysunek:

- Na czerwono POW, WOW, trasa AK i S79 od POW do Marynarskiej
- Na niebiesko Salomea-Wolica
- czerwone kropki to S7 na Gdańsk (z czasem może uekspresowią też Wisłostradę)
- Na fioletowo Trasa Mostu Północnego
- Na żółto obwodnica etapowa centrum, w tym Trasa Siekierkowska i ul. Żołnierska
- czerone przerywane kreski po lewej stronie Wisły to Trasa NS
- czerwone przerywane kreski na Pradze to Trasa Olszynki Grochowskiej
- Na jasnozielono to obwodnica śródmieścia wraz z mającą się zacząć w przyszłym roku (?????) trasą na pradze.

A taki mamy stan obecnie:

Jak chcecie zobaczyć co i kiedy będzie budowane to mamy to tu:
http://www.siskom.waw.pl/obwodnice-pokaz.htm

G

·
vampi_r said:
. Map jest sporo, więc z góry przepraszam za długi czas na ściągniecie wszystkiego.
Przepraszasz? Człowieku ty mas zu mnie piwo :) A tak sowją droga to skąd to jest? To nie bedzie flashmap przypadkiem? Miałem kiedys masę linków to musiałem o nich zapomnieć robiąc reinstall Win :[

G

·
Dlaczego to się nazyw "obwodnica etapowa centrum"? Bo wątpię żeby to chodizło o terminy budowania, wtedy każda obwodnica naświecie byłby etapowa.

·
Registered
961 Posts
Discussion Starter · #12 ·

·
Registered
7,269 Posts

·
Registered
961 Posts
Discussion Starter · #16 · (Edited)
Do kompletu brakuje kilku miast

Oto mapa Pragi (czeskiej)
Kolor czarny, to trasy już istniejace.
Czerwony, to budowane
Zielony - planowane
czerwony przerywany to tunele.
Zauważcie, ze tunel ma być......... pod Hradczanami....
To tak, jakby ktoś budował autostradę w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim, albo Zamkiem Królewskim....
a u nas nawet pod Ursynowem się nie da.

Ci Czesi są widac zupełnie pomyleni. I w dodatku całkiem niezorganizowani.
Nie potrafią nawet założyć stowarzyszenia Przyjazna Praha lub Ekologiczeska
Praha, albo Praha Protiv Degadacji.

Poza tym Praga ma o te kilka linii metra więcej od Warszawy i buduje kolejne, co na mapce też widać.

Przy okazji polecam stronę:
http://www.ceskedalnice.cz/

SZOK :eek2:

·
Registered
6,092 Posts
W Czechach (tak jak je pamiętam z początku lat 90-tych) było znacznie lepiej niż u nas. Ale w budowę dróg inwestowano tam konsekwentnie od zawsze. Jednak D-1 Praga-Brno budowano dłuuugo. Zaczeli jeszcze przed II wojną swiatową ... D-5 na obwodnicy Pilzna też była (jest) budowana b.dluuugo.

·
Banned
4,029 Posts
A moze tak wziac inne polskie miasta i porownac z miastami podobnej wielkosci w europie?
Nie zerujmy na samych stolicach

1 - 20 of 105 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.