Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 44 Posts

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ще ви представя снимките ми от пътуването ми към България от преди няколко дни.
П.П.Специално за любителите на магистрали!!!
Започваме с Англия и по-точно магистрала А2(която даже не се води магистрала,а скоростен път или нещо от сорта)
Това е още в рамките на Лондон посоката е Дувар

Тук тази ,така наречена "НЕмагистрала" си става класическа такава

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Продължаваме след Кентърбъри,където магистралата си става скоростен път(в английския му вариант)

тук пътя си става обикновен двупосочен,от време на време преминаващ в такъв с три платна

за да стигнем и до океана накрая

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #5 ·
френска пътна табела

тук се вливаме в магистралата към Лил

французите,както ще видите,имат доста добри,като качество магистрали с много подробна сигнализация и много паркинги за почивка

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #6 ·

Прави впечатление,че когато навлезеш в населено място(преминаваш през някакъв град демек)мантинелата се заменя с "джърсита"(и това важи за всичките страни,през които минахме,не само Франция.Нещо като закон божи за европейците-магистрални строители!!!

Влизаме и в Белгия...

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #7 ·
От тук насетне бях неприятно изненадан от качеството на белгийските аутобани(понеже минахме през цяла южна Белгия).Навсякъде беше пълно с дупки,кръпки,друсаше яко,а даже и прословутото осветление по белгийските магистрали не светеше на места

все пак имаше и добри участъци

хората явно са запознати с проблема и преасвалтираха(но не през цялото трасе за Люксембург)

За съжаление не успях да щракна някоя и друга снимка от Люксембург,защото беше прекалено тъмно,но впечатленията ми са много добри,да не кажа направо отлични от магистралите и най-вече от цените на горивата там.
Тук навлизаме в Германия...B(забравих точно кое,което преливаше от класически скоростен път в двупосочно пътче,чат-пат с три ленти

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Тука захапваме магистралата към Карлсруе

За немските аутобани всичко е казано отдавна,но все пак да обобщим:
-отлична настилка
-подстригани тревни площи
-много и добре указващи пътни табели

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Като недостатък(за мен лично) е скоростта,повечето шофьори на коли караха като на състезание
Тук някакъв музей ли,завод ли на Луфтханза беше край пътя...

немците и те ремонтират и то доста яко,но всичко е по-европейски,платната са отцепени с мантинели(които се ремонтират)и има табели за целия китайски народ,сляп да си ще разбереш,че се прави ремонт

отново любимите на всички "джърсита"

забравих да допълня,че посоката е Нюрнберг

мяркат се и указания,че наближават и други страни по-нататък

от снимката се вижда,че хващаме към Пасау

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #10 ·

няма да изненадам никого,че в Германия,по магистралите,беше пълно с тирове,ама наистина пълно,както и край пътя с фотоволтаични паркове и вятърни перки

отблизо класическата немска мантинела(която за жалост имах честа да наблюдавам доста дълго,защото имаше задръстване по магистралата!!!причинено от катастрофа(най-вероятно причинена от високата скорост)

ето ме и мене настойващ фотоапарата...

Продълваваме след задръстването,пак ремонти по платното,но настилката е класика!

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #11 ·
тук се вижда как косят хората,с машини естествено

това долу е река Дунав

Почват да се появяват и първите табели,които указват,че наближаваме Австрия.Само за статистиката можете да си купите винетка за Австрия от...германските бензиностанции.

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #12 ·
вече на австрийска земя

ето и навигацията,която ни "закара" до България

Да си кажа мнението и за австрийските магистрали-с една дума отлични!!!Имат всички хубави страни на немските,плюс доста повече шумопоглъщащи панели,както ще видите после,много добре направени БЕЗПЛАТНИ паркинги за почивка с всички екстри,като тоалетни и бани(с топла вода,масички и т.н.

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #13 ·

Тука магистралата се "дели" на две нива.Доколкото разбрах от форума и нашата бъдеща А7 Калотина ще бъде така на места.

прословутите паркинги...

светлоотразителни колчета и покрай "джърситата" ?!?

хващаме по околовръстното на Виена

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #14 ·

ето я и нашата количка

малко детайли от австрийските паркинги...

героите са уморени!!!

Ванове на "братята" роми връщащи се от гурбет с доста "набрани" неща вътре

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Общо взето(всичко общо е взето :) )съм очарован от околовръстното на Виена.Имат си всичко,естакади,тунели(и то какви),отделно магистрала ,която "сече" центъра на града(през която не минахме тук),осветено е и е шумоизолирано.Дано един ден софийското околовръстно(защото за другите градове в България не смеем да мечтаем)да се доближи до виенското!

разширяват си хората ,но обезопасено...

рафинерията на OMV край Виена

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #17 ·
поредното задръстване ,пак причинено от катастрофа с висока скорост(по немските,австриските ,та дори и по унгарските магистрали се караше с много високи скорости,а уж в Австрия и Унгария ограничението е 130 км/ч.,а имаше и доста камери,но...

след два !!! часа висене потегляме пак

унграската граница и култовото име за винтките им "Матрица" !

Приятно съм изненадан от маджарските магистрали,не бяха чак като австрийските,но смея да твърдя,че се доближават до немските(лично мнение)+осветени пътни възли ;)

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #18 ·

Околовръстното на Будапеща М0 -пак приятна изненада!Бях минавал от тук 2010,тогава беше доста тясно да поеме трафика,но сега са го разширили,на места до 4(!!!)ленти в посока,много осветено и пак по средата с "джърсита".

След Будапеща трафикът изведнъж "спря".Имаше движение,но доста по-слабо от това до Будапеща.Спряхме да дремнем на една бензиностанция,а рано сутринта потеглихме пак...

·
Registered
321 Posts
Discussion Starter · #20 ·
веднага след границата се "усещаме" като у нас

първата путарина я отминаваме с пренебрежение-не се плаща нищо

Както сами виждате трафик-никакъв.Само някакви "австрийци"(сръбскоговорящи) +тъмно-мустакати немци,странно защо говорещи на турски и жени със забрадки.

иначе хубаво впечатление ми направи,че отбивките са обозначени добре-тука се вижда Суботица иСток

1 - 20 of 44 Posts