Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 798 Posts

·
Lilium Bosniacum
40,402 Posts
Discussion Starter · #1 ·
BHeurosong

Evo, sviđalo se nekome ili ne, večeras počinje čitava halabuka oko Eurosonga u Bosni i Hercegovini. Večeras će naš predstavnik Vukašin Brajić a.k.a Vule predstaviti pjesmu Munja i Grom prvi put bh. publici.

Danas je objavljen i tekst pjesme prvi put na našem jeziku:

Munja I Grom (Lightning And Thunder)

Muzika i tekst by Dino Šaran

Riječ, još samo riječ
Ti ćeš otići do kraja, ja ću izaći iz stana.
Bijes, ostaje bijes
I ne čini mi se da smo jedno drugom bolja strana,
ovih dana.

Suša je svud.
Al' tijela koja isto dišu mogu prizvati tu kišu
U san, za novi dan
Nek' nas opere od grijeha
i nek' odnese ih rijeka.

Nek' otopi se led sa usana
Da li iko zna za red u srcima
Za ruke drže se munja i grom
Oduvijek zajedno...

A svi u svijetu svom.
I ti i ja.

Riječ samo još riječ
Sve će otići do kraja, svi će izaći.​

Ostaje nam samo da poslušamo još pjesmu večeras :eek:kay:

·
Registered
2,140 Posts
Gledala sam sinoc izbor za predstavnika Srbije na Eurosongu....Brega+Milan Stankovic... khm no comment :D

Nije los text ove nase pjesme, Vukasin ima pravo dobar glas, pa vidjet cemo nocas kako je biti kad je finalizirano...

·
Lilium Bosniacum
40,402 Posts
Discussion Starter · #4 ·
I ja sam gledao sinoć, taman u Beogradu bio, jutros došao (nisam gledao uživo, gledao na tv-u) :D

Emina je bila puno bolja od Stankovićke, ali jbga, too bad for them. :D

·
Registered
2,140 Posts
I ja sam gledao sinoć, taman u Beogradu bio, jutros došao (nisam gledao uživo, gledao na tv-u) :D

Emina je bila puno bolja od Stankovićke, ali jbga, too bad for them. :D
Stankovićke hhh ma sve su pjesme bile nidje veze

Eminina: "Ljubav je musaka, maca, maca, malo mazan, malo namazan..." :D
Samo je onaj Oliver imao stih koji mi se svidja, koji je donekle "istinit" i opisuje pravo stanje na izboru sinoc:
"predsedniče, šalji tu mornaricu, jer kunem ti se, svi smo mi za ludnicu" :D

·
Banned
3,731 Posts
euro song je nekad bio dobar, BH kao sve ostale pametne drzave treba prestati trositi pare na tom glupom showu...

·
Lilium Bosniacum
40,402 Posts
Discussion Starter · #8 ·
^^ Koje ostale pametne zemlje? Austrija? Crna Gora (koja je 3 puta učestvovala)? Češka Republika (koja je 2 puta učestvovala)?

BiH učestvuje od 60tih u Eurosongu, i ako jedna Švedska, Irska, i ostale zemlje koje su pobjeđivale x puta i još uvijek učestvuju i koje su Bog i batina na Eurosongu, i koje plaćaju enornmno više od nas za učešće. što smo mi nešto bolji od njih pa ne bismo trebali? :)

·
Banned
3,731 Posts
^^ Koje ostale pametne zemlje? Austrija? Crna Gora (koja je 3 puta učestvovala)? Češka Republika (koja je 2 puta učestvovala)?

BiH učestvuje od 60tih u Eurosongu, i ako jedna Švedska, Irska, i ostale zemlje koje su pobjeđivale x puta i još uvijek učestvuju i koje su Bog i batina na Eurosongu, i koje plaćaju enornmno više od nas za učešće. što smo mi nešto bolji od njih pa ne bismo trebali? :)
koja god drzava se vise izblamira na eurosongu da ima najvecu sansu da pobjedi... od kad su oni glupsoni iz finske pobjedili od tad sam presto gledati eurosong...najveca glupost sto je ikad izmisljena... nekad je to bio fin event sada je totalno sranje... radije pare ustediti nego slati nekog debila koji nema pojma o muzici cak i nije iz BH da nas predstavlja na eurosongu.. :bash:

·
Registered
2,140 Posts
Mozda je nekome dobro, ali meni ne, o ukusima se ne raspravlja ali cjelokupan dojam .... lose

Sta je ovo obukao :S i ovi iza njega..... :eek:hno:

Sretno im bilo ... :D

·
Lilium Bosniacum
40,402 Posts
Discussion Starter · #14 ·
koja god drzava se vise izblamira na eurosongu da ima najvecu sansu da pobjedi... od kad su oni glupsoni iz finske pobjedili od tad sam presto gledati eurosong...najveca glupost sto je ikad izmisljena... nekad je to bio fin event sada je totalno sranje... radije pare ustediti nego slati nekog debila koji nema pojma o muzici cak i nije iz BH da nas predstavlja na eurosongu.. :bash:
Izvini Vukašin jeste iz BiH, moj zemljak, iz Sanskog Mosta. ;)

Pa dobro nekome su Lordi glupsoni, nekome su jednostavno pripadnici određenog muzičkog smjera, o ukusima se ne raspravlja. Meni je Hard Rock Hallelujah odlična pjesma. ;)

·
Босна и &#1061
498 Posts
Pa eto onako, mali slager pjesma...bar nije turbo krkanluk.

English version, I like the little guitar solo in the middle, a nice touch.

·
Registered
2,958 Posts
Zadnjih par pisama koje su predstavljale BIH su bile dobre a eurosong je sve losiji pa je i to extra klasa ..HR predstavnici su bili okey devedesetih a kasnije nista pametno..a opcenito eurosong je los :(

·
Lilium Bosniacum
40,402 Posts
Discussion Starter · #18 ·
^^ U pravu si.. Doduše po meni ove godine od ex-yu zemalja jedino Hrvatska (za promjenu) ima pjesmu koja valja koliko-toliko...

And yeah skingrad, the english version is way better :eek:kay:

·
Moderator
47,210 Posts
stvarno lose

·
Registered
1,233 Posts
Mozda je nekome dobro, ali meni ne, o ukusima se ne raspravlja ali cjelokupan dojam .... lose

Aj, koji jetimi!

Sad sam preslusao pjesmu - dno dna. Losa muzika, los teks, a i Vukasin lose pjeva. Gledao sam ga na Operaciji trijumf i tamo je bio daleko bolji.

1 - 20 of 798 Posts