SkyscraperCity banner
1 - 17 of 17 Posts

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Evo konačno sam došao sebi, pa rekoh da vam prenesem malo dobre atmosfere sa EXITa. Nadam se da će vam biti zanimljivo ;)

Ovo mi je bio 3. put na EXITu, s tim da sam jednom bio ispred (uhapsili lika koji nas je trebao prošvercovati), i slušao Prodigy preko brda izvan Main stage-a:D
I ovaj put sam dan ranije odlučio da idem, jer sam našao lika koji mi je prodao kartu za dosta niže pare nego što je bila na ulazu...

Jedna velika greška koju sam napravio je što sam noć pre malo preterao sa nekim veoma finim koktelima i skoro da nisam spavao, pa nisam baš bio u top formi za poludnovno skakanje.

Penjemo se preko mosta.

Inače je bilo gomile ljudi svuda po Novom Sadu, svuda opuštena i nasmejana lica kao uvod u kasnije...

I ušli smo... Pola 7 je, pa još nema gužve, a kasnije je bilo.

Hip hop stage.

Bilo je dosta štandova nekih (pretežno besmislenih) NVO koji su delili poklone, od kojih smo napunili jedan veliki ranac:D

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Rege stage.

Pogled sa tvrđave na Novi Sad.

Ovde u blizini je bio mali deo gde su puštali tamburaše, i taman kad smo mi došli je počela "U tem Somboru" :D

Mlada :D

Inače, nije se moglo zadržavati blizu ograda, obezbeđenje je teralo ljude, verovatno zbog onog Britanca što je poginuo u petak kad se verao po zidinama.

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Fusion stage.

Kao i svaki put, upadali smo u razne situacije sa zanimljivim ljudima:)
Britanski "hirurzi"

Inače je Britanaca bilo najviše, više i od nas, domaćih. Bilo je i sveta sa Novog Zelanda, Šri Lanke, ... Britanci su bili najpijaniji i najdrogiraniji ovako odokativno, ali osim guranja u masi na stage-ovima, nisam video nijedan incident.

Ja ispred Main stagea. "Who's afraid of svinjski grip?" :D

Mnogo ljudi je nosilo maske, kapiram većina iz fazona.

Pomagali smo MTV ekipi da se raspakuje, pa smo dobili gomile poklona od njih...

Pogled na, još praznu, Dance Arenu.

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Detalji. Bilo je ludih stvari, ljuljaške, gomile lazy bag-ova, neke gumirane površine za ležanje, ...

Zalazak Sunca

Peti Smit, neka pankerka, nama nezanimljiva pa smo nastavili obilazak tvrđave i upoznavanje sa ljudima.

Fusion stage, sada puniji

Ponovo NS

Suba stage, ovde je na mahove bila veoma bolesna muzika, neki veoma čudni žanr.

Rege stage, od manjih, definitivno ima najbolju atmosferu. I bukvalno, jer se toliko oseti trava da se skoro naduvaš samo što si tamo:D

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Silent disco stage. Prvi put na EXITu. Veoma kul stvar, svi dobiju bežične slušalice na ulazu u poljanicu i na njima se čuje muzika koju DJ pušta, a kad se skinu potpuna tišina osim kad neko vrisne... Stvarno je zanimljivo bilo skinuti ih i onda gledati kako stotina ljudi igra skače ko ludi:D Mogu misliti šta su tek mislili ljudi u prolazu koji nisu znali o čemu se radi :)

Tu je i zahladnelo, bilo je baš hladno, srećom, najavljena kiša je potpuno izostala.

Dance arena pre ponoći.

Happynovisad stage (drum n bass), ako niste pijani, nadrogirani, ili ljubitelji, samo vredi ostati minut, dva.

Ponoć i Moby. Ja ga nisam ni naročito poznavao ni vole pre ovog koncerta. Zauzeli smo mesto blizu bine i čekali 45min, što je bilo veoma iscrpljujuće jer se čitavo vreme u stvari boriš da zadržiš mesto, da te masa ne odgura.

Moby je puštao pola sa novog albuma (uglavnom neke dosadne, spore balade), i pola hitove. Kad su bili hitovi bilo je fenomenalno, čovek stvarno ume da napravi dobru zabavu. Prateći vokali fenomenalni.

U jednom trenutku su stali, upalili svetla, i Moby se izvinuo za sranja koja je njegova vlada prouzrokovala (on je Amer), što je izazvalo ogromno odobravanje i aplauz. Rekao mu je da mu je drago što je Buš konačno "poslan u jebeni Teksas, gde i pripada". :D

Vrhunac je bio kad je izveo pesmu "Lift me up".

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Posle Moby-ja smo bili popriločno crknuti (ja još dodatno zbog večeri pre), a bilo je tek 2 sata. Seli smo pola sata na neki brežuljak da se odmorimo i gledali ljude. Tu smo već počeli opažati ljude koji su ležali i (verovatno) spavali po mračnim delovima. Panduri su ih kapirali, ali ih nisu dirali, za razliku od svakog ko je bio iole čudnije obučen, koga su rigorozno pregledali i preturali i po par minuta.

Sjajna muzika je dolazila sa Main-a. Grandmaster Flash je bio na redu, pa smo otišli ponovo tamo. Puštao je zaista fenomenalnu muziku, hip hop himne iz najboljih vremena pretežno, sa izletima čak i do sadašnje haus muzike.

Publike je ostalo jako mnogo da ga slušaju, i mislim da se niko od njih nije pokajao, jer je masa bila življa nego za vreme Moby-ja.

Oko 3 sata više nismo mogli izdržati da ne odemo do glavnog razloga dolaska na EXIT - Dance Arene.
Neonski leptiri.

Ovde se desila "magija". Kako smo došli, počeli su Sebastian Ingrosso i Steve Angello. Kako su oni počeli, sav umor zbog kojeg smo se otežano kretali je nestao. Adrenalin. I skakali smo sledećih nekoliko sati bez prestanka, kao da smo u najboljoj životnoj formi. Kao uostalom i 20-30ak hiljada ljudi oko nas.

Njih dvojica su napravili toliko fenomenalan nastup da je to zaista teško opisati. Ja nisam nikad bio na boljem nastupu.

Negde sa prvim zracima Sunca su pustili "Sweet dreams"... Svi u Dance Areni su pevali iz sveg glasa, na to su ugasili muziku i upalili sve reflektore. Hiljade ruku u vazduhu, svi pevaju u glas, energija koju ste mogli prosto udisati... definitivno najnezaboravniji momenat ovog EXITa za mene :)

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #7 · (Edited)

Pošto smo u toku dana popili zaista jako puno energetskih pića (ni ne smem da brojim), kad je prestalo njihovo dejstvo krenule su loše posledice (glavobolja prvo, što sa onim basovima nije baš prijatno). Pa smo i pre vremena odlučili da polako krenemo sa Dance Arene (negde oko 6h).

I onda pogled od kog mi se zaplakalo.

Ali, nema veze, sledeće godine se uči na greškama i tempira forma za EXIT :)

Tu mi se taman i memorija prepunila, pa nisam slikao neke zanimljive detalje, kao što je tepih od otpadaka plastičnih čaša na Main-u.

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Kasnije ću okačiti i neke videe na Youtube, pa ću i njih staviti.

Sve u svemu, utisci su zaista iznad fenomenalnih, veoma mi je drago što sam ipak otišao na EXIT (nisam hteo prvobitno jer glavni izvođači nisu ove godine baš neki meni, i što je karta preterano skupa trenutno za mene).

Negativnih utisaka gotovo da ni nema. Jedna od naj zamerki je preterano skupa hrana na samom festivalu (malo parče pice 200din). Ali, šta da se radi...

To je to, nadam se da sam uspeo malo da dočaram atmosferu onima koje zanima. ;)

·
Banned
1,989 Posts
WOOOW! Bilo je fenomenalno vidim! Zao mi je sto ove godine nismo isli ali zato je tu sledeca godina i nadam se da ce vec dovuci Rammstein (a mogli bi i Depeche da dodju jer su nas ispalili).

·
Kragujevac
8,215 Posts
Bravo Stefane. Reportaza je odlicna, a siguran sam i da je provod bio mnooogo bolji nego kako izgleda na slikama... :cheers:

·
optimista
1,301 Posts
Discussion Starter · #14 ·
^^Hvala. Jeste, još sam pod utiskom, par ljudi sa kojima sam se video ovih dana su mi rekli da izgledam "blaženo":lol::cheers:
Inače, i nisam većinu slika (i to uglavnom najbolje) stavljao, jer ne volim da kačim po netu slike drugih ljudi.

1 - 17 of 17 Posts