SkyscraperCity banner

->>>>

1 - 18 of 18 Posts

·
A fe Silesia!
5,050 Posts
Bo ten skansę to generalnie dachy nieźle ogarnia!

Też już pisalem, że mi się podoba ;)

·
I am the passenger
5,772 Posts
Niezłe, naprawdę. Uwielbiam takie zdjęcia, które można by pociągnąć jedną linią!

·
Registered
Szczecin
14,643 Posts
Nie żebym się czepiał, ale jeden z pojazdów jedzie na światłach postojowych ;)
Fota b/u 10/10

·
Registered
8,897 Posts
Choc dosc zauwazalny jest negatywny efekt prostowania perspektywy, to i tak jest pieknie:cheers: 9.5/10->10

·
DDR FAN
3,567 Posts
Nie wydaje mi się, żeby tutaj sztucznie prostowano perspektywę. Barierka, która była kilkadziesiąt, może kilkanaście centymetrów pod obiektywem w dalszej perspektywie stanowi mniej więcej środek kadru. To oznacza, że autor po prostu trzymał obiektyw prostopadle do obiektu. Wówczas nie trzeba prostować.

Jak było naprawdę wie tylko skansen.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
prostowanie zapewne było robione i bardzo dobrze, bo tak trzeba..ale to nie ma znaczenia. Rzeczywiście trochę widać małe niedociągnięcie, ale jeśli będziemy się czepiać takich detali, to pewne zdjęcia tu w ogóle nie powinny być oceniane wg tej samej skali.

Dlaczego jest tak, że gdy ktoś lepsze zdjęcie zrobi to zaraz 8 punktów dla tego zdjęcia nigdy nie równa się 8 punktom dla słabszych kadrów?
Albo wszyscy wg tej samej skali - albo kategorie pro i amator. Bo to aż razi z boku.

Patrzyłam na zdjęcia na UPC 3 lata zanim coś wrzuciłam... i drażni oko to nierówne traktowanie tych co potrafią i im zależy, w stosunku do tych, którzy pstrykają co i gdzie popadnie.

Taka refleksja o poranku przy kawie.

Foto jest naprawdę świetne skansen!

·
wartości
18,045 Posts
Discussion Starter #12
Najczęściej gdy prostuję perspektywę lub koryguję błędy obiektywu, to nie posiłkuję się linijką, tylko własnym wyczuciem pionów, bo wiem, że to co geometrycznie jest proste - w ogólnym odbiorze zdjęcia wcale prostym się nie wydaje. Fotografia to nie matematyka - tutaj liczy się wrażenie. Może to zdjęcie nie jest akurat najlepszym przykładem, ale znam wiele fotografii, w których na pozór wszystko gra technicznie (w kwestii pionów i poziomów) a i tak jest wrażenie, że "coś leci". Dlatego czasem należy lekko odpuścić i nie dążyć do matematycznej perfekcji w prostowaniu, tylko opierać się na wyczuciu. Ale to takie poranne ;) (14.42) przemyślenia przy kawie.

Dzięki za merytoryczne komentarze. Fajnie jest się w ten sposób uczyć.

·
DDR FAN
3,567 Posts
To niech mnie ktoś uświadomi, gdzie widać te efekty i niedociągnięcia związane z prostowaniem, bo patrzę i patrzę i nic nie widzę.

·
DDR FAN
3,567 Posts
Acha. Już myślałem, że jakieś smugi czy coś widać a ja ich nie dostrzegam :D
Co do "rozszerzania" to moja teoria brzmi, że to zależy od mózgu.
Mózg musi się przyzwyczaić do prostych linii i po kłopocie :)

·
Registered
20,855 Posts
Bardzo podoba mi się ten pion prawie przez całość kadru na samym jego środku, tonacje, prawie dwie inne palety. Fajnie to zaplanowałeś. Z przyjemnością dziewięć.

·
Rah'ma'dul
13,062 Posts
Podoba mi się klimacik i zrobienie z tego b/w - 10.

1 - 18 of 18 Posts