SkyscraperCity banner

1 - 20 of 537 Posts

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Na każdym zebraniu tak jest, że ktoś musi zacząć pierwszy:

Dzień dobry. Jest tu wątek zdjęciowy, brak filmowego i o kolejowych programach w TV.
Albo o naszych własnych półamatorskich produkcjach.
Filmy z YT są porozrzucane na forum. To tu, to tam. Czas na agregator? Może ten wątek nim się stanie.

Przejazd nagrany z kabiny EU07 na trasie Szczecin Główny - Poznań.

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
Pięć lat poczytuje regularnie FPW, a jakoś nigdy wcześniej, mimo prób nie udało się zarejestrować. Widocznie być lub nie być zależy od dobrego samopoczucia moderatorów.

Film z Wolsztyna tymczasowo skasowany - ze względu na przeniesienie do innego kanału dystrybucji. Sorry.

·
Registered
3,349 Posts
Pięć lat poczytuje regularnie FPW, a jakoś nigdy wcześniej, mimo prób nie udało się zarejestrować. Widocznie być lub nie być zależy od dobrego samopoczucia moderatorów.
Witam i od razu:
pochwalę - za pomysł;
zapytam - nie dało się dać prostego tytułu np. [Kolej] - Filmy? W bibliotekach nie ma działu "Powieści do uniesień i wzruszeń dla kobiet w średnim wieku";)
pouczę - już w drugim poście pretensje do moderatorów?

·
Registered
Poznań (PL) / Bordeaux (FR)
2,392 Posts
Bardzo dobry pomysł na wątek. Pamiętam, że w jakimś innym wątku znalazłem film z przejazdu Łódź - CMK - Kraków albo Rzeszów - Kolbuszowa; teraz na pewno nie byłbym w stanie znaleźć ich ponownie. Aż chce się zostać maszynistą od takich filmów, szczególnie na pełnym ekranie ;)

Ale racja - nazwa wątku do zmiany ;)

·
Varsavianista amator
763 Posts
^^
W pierwszym filmiku na samym początku Warszawa jest źle oznaczona, prędzej w tym mijescu leży Łódź niż Warszawa ;)
Później wkleje swoje ostatnio nagrane filmy z Dworca Centralnego

·
Arae et foci
1,208 Posts
Zagraniczne moga tez byc czy tylko polskie?

Osobiscie lubie "okiem maszynisty" czyli cabview ew führerstandsmitfahrt ;-)

Znalezione na YT:

Podróż Koleją Izerską w zimowej aurze:

Stacja Kłodzko Główne:

Szlak Wrocław Główny - Lichkov:

Głogów - Lubin Górniczy ( cala trasa w 6 czesciach ):

Legnica - Głogów ( cala trasa w 12 czesciach ):

Legnica - Wrocław Główny ( cala trasa w 8 czesciach ):

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Zagranicznie też, ale dobrze by było żeby wrzucać tylko filmy naszego autorstwa lub robione z naszym udziałem. Tak sobie myślę - jeżeli chodzi o nazwę wątku - może i można.

Tymczasem w najnowszym, półgodzinnym odcinku Niezależnej Telewizji Kolejowej jest widoczek okiem maszynisty z zestawów spalinowych produkowanych w Uerdingen. Seria znana jako VT628 MR/MRD DH2. Na sam koniec programu mała wycieczka po Berlinie parowozem br52 u nas znanym raczej jako seria Ty2.

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #11 ·
^^Wirtualny film kolejowy to też film :)

Dodaję do wątku styczniowy program telewizyjny "Pociąg do Wielkopolski"

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #13 ·
TO może dziś dla porówniania najnowszy odcinek Kolejwizja, a tuż pod nim KolejTefau:

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #14 ·
Na początku przelot SA 102 002 w kierunku Starogardu Gdańskiego, potem M62M 016 Rail Polska ze składem węgla. Pociąg relacji Brzeszcze - Lębork 2785 ton i 500 metrów długości.

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #15 · (Edited)
Trzy różne programy kolejowe ukazały się wspólnie jednego dnia.
Kolej(TV)wizja i Pociąg do Wielkopolski.
Dwudziestego ósmego lutego ogłaszam Dniem Filmu Kolejowego.

·
Registered
65 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Zapisy z tras tego uzytkownika są świetne.
Naszym rodzimym filmom dużo brakuje do jakości jaką prezentuje Alessandro Manfredi.

·
Registered
1,621 Posts
Witam. Oto najpiekniejsza trasa jaka widzialem. Film uzytkownika manfredi3692.
Kiedyś na kanale Travel Channel leciał dokumentalny serial o alpejskich kolejkach. Coś pięknego. Jak pierwszy raz zobaczyłem pociąg jadący po torach ułożonych na ulicach miasteczka to usiadłem z wrażenia. Nie! Spadłem z fotela bo przecież i tak już siedziałem oglądając. :)
Nie wiem czy akurat na trasie z powyższego filmu (bo nie miałem jeszcze czasu żeby obejrzeć całość) jest taki moment - zakręt torów o 180 stopni poprowadzony na murowanej z kamienia estakadzie wyglądającej jak akwedukt.

1 - 20 of 537 Posts