SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 110 Posts

·
Registered
Joined
·
13,188 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Przeglądam to forum od dawna, ale tego filmu chyba jeszcze nikt nie postował. Film jest rewelacyjny. Opowiada o tym, do czego doprowadziło celowe niszczenie komunikacji miejskiej w USA. Polecam!

Cytat z opisu: („Taken for a ride”) – „Jest to historia o tym, jak doszło do tego, co jest obecnie: dlaczego tkwienie w korku wydaje się być czymś naturalnym, dlaczego amerykański transport publiczny jest najgorszy w uprzemysłowionym świecie i dlaczego autostrady tną serca naszych miast. To historia o tym, jak samochód i lobby autostradowe zmieniło oblicze Ameryki” – cytat z filmu. Film przedstawia obrazki archiwalne, pokazujące jak koncerny samochodowe i paliwowe niszczyły transport publiczny w USA i do czego to doprowadziło. Między innymi obejrzeć można sceny palenia tramwajów, rozbierania torów kolejowych.

No i najważniejsze - link :)
http://video.google.com/videoplay?docid=-8275720622562586204
 

·
Registered
Joined
·
13,188 Posts
Discussion Starter · #5 ·
http://www.youtube.com/user/neoezn

Ten użytkownik ma rewelacyjnie nagrane i zmontowane filmy z przejazdów tramwajami we Wrocławiu. Tylko się rozkoszować! :) :cheers:
 

·
Registered
Joined
·
56 Posts
"Taken for a ride" zapowiada się arcyciekawie, wielke dzięki!

Już naprawiam błąd:
A EZT tego typu wcale nie musiały tam trafić z S-Bahnu, mogły także z Rosji, mimo że nie są produkcji radzieckiej- taka mała podpowiedź ;).
To są wagony z serii D ("Dora"), pierwsza seria powojenna ('57-'65) dla zachodniego Berlina na tzw. Großprofil. To miało kiedykolwiek polskie oznaczenie? Bo na pewno żaden z nich nie był w użytku w Polsce.
 

·
Registered
Joined
·
2,799 Posts

·
Registered
Joined
·
818 Posts
http://www.e2-series.com/
(zakładka webcasts)
Dwuczęściowy film dokumentalny ukazujący rozwiązania transportowe zastosowane w największych miastach świata, będące w zgodzie z ekologią i zrównoważoną urbanistyką. Wprowadzenie ich przez władze i częściowo także przez prywatne firmy transportowe pozwoliło na wyeliminowanie wielu problemów, z którymi borykano się do tej pory.

Twórcy dokumentu odwiedzili Londyn, Paryż, Seul i Portland, aby przyjrzeć się tamtejszej komunikacji. W każdym z tych miast zostały wprowadzone innowacyjne rozwiązania, które nie tylko ułatwiły życie mieszkańcom, ale również pozwoliły oszczędzić energię, korzystnie wpłynęły na środowisko naturalne i poprawiły czystość powietrza.

W Londynie wprowadzono opłaty za wjazd samochodem do centrum miasta i parkowanie w wielu strefach. Wynikiem tego działania było pozostawianie przez wielu mieszkańców samochodów i przesiadka do metra. To z kolei wpłynęło na udrożnienie śródmieścia. W stolicy Wielkiej Brytanii działa organizacja C40, łącząca przedstawicieli największych miast, którzy próbują wspólnie znaleźć metody ograniczenia konsumpcji energii w metropoliach. Wynikiem ich prac jest m.in. wprowadzenie na ulice Londynu autobusów napędzanych paliwem wodorowym. Paryż natomiast wprowadził bardzo wygodny system wypożyczalni rowerów, dzięki któremu mieszkańcy w dużej mierze zrezygnowali ze swoich aut na rzecz bicykli i transportu publicznego. Mer Paryża Bertrand Delanoe z dumą podkreśla, że w ślad za stolicą Francji poszły też inne miasta na świecie: Londyn, Wenecja czy Sao Paolo. Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie opartego na takich samych zasadach systemu wypożyczalni tanich, ekologicznych samochodów. Zdaniem specjalistów stworzenie przyjaznych warunków, dobrze zorganizowanego transportu publicznego i zadbanie o tereny zielone zaowocuje w przyszłości zmianą nawyków ludzi, którzy z wygody i względów ekonomicznych zrezygnują z posiadania aut w mieście. Na odważny ruch w 2003 roku zdecydowały się władze Seulu. Ich decyzją została rozebrana cześć autostrady przechodzącej przez centrum miasta, po to, aby odzyskać starożytny strumień Cheonggyecheon i stworzyć tam przestrzeń publiczną. W Portland natomiast od ponad 40 lat planowanie przestrzenne miasta jest ściśle powiązane z siecią transportową (TOD - transit oriented development). Dzięki temu miasto może pochwalić się najniższymi wydatkami na mieszkańca na transport publiczny i przyrostem populacji o 2 % rocznie.
opis: http://www.domo.pl/program/?full/nowoczesny-transport_30041
 

·
370HSSV-0773H
Joined
·
816 Posts
Druga linia (L2) "międzymiastowego" tramwaju na Teneryfie. Wybudowany kosztem 55 milionów € 3.6 km odcinek z Tincer (Santa Cruz) do La Cuesta (La Laguna).Przewidywane obciążenie 1,4 mln pasażerów rocznie.

Filmik z inauguracji 30.V.2009:


Jak dla mnie cud miód i orzeszki. Od wyglądu samej trasy począwszy, a na malowaniu Citadisów skończywszy.

pzdr
 

·
Registered
Joined
·
4,045 Posts
Jak donoszą miłośnicy z GOP-u dnia 8 kwietnia o godz. 13.00 w TVP Kultura będzie można obejrzeć film Tramwajada.
 
1 - 20 of 110 Posts
Top