Skyscraper City Forum banner
1 - 18 of 18 Posts

·
However..
1,291 Posts
Eskisehir yolunu 10 sene sonrasini dusunemiyorum.. Yanliz renderlerde bi acayip yol cizmisler.. aynen bu sekil olmus :nuts:

·
Registered
317 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Evet Togo'nun yanında CHP'nin çaprazında yapılacak. Daha önce mimarlık sitesinde vardı proje ama yapılacağı kesin değildi. Fakat adresini verdiğim diğer sitede çok net tarih yazmışlar umarım gecikme olmadan başlar inşaat..

·
Registered
134 Posts
proje tam olarak togo arsasının üzerine geliyor. alt kotta kalan ikinci kulenin olduğu yerde bi balıkçı vardı sanırım yıkmışlar onun binasını. togoda da yaklaşık 35 işçi işten çıkarıldı bir ay önce. işçiler gün boyu yonca kavşağın ortasında işe geri alınmak için mücadele ediyorlar. fabrikanın kapatılacağı söylentisi vardı, demek ki bu projeden kaynaklı. muhtemelen inşaat söylenildiği gibi başlar.

·
Registered
1,150 Posts
JW mariott ve paragon'dan sonraki en güzel Ankara projesi diyebilirim galiba.
bence biraz abartma olmuş sinpaşın ,first rezidans, vest gate , portakal konut kulesi , next levelin ofis kulesi bunlardan kat kat güzel..birde sinpşan güneypark konutlarının 2 kulesi :cheers: ama yinede güzelller ^^

·
of life
4,406 Posts
Şu cephedeki beyaz çapraz şerit; yıkılacakmış yada bina eğri duruyomuş hissi veriyo
Söğutözünde diğer gökdelenlere yakındır umarım, güzel olur

·
Registered
163 Posts
Yeri harika, bence tasarımı da çok güzel. Benim anlamadığım mania sorunu çözüldü dendi ama çıkan yeni projelerin yüksekliği öncekilerden farklı değil ? Bir de eskişehir yolunun o bölmünde üst üste 4 tane ikiz kule olmuş olacak(via,tepe prime,tobb ve bu) bana kalırsa dünyada petronas gibi birkaç tane simgesel yapı dışında ikiz kuleler estetiği bozuyor, next level gibi 2 ayrı tasarıma sahip ama birbirlerini bütünleyecek bina olsa daha hoş durmazlar mı? yada bana öyle geliyo da olabilir :)

·
Registered
5,683 Posts
proje tam olarak togo arsasının üzerine geliyor. alt kotta kalan ikinci kulenin olduğu yerde bi balıkçı vardı sanırım yıkmışlar onun binasını. togoda da yaklaşık 35 işçi işten çıkarıldı bir ay önce. işçiler gün boyu yonca kavşağın ortasında işe geri alınmak için mücadele ediyorlar. fabrikanın kapatılacağı söylentisi vardı, demek ki bu projeden kaynaklı. muhtemelen inşaat söylenildiği gibi başlar.
Türk-İş’e bağlı Deri-İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle geçtiğimiz Mayıs ayında işten çıkarılan TOGO Ayakkabı işçileri bugün Atatürk Bulvarı’ndaki TOGO mağazası önünde oturma eylemi yaptılar. Eskişehir Yolu üzerindeki TOGO ayakkabı fabrikasının önünde sendikalı çalışma haklarını elde ederek işe geri alınmak için 30 Nisan’dan bu yana iş saatleri boyunca bekleme eylemi yapan TOGO işçileri, bundan böyle TOGO mağazaları önünde de eylem yapacaklarını belirttiler.

Eskişehir Yolu’ndaki TOGO fabrikasında üretimin durdurulmasına karar veren ve işçilere fason üretim yapacağını duyuran TOGO yönetiminin suç işlediğini dile getiren TOGO işçileri, TOGO'da ayakkabı üretimine on yıllardır emek verdiklerini ve fason üretimin sağlıksız ve kalitesiz olduğunu ifade ettiler. TOGO yönetiminin sendikalı işçileri işten çıkardıktan sonra kayıt dışı işçi istihdam ederek üretime devam etmeye çalıştığını söyleyen işçiler, direnişlerinin TOGO yönetimini zora soktuğunu ve TOGO'nun sendikayı fabrikaya sokmamak için üretimi durdurduğunu dile getiriyorlar.

Deri–İş Sendikası örgütlenme uzmanı Engin Çelik, TOGO yönetiminin fabrikada üretimi durdurup fason üretim yapma kararına karşın TOGO mağazaları önünde direnişe devam edeceklerini söyledi. “Fabrikada 47 gündür üretim yapılmıyor; ancak Ankara’da hala satışa devam eden altı tane TOGO mağazası var. TOGO müşterilerine ulaşacağız, sesimizi duyuracağız. Bakalım TOGO, mağazalarını da kapatmayı göze alabilir mi” diyen Çelik, “TOGO tarafından fason üretim yaptırılan atölyelerdeki işçileri de örgütleriz. Fabrika nereye giderse orada olacağız” sözleriyle TOGO işçilerinin sendikalı çalışma haklarını alabilmek için sonuna dek mücadele vereceklerinin altını çizdi.
http://haber.sol.org.tr/sonuncu-kav...di-togo-yonetimi-mucadelemizi-tanimak-zorunda

İşçilere göre eylemin sebebi fabirkanın kapanması değilmiş...

·
Registered
134 Posts
http://haber.sol.org.tr/sonuncu-kav...di-togo-yonetimi-mucadelemizi-tanimak-zorunda

İşçilere göre eylemin sebebi fabirkanın kapanması değilmiş...
işçilerin işten çıkarılmasının temel nedeni zaten sendikaya katılmaları. süreci çok yakından takip edemedim ama dışarıdan edindiğim izlenim kadarıyla işçilerin sendikaya katılmaları fabrikayı önce küçültüp sonra kapatma yolunda bir bahane olmuş ve çoğu işçiyi çıkarmışlar. neyse zaten konu bu değil, sadece bildiklerimi paylaşmıştım.

·
Registered
5,683 Posts
işçilerin işten çıkarılmasının temel nedeni zaten sendikaya katılmaları. süreci çok yakından takip edemedim ama dışarıdan edindiğim izlenim kadarıyla işçilerin sendikaya katılmaları fabrikayı önce küçültüp sonra kapatma yolunda bir bahane olmuş ve çoğu işçiyi çıkarmışlar. neyse zaten konu bu değil, sadece bildiklerimi paylaşmıştım.
Fabirka kapanacaksada başka biryerde faaliyetine devam edebilir sonuçta o kadar insana ekmek sağlıyor gökdelen uğruna kapanması hoş değil ama geçenlerde Bilkent holding bünesinde faaliyet gösteren bir matbaa firmasından ayrılan tanıdığımdan duydum İhsan Doğramacıoğlu'nun vefatından sonra holdingin başına geçenler fabrikaları birer birer kapatıp yatrımlarını gökdelen-avm inşaatlarına kaydırıyorlarmış....

1 - 18 of 18 Posts