SkyscraperCity Forum banner
261 - 280 of 728 Posts

·
Registered
9,301 Posts
M.Kemal Paşa, keşke Cumhuriyetin başkentini İzmir yapsaydı diye düşünmüyor değilim.

·
Registered
142 Posts
Arkadaşlar, pzt. ve salı günleri bazı işlerimden dolayı İzmir'de olacağım. Bu seyahatte Folkart yönetimi ile de bir görüşmem var. Gerek Highlife gerek grubun diğer projeleri ile ilgili olarak merak edip ilk ağızdan cevabının alınmasını istediğiniz sorularınız varsa lütfen bildirin, sizin adınıza sorup öğreneyim.

·
Moderator
31,061 Posts
-tasarım (değişecek mi?)
-yükseklik

sanırım en çok merak edilenler bunlar.

·
Registered
286 Posts
Farklı bir konuya değinmek istiyorum. Umarım, Folkart Towers'ta eksik olan şey, yani en yüksek katta şehri ve körfezi gören seyir terası + restoran bölümü bu projede olur. Zira şehrin simgesi ve ülkenin en yüksek binası olacak bu yapı.

Bunun dışında, cephe giydirmesinin üzerine baştan aşağı yapılacak LED aydınlatmalar ile binanın temsilleri hiç de kötü gözükmüyor. Yüksekliği ise daha yakın zamanda resmi kaynaklarca 370m olarak güncellenmişti. Arsa konusunda ise, bu yıl başlamayı planladıklarına göre atı alan üsküdarı geçmiştir. Artık Bayraklı'da yapılmasını beklemek farazi olur. Bu saatten sonra ancak binanın fonksiyonları, sosyal donatıları, mimari özellikleri ve dış tasarımı ile ilgili güncellemeler yapılabilir.

·
Registered
142 Posts
Bu projenin yüksekliğinin 370 m olarak planlandığı, isminin şimdilik highlife olduğu ama bilahare Folkart İzmir olarak değiştirilebileceği söylendi. Şirket 2014 Eylülünde Bornova'da (Bahçeşehir Kolejinin karşısındaymış) 800 konutluk yeni bir projeye başlamayı planlıyormuş. Bu projedeki binalar 11 katlı ve fiyatları da daha makul olacakmış.

Highlife projesi ise maalesef 2015 sonlarında başlayacakmış. Bu yapının 3 adet görselini bana mail olarak gönderdiler. Gayet hoş görünüyor. Ama teknoloji özürlü olduğumdan burada paylaşamıyorum. Bir mail adresi olursa forward edebilirim.

261 - 280 of 728 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.