Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 726 Posts

·
Super Member
Joined
·
9,181 Posts
Recent project by EAA,

______________________________________________________________________________________________________________________

Old one,

It's soooo beautiful! :) I am sooo happy for Izmir! :)

Tekfen ve Rönesans’tan ortak proje

Tekfen-Oz Gayrimenkul Geliştirme ve Rönesans Alışveriş Merkezleri ortaklığı, İzmir Bayraklı’da 250 milyon dolarlık yatırımla alışveriş merkezi, ofis ve konuttan oluşan bir projeye başladı.

200 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak projenin inşaatına 2009’un ilk çeyreğinde başlanacak. İnşaat 2010’un son çeyreğinde tamamlanacak.
Projeyi, Tekfen-Oz Başkanı Mehmet Erktin ve Rönesans Alışveriş Merkezleri Başkanı Erman Ilıcak tanıttı. Eski Mis Süt fabrikası arsasına yapılacak projede iki şirketin yüzde 50’şer payı bulunuyor. Proje kapsamında yaklaşık 5 bin kişi istihdam edilecek.
Milliyet

and also with shopping center.

It is also mentioned that within 10 years..Bayraklı will be like Levent....
 

·
Registered
Joined
·
27,958 Posts
bunlar harbiden güzel

ikiz demek suan en iyisi
zaten eskidende Istanbulda böyleydi
 

·
Moderator
Joined
·
8,300 Posts
more details

İzmir'de 5 bin kişiye iş imkanı

Tekfen-OZ ve Rönesans Alışveriş Merkezleri’nin, İzmir’in ticaret ve sosyal hayatını canlandıracak 250 milyon dolarlık bir yatırım için güçlerini birleştirdi.

Tekfen-OZ ve Rönesans ortak imzasını taşıyacak proje, İzmir’de bugüne kadar tek çatı altında yapılan en büyük çok fonksiyonlu (mixed-used) emlak geliştirme projesi olma özelliğini taşıyor.

Dünyanın en büyük 100 inşaat şirketi arasında yer alan iki Türk müetahhit grubunun şirketleri olan Tekfen-OZ ve Rönesans Alışveriş Merkezleri işbirliğiyle, İzmir’de yeni bir emlak projesine imza atılıyor. Konut, ofis ve alışveriş merkezinden oluşacak, tek proje altında yapılan çok fonksiyonlu (mixed-used) yapısı ve 200 bin metrekarelik inşaat alanıyla İzmir’in en kapsamlı emlak geliştirme projesi özelliğini taşıyacak kompleks, İzmir Konak Limanı arkasında, 54 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak. 2010 yılında tamamlanması planlanan projenin bitiminde, toplam maliyetin 250 milyon Doları bulması bekleniyor.


Tekfen-OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ve Rönesans Alışveriş Merkezleri ortaklığında gerçekleştirilecek yatırımla, alışveriş merkezi potansiyeli en yüksek şehirlerden biri olmasına rağmen bugüne kadar emlak yatırımlarından yeterince pay almayan İzmir, kendisine yakışır yeni bir yaşam alanına kavuşacak. Proje, 140 bin metrekare büyüklüğündeki alışveriş merkezi, deniz manzaralı ve toplam 60 bin metrekarelik rezidans ve ofis bloklarıyla bölgenin en önemli yatırımı olacak. Modern İzmir’in sembolü olmaya aday niteliklere sahip proje, hem sosyal yaşama; hem de ticaret hayatına değer katmayı hedefliyor.

Yeni proje; Karşıyaka, Konak ve Bornova çevre yollarının kesiştiği kavşakta yer alacak. Ege mimarisine yakışacak tasarımıyla fark yaratacak ve A+ dizayn, inşaat ve işletme kalitesine sahip olacak proje, klasik kapalı alışveriş merkezi anlayışı yerine, Ege’nin yaşam kültürüne ve iklimine uygun, ferah ve geniş açık alanlar sunacak. İzmir Bayraklı’da yer alacak projenin inşaatının 2009’un ilk çeyreğinde başlaması ve 2010 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.


Büyüklüğü ve tek proje altında yapılan çok fonksiyonlu (mixed-used) özelliğiyle İzmir için “İlk” teşkil edecek proje, Akmerkez’in kurucularından Tekfen ile Türkiye ve Rusya’da birçok çağdaş alışveriş merkezine imza atan Rönesans Alışveriş Merkezleri’nin işbirliği ile hayata geçecek.

GYODER 2008 Raporu’na göre; 2011 itibariyle alışveriş merkezi potansiyeli en yüksek şehir olması beklenen İzmir’de, halihazırda A+ sınıfı konut, ofis ve alışveriş merkezi eksikliği bulunuyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda, alışveriş merkezi potansiyeli ve İstanbul’dan sonra nitelikli ofis ihtiyacı en fazla olan şehrin İzmir olduğunu gören Tekfen-OZ ve Rönesans Alışveriş Merkezleri, İzmir’in ihtiyaç duyduğu bu proje için güçlerini birleştirme kararı aldı.

Bölgenin en büyük alışveriş merkezi olmaya aday proje kapsamında İzmirliler alışverişin dışında ofisten eve, sinema ve kültür-sanat etkinliklerinden cafe ve restoranlara kadar tüm aradıklarını tek çatı altında bulabilecek. Mimari yapısı Ege’nin yaşam kültürüne uygun olarak kurgulanan AVM projesinde açık hava mekanları etkin bir şekilde kullanılırken, geniş terasları ve deniz manzaralı alanları ile İzmir halkına Kordon’a alternatif ferah bir yaşam alanı sunacak.


Proje tamamlandığında, Türkiye’nin 3. büyük şehri ve Ege Bölgesi’nin kalbi olan İzmir, hak ettiği yatırıma kavuşmuş olacak. İzmir’in kalbinde yer alacak kompleks, hem Ankara çevre yolunun cephesinde oluşu; hem de Karşıyaka, Konak ve Bornova’ya 5-10 dakika kadar kısa mesafesi ve deniz yolu ile raylı sistem gibi alternatif ulaşım imkanlarıyla, şehrin en cazip noktalarından biri haline gelecek.

Toplam 5000 kişiye istihdam sağlanacak

Açılışıyla birlikte alışveriş merkezini yıllık ortalama 12 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Proje sağlayacağı istihdamla da dikkat çekiyor. İnşaat süresince 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak yatırım, hizmete açıldığında da yaklaşık 2 bin 500 kişiye iş imkanı sunacak. 2009 yılının ilkbaharında temelleri atılacak olan proje, 2010 yılı sonbaharında tamamlanıp, kapılarını İzmirlilere açacak.

Tekfen-OZ’un üyesi olduğu ve 1956’dan bu yana ülkemize hizmet eden Tekfen Grubu, dünyanın en büyük 100 inşaat şirketi olan Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş.’nin de sahibidir. Tekfen Grubu, Akmerkez’in yanı sıra, Tekfen Tower ve Taksim Residences gibi fark yaratan projelerin geliştiricisi unvanını taşıyor.

15 yılı aşkın süredir Rusya, Ukrayna ve Türkiye’de faaliyet gösteren Rönesans İnşaat yine dünyanın 100 inşaat şirketi arasında yer alıyor. Rusya’nın ve Türkiye’nin en büyük 2. inşaat şirketi olan Rönesans İnşaat, iştirakı olan Rönesans Alışveriş Merkezleri ile 2010 yılına kadar 3 milyar Avroluk yatırımla Türkiye’nin 22 ilinde toplam 25 adet AVM’yi hayata geçirmeyi hedefliyor.

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=145926
Pics

 

·
Moderator
Joined
·
8,300 Posts
In English

İzmir to develop with real estate investment​

A Turkish company, in partnership with a Russian-based firm, has launched an all-service shopping mall project in Turkey's third-largest city İzmir.
Construction on the mall, to cover a 54,000 square meter area, will start within the first quarter of 2009 and is expected to be finished by the end of 2010.

Sitting right in the city center, the project is designed to unify the two sides of the Agean city. Tekfen-OZ Real Estate Development Co. Inc., founded by Tekfen Real Estate Development Co. and the U.S.-based Och-Ziff Capital Management Group, a global institutional alternative asset management firm with approximately $30 billion of assets, and Renaissance Construction, an international construction company founded in 1993 in Russia with Turkish capital, are equal participants in the joint venture, the Tekfen-OZ Renaissance Shopping Mall.

With expectations of 12 million visitors annually, the project includes a shopping center, offices, houses, cultural areas, cafes, restaurants and a 2,600 vehicle parking lot.

“This is the largest real estate development project in Izmir that is being processed under a single project,” Mehmet Erktin, board chairman of Tekfen-OZ Renaissance, said at a press conference in Istanbul yesterday.

“Despite having a considerable shopping center potential, there is a lack of real estate investments in Izmir. The city will receive a living quarter that it deserves through our project,” Erktin added.

The project includes a 60,000 square meter leasable shopping center area and a 60,000 square meter area for residences and office blocks, for a 200,000 square meter total construction area.

“Turkey ranks below the world average in terms of shopping centers, but Istanbul exceeds that measure. There is a shopping center deficit in İzmir in spite of the fact it is a large city when European standards are considered. We aim to make up that deficit,” said Erktin.

The project aims to provide wide and spacious open air areas, compatible with the Aegean lifestyle and climate, rather than the classic closed door shopping mall concept.

At the shopping mall, set to be the largest in the region, Izmir residents will have easy access to various services, including cinemas, cultural activities, offices and houses. The project is expected to provide employment for 5,000 people and is valued at nearly $250 million.


http://www.turkishdailynews.com.tr/article.php?enewsid=107750
 

·
Registered
Joined
·
4,074 Posts
10 gün yokum ve neler kaçırmışım :eek:

ikiz ama tek yumurta değil en azından
hangi arazi acaba :?
 

·
Registered
Joined
·
49 Posts
Çok şık bir bina. Zeminden itibaren kaliteli bir görüntüsü var. İzmir için sanırım 25-50 arası kat sayısı herkesin kabuludur artık. Daha yükseklerini ve hatta 40-50 arası olanları çok beklememek lazım.
 

·
Registered
Joined
·
4,074 Posts
yeri burası olabilir
en son gördüğümde yıkım çalışmaları vardı

 
1 - 20 of 726 Posts
Top