SkyscraperCity Forum banner

[Foolad Shahr] Western Shopping Center

4740 Views 0 Replies 1 Participant Last post by  SoroushPersepolisi
foolad shahr to get a shopping centre

سیتی سنتر فولاد شهر قطب توریستی، گردشگری و رفاهی غرب اصفهان می شودقدس آنلاین:مدیر پروژه سیتی سنتر فولادشهر گفت: مرکز توریستی، تفریحی و گردشگری سیتی سنتر فولاد شهر با ایجاد 5 هزار شغل باعث رونق اقتصادی در این منطقه و استان اصفهان خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین از اصفهان، حسین بیات در آیین معرفی پروژه سیتی سنتر فولاد شهر افزود: این پروژه در زمینی به مساحت شش هکتار با هدف ایجاد قطب توریستی، گردشگری و رفاهی در غرب اصفهان در چهار فاز اجرا می*شود.
وی، فاز اول این پروژه را شامل سازه*ای حلزونی شکل به مساحت 25 هزار متر مربع اعلام کرد که در کشور بی نظیر است و از شروع ساخت آن حدود شش ماه می گذرد.
مدیر پروژه سیتی سنتر فولادشهر اضافه کرد: در فاز نخست قسمت*هایی همچون ساخت بزرگ*ترین آکواریوم ایران توسط شرکت TDE ترکیه ، هایپر مارکت، بازارهای سنتی، پارک بازی کودکان و مراکز غذایی نیز پیش بینی شده است.
وی در ارتباط با فاز دوم این پروژه عنوان کرد: این فاز شامل شهربازی سرپوشیده ایران باستان با معماری ایران باستان و سالن بیلیارد و بولینگ است.
این کارآفرین و صنعتگر نمونه کشور خاطر نشان کرد: فاز سوم پروژه سیتی سنتر فولادشهر شامل سالن*های ورزشی، سالن*های همایش، سینما، اسکی روی یخ و نمایشگاه آثار هنری است و فاز چهارم این پروژه نیز شامل پارک موج*های آبی است.
به گفته وی محوطه سازی بیرون این پروژه نیز شامل محوطه سازی اسکیت کودکان ، رقص آب و آتش ، شهربازی و رستوران های روباز خواهد بود.
بیات گفت: فاز اول و دوم پو محوطه سازی پروژه سیتی سنتر فولادشهر در مدت 42 ماه یعنی در نیمه اول سال96 به بهره برداری کامل می*رسند و فاز سوم و چهارم این پروژه نیز پس از 64 ماه از شروع کار به بهره*برداری خواهد رسید.
وی با بیان این*که طبق پیش بینی هزینه این پروژه در مجموع حدود دو هزار و 500 میلیارد ریال خواهد بود تاکید کرد: تمام این هزینه توسط بخش خصوصی تامین می*شود.
مدیر پروژه سیتی سنتر فولادشهر تصریح کرد: تا 24 ماه آینده حدود 1400 شغل مستقیم و 400 شغل غیرمستقیم توسط این پروژه ایجاد می*شود و با پایان یافتن کامل این پروژه شاهد ایجاد 5000 فرصت شغلی خواهیم بود که کاری بسیار ارزشمند است البته برای اجرای کامل پروژه سیتی سنتر فولادشهر به حمایت مسئولان مربوطه نیز نیاز است.
وی در خصوص انگیزه خود برای ساخت این مرکز توریستی، تفریحی و گردشگری اظهارداشت: با توجه به تراکم جمعیت در غرب استان اصفهان و وجود شهرهای پیوسته از جمله فلاورجان ، فولادشهر ، زرین شهر و اشترجان ، این مجموعه می تواند دسترسی امکانات جمعیت بالای یک میلیون و 600 هزار نفری این منطقه را تامین و تسهیل نماید.
بیات ابراز امیدواری کرد مسؤولان از این طرح ها برای پیشگیری از فرار سرمایه گذاران به خارج از کشور حمایت کنند.
وی که ریاست مراکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان کشور را نیز به عهده دارد ، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت*های مراکز آموزش خانه صنعت و معدن ایرانیان اظهار کرد: این مراکز با مجوز رسمی از وزارت صنایع شکل گرفتند و امروز تعداد آن*ها در کل کشور به 25 مجموعه می*رسد که در صورت حمایت مسؤولان به همین تعداد سیتی سنتر نیز دایر خواهیم کرد.
ادامه داد: ستاد مرکزی این مراکز آموزشی در اصفهان قرار دارد، کار اصلی این مراکز هم ارائه آموزش*های لازم به صاحبان صنایع و افرادی است که قصد وارد شدن به بخش صنعت را دارند.
در ادامه این مراسم نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی یکی از پارامترهای اقتصاد مقاومتی را مردم نهاد کردن اقتصاد دانست و گفت: تمرکز در اقتصاد داخلی ، حمایت از کالاهای داخلی و حمایت از سرمایه گذاران داخلی از دیگر پارامترهای اقتصاد مقاومتی به شمار می روند .
منصوری ورود بخش خصوصی به اقتصاد کشور را حلال بسیاری از مشکلات دانست و تاکید کرد: در گذشته برنامه های توسعه بر اقتصاد دولتی تمرکز داشت اما اکنون اقتصاد کشور به سمت اقتصاد باز حرکت می کند و مردم باید در اقتصاد شرکت کنند.۲۲۳۰ میلیارد ریال در ۲ پروژه فرهنگی و تفریحی در فولادشهر سرمایه*گذاری می*شودخبرنگار اطلاعات: شهردار فولادشهر در گفتگو با اطلاعات گفت: بهار امسال طلیعه توسعه، تحول و ترقی فولادشهر است.

حسین امیری افزود: با شروع بیش از ۶۰ پروژه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، از سوی شهرداری در اوایل امسال، این شهر دوران توسعه، شکوفایی و آبادانی خود را تجربه خواهد کرد.وی گفت: اجرای این پروژه*ها با هزینه*ای افزون بر ۴۸۰ میلیارد ریال، عزم جدی شهرداری در پاسخ به حسن توجه اهالی خوب این شهر است که با جدیت پیگیری خواهد شد.وی افزود: فولادشهر به دلیل ساختار مدرن شهری و فرهنگ*های مختلف، ایران کوچک نام گرفته است و فرصت*های زیادی هم برای خدمت*رسانی و هم سرمایه*گذاری در آن دیده می*شود.وی اضافه کرد: فولادشهر زمینه سرمایه*گذاری*های زیادی از جمله احداث سیتی سنتر، مرکز همایش*ها، شهربازی، رستوران، مجتمع*های تجاری و تله*کابین با توجه به شرایط مناسب جغرافیایی را دارد و این نیازها فرصت خوبی را برای سرمایه*گذاران به وجود آورده است.شهردار فولادشهر با عنوان این مطلب که این شهر در آینده نزدیک یکی از قطب*های سرمایه*گذاری در کشور خواهد شد، افزود: شهرداری آمادگی مشارکت از طریق جذب سرمایه*گذاران را دارد و این بهترین فرصت برای آنان است که در طرح*های این شهرداری حضور پیدا کنند.امیری همچنین از پروژه سرمایه*گذاری، خدماتی و تجاری واقع در جنب بانک ملت این شهر به میزان ۲۳۰ میلیارد ریال و پروژه سرمایه*گذاری تفریحی، تجاری و فرهنگی جنب شهرداری با حجم سرمایه*گذاری افزون بر ۲۰۰۰ میلیارد ریال به عنوان ۲ شاخص سرمایه*گذاری در این شهر یاد کرد و افزود: این پروژه*ها از موقعیت*های بسیار مناسبی برای سرمایه*گذاری و مشارکت*های بخش خصوصی برخوردارند و می*توانند تحول و ترقی را در فولادشهر به همراه داشته باشند.وی از تدوین برنامه ۵ ساله شهر براساس برنامه علمی و تحقیق شده و شناسایی نیازهای فولادشهر خبر داد و افزود: هدف ما این است که فولادشهر، شهر مدرن، سرسبز و با فرهنگ*های متفاوت را به نقطه*ای برسانیم که بدون آلودگی*های زیست*محیطی، عاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی نیز باشد. شهردار فولادشهر اظهار داشت: اجرای برنامه*های فرهنگی و اجتماعی جزء اولویت*ها و برنامه*های اساسی شهرداری است و براساس وظیفه*ای که بر عهده داریم، تلاش می*کنیم تا این برنامه*ها با جدیت اجرا شود.

لینک های خبر:

http://qudsonline.ir/NSite/FullStor...ب توریستی، گردشگری و رفاهی غرب اصفهان می شود

http://www.ettelaat.com/etiran/?p=51637


http://www.isfahancity.blogfa.com/
See less See more
4
1 - 1 of 1 Posts
1 - 1 of 1 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top