SkyscraperCity banner

3661 - 3680 of 3714 Posts

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Pa mitraloza, qr ca skandali
S'osht asgja pa mitraloza skandal, qa osht kjo


Tfutet shkau si nshpi tveten e sguxon ta hap gojen as kryeministri e askush me rendsi.
Pot kishte ndodh e njojta gja nga ana jon, jo qe ishin vra tgjith qe kishin kalu kufinin, po ish mar vesh ngjith boten se ne jemi agresori dhe jo serbt.
 

·
Registered
Joined
·
45 Posts
S'osht asgja pa mitraloza skandal, qa osht kjo


Tfutet shkau si nshpi tveten e sguxon ta hap gojen as kryeministri e askush me rendsi.
Pot kishte ndodh e njojta gja nga ana jon, jo qe ishin vra tgjith qe kishin kalu kufinin, po ish mar vesh ngjith boten se ne jemi agresori dhe jo serbt.
Ai fshat eshte problem qe sot e 20 vite. Futet Xhandarmeria vazhdimisht 500m brenda ne Kosove. Eshte zone neutrale ku nuk lejohet askush pervec kforit te hyj
 

·
Registered
Joined
·
11,102 Posts
Sot kane diplomuar(jane çertifikuar) njesiti i pare komando "beretat e gjelberta" ! 👍

Marshi

"Të betuar në flamur,
Besa-besë e burri-burr,
Për Kosovën mëmëdhe,
Gjithmonë t'gatshëm jemi ne!
Acar e vapë s'na ndalon,
Asnjë sfidë nuk na nënshtron!

Me njësitin Komando,
Në çdo cep e në çdo kohë.

Për lirinë e vendit tonë,
Deri n'vdekje do t'luftojmë.
Tokës tonê i dalim Zot,
Do e mbrojmë paqen nëpër Botë!"
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
spo muna me gjet ma shum informata per ket foto po nqs kan ardh anti-tanks at'her osht lajm shum i mir
ose mund tjet tshjesht trainim ma NATO apo ku ta di
edit: mduket se osht photoshop pasi edhe uniformat sduket edhe aq si e fsk


Foton e mora prej ktu edhe sa po e sho jan tFSK pasi flamuri i kosoves edhe emblema
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Diplomojnë inxhinierët e fluturimit të FSK-së

Pas studimeve efektive në Akademinë e Aviacionit Tokësor në Isparta të Republikës së Turqisë, sot nënoficerët e FSK-së, Behar Zeqiri dhe Labinot Gashi kanë përfunduar me sukses të lartë studimet themelore të aviacionit duke diplomuar me titullin “Inxhinierë të Fluturimit”. Studimet kanë qenë të fokusuara në sistemet e helikopterit UH1-H dhe aeroplanit T182-T si dhe sisteme tjera bashkëkohore të aviacionit tokësor.

Pas diplomimit të tre pilotëve, Njësisë ajrore të FSK-së i shtohen edhe këta kuadro specialistikë shumë të rëndësishëm në ngritjen e aftësive dhe kapaciteteve operacionale të aviacionit të FSK-së.Akademia e Aviacionit Ushtarak është komponentë e Komandës së Trajnimit dhe Doktrinës së Forcave të Armatosura të Turqisë.

ps. pot kishim edhe kta helikopterat mbrapa do ishte super 🤣
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts


Kshtu kur skem shtet bahet zot shpie dikush tjter
 

·
Registered
Joined
·
2,823 Posts
Keta turqit e kane bere rutine ti shetisin delegacionet e huaja ne TAI. Por Anton Quni paska vizituar edhe prodhues te tjere. Besoj se do vazhdohet pajisja me armatime amerikane por mire eshte te dihet se ka alternativa dhe ministria e ben te qarte qe ne rast se do shfaqen refuzime, vonesa nga SHBA. Shpresoj te jete nje mesazh se pajisja e FSK do vazhdoje dhe ekzistojne alternativa te mira.
 

·
Registered
Joined
·
6,589 Posts
Keta turqit e kane bere rutine ti shetisin delegacionet e huaja ne TAI. Por Anton Quni paska vizituar edhe prodhues te tjere. Besoj se do vazhdohet pajisja me armatime amerikane por mire eshte te dihet se ka alternativa dhe ministria e ben te qarte qe ne rast se do shfaqen refuzime, vonesa nga SHBA. Shpresoj te jete nje mesazh se pajisja e FSK do vazhdoje dhe ekzistojne alternativa te mira.
Vertet mendon se do kercenosh ameriken duke u sjell keshtu?!?
 

·
Registered
Joined
·
6,589 Posts
Kerkon me pas mardhenie biznesi me ameriken?!?! Ok, personalisht mendoj se raportet me ameriken sduhet te ken asnjefar hatermbetje, sidomos sot kur kosova faktikisht ska aleat.
 
3661 - 3680 of 3714 Posts
Top