SkyscraperCity Forum banner
61 - 71 of 71 Posts

·
Moderator
30,952 Posts
Arkadaşlar forum daha güncel bir platforma taşınıyor, bu taşınma sürecinde çeşitli sıkıntılar da yaşanabilmekte.
Geçiş sürecinin 2,5 gün sürmesi öngörülmekte.

·
Administrator
7,550 Posts
Siteye telefondan video nasıl yüklücem. Direkt yüklüyorum mp4 kabul etmiyor diyor.
Video hangi siteye yüklenmis bulunuyor?
Video sadece cep telefonunda ise foruma direkt olarak yüklenemez.
Video YouTube gibi bir sitede bulunmasi gerekiyor.

Bu tür sorular icin her zaman FAQ bölümü yardimci oluyor:

·
Banned
2,186 Posts
Video hangi siteye yüklenmis bulunuyor?
Video sadece cep telefonunda ise foruma direkt olarak yüklenemez.
Video YouTube gibi bir sitede bulunmasi gerekiyor.

Videoyu kendim çektim telefondan. Youtube da degil. Şimdi ben yükleyemezmiyim Youtube da olmadıgı icin..

·
Administrator
7,550 Posts
Videoyu kendim çektim telefondan. Youtube da degil. Şimdi ben yükleyemezmiyim Youtube da olmadıgı icin..
Evet yükleyemezsin cünkü videoyu yüklemek icin XenForo'da ona ait bir alt yapi (dügme) bulunmuyor.
XenForo videolar icin bir link gerektiriyor ve o linki kendi sistemi üzeri yaratamiyor.
Ögle bir alt yapi (dügme) resim yüklemek icin mevcut ama video yüklemek icin mevcut degil.

·
Moderator
5,610 Posts
Çok sacma. :confused:
Buraya herkesin video yüklemesi demek sunucuların aşırı zorlanması ve yetmemesi demek. Sonuçta SSC bir Youtube kadar büyük bir server ağına sahip değil. Hem bandwidth hem de alan yetersiz kalır. Yapılabilir mi tabii ki yapılır ama sunucu maliyetleri çok artar. O yüzden saçma değil.

• Like
Reactions: Triple C

·
Banned
2,186 Posts
Neden sacma oluyor?
Bu konuda düsündüklerini lütfen acikla
Sonuçta teknoloji çagındayız hersey gelişiyor. Burası da şehirlerin birbirlerini gösterdiği mimari, sehir bilgisi olan uluslararası bir site. Resim yüklemek ne kadar normalse video paylasmakta o kadar normal olmalı.

Buraya herkesin video yüklemesi demek sunucuların aşırı zorlanması ve yetmemesi demek. Sonuçta SSC bir Youtube kadar büyük bir server ağına sahip değil. Hem bandwidth hem de alan yetersiz kalır. Yapılabilir mi tabii ki yapılır ama sunucu maliyetleri çok artar. O yüzden saçma değil.
1-2 dakikalık kısa videolar paylasılabilir olmalı. Yukarı da da söylediğim gibi artık teknoloji çagındayız. Forumda herkes devamlı resim yüklemediği gibi video yükleyen de cok az olacaktır. Bazen videolar resimlerden daha iyi anlatım yapıyor.

·
Moderator
5,610 Posts
Sonuçta teknoloji çagındayız hersey gelişiyor. Burası da şehirlerin birbirlerini gösterdiği mimari, sehir bilgisi olan uluslararası bir site. Resim yüklemek ne kadar normalse video paylasmakta o kadar normal olmalı.

1-2 dakikalık kısa videolar paylasılabilir olmalı. Yukarı da da söylediğim gibi artık teknoloji çagındayız. Forumda herkes devamlı resim yüklemediği gibi video yükleyen de cok az olacaktır. Bazen videolar resimlerden daha iyi anlatım yapıyor.
Az olacağını sanmıyorum. Ayrıca eklenen videolar sadece burada izlenmeyecek başka mecralarda da paylaşılacak ve çok daha fazla kişiye ulaşacak.

Bana sorarsan haklısın böyle bir özellik olsa güzel olurdu ama sanıyorum ki böyle bir maliyet yükü istemiyorlar. Video paylaşımı yapılan başka siteler aracılığıyla çözeceksin artık.

61 - 71 of 71 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.