SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 89 Posts

·
Registered
657 Posts
Witam, nie wiem jak u Was, ale u nie Imageshack ostatnio się zawiesza, więc umieszczam zdjęcia na innych serwerach.
Oto kilka moich fotografii wygrzebanych z archiwum.

Peron dworca w Skierniewicach w czasie modernizacji linii Warszawa-Łódź (6.12.2006):

Warszawa Zachodnia, bocznice:

Szczecin Wzgórze Hetmańskie:

·
Registered
657 Posts
Oto kolejna porcja zdjęć: EN57 w Stargardzie, ET22 ze składem towarowym na odcinku Wrocław-Poznań oraz pasażerskim za Warszawą Zachodnią, sygnalizacja w okolicach Szczecina Wzgórze Hetmańskie:

·
Registered
657 Posts
To była niedoświetlona fotka, bo niechcacy zasłoniłem lampę w aparacie:)
Później tylko tak z ciekawości zwiększyłem balans bieli na kompie i wyszło co wyszło:)
Jak wynika z EXIF'a, zdjęcie zrobiłeś na następujących parametrach:
-czas ekspozycji: 1/60 sek.
-przysłona: f/2.8
-czułość: 250 ISO
-flash: błysk automatyczny
Nawet gdybyś zasłonił lampę w aparacie, nie oświatliłaby ona całego kadru, lecz max. 2-3 metry. Balansu bieli zapewne nie zwiększałeś - tego suwaka zazwyczaj używa się przy obróbce zdjęć w formacie RAW. Prawdopodobnie musiałeś zwiększyć jasność, kontrast i kolor bądź po prostu "auto ekspozycję" i wyszło coś takiego (zresztą bardzo ciekawego i oryginalnego). Poniżej przykład zdjęcia niedoświetlonego o parametrach:
-czas ekspozycji: 1/10 sek.
-przysłona: f/4
-czułość: 200 ISO,
które poddałem obróbce "auto ekspozycja" oraz zmniejszeniu i wyostrzeniu:

Fotka kompletnie nie na temat, chciałem pokazać tylko efekt:)

·
Registered
657 Posts
Am70, przyznam, że foty robione na 300 mm są bardzo efektowne:).

Cztery zdjęcia wykonane na terenie Lokomotywowni Wzgórze Hetmańskie w Szczecinie. Zdjęcie nr 1 - na pierwszym planie leciwy SN61, na drugim SA110, który to w grudniu w największe mrozy okazał się bezkonkurencyjny dla awaryjnych w takich śniegowo-mrozowych warunkach, pachnących nowością Pesowskich SA136 (na drugim zdjęciu):

Kabina sterownicza w SA110:

Pod EN57:

Pomyślności w Nowym Roku:bowtie:.

·
Registered
657 Posts
Linia 351 Szczecin-Poznań nad Regalicą, widok z góry Widok w Podjuchach. TLK 86100 podąża do Wrocławia.
Na kolejnych zdjęciach: jeden z wielu Kibli na tej trasie oraz M62 ze składem towarowym.

·
Registered
657 Posts
Kontynuując wątek kolegi MisiekSzczecin, wrzucę kolejnych kilka fotek z tej samej imprezy ;)
Poniżej: Byki stojące w szopie

Fragment szopy: widok na szyny, po których jeździ suwnica z lokiem

Po prawej: zmodernizowany byk

Pulpit sterowniczy byka po modernizacji (ET22-2026)

·
Registered
657 Posts
Na trasie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Fot.1 - Przysłup, fot.2,3 - okolice Krywego (obecna nazwa: Krzywe). Na regularne kursy kolejki niestety się spóźniłem,
więc pozostały tylko tory:cool:

Kibel w Rzeszowie Głównym

1 - 20 of 89 Posts