SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 26 Posts

·
sceptyk
17,454 Posts
Brownsville w stanie Pennsylwania. Węglarki przetaczają się przez uliczki miasteczka...
Jakosć zdjęć nie najlepsza... z góry przepraszam.

Lokalizacja zdjęćhttp://maps.google.com/maps?source=...045,-79.888008&spn=0.007912,0.016512&t=k&z=17
Jeszcze jakieś 25 lat temu podobny motyw można było zobaczyć w Krakowie na ulicy Podgórskiej pod mostem kolejowym. Bocznica ze stacji Kraków Grzegórzki (dziś trawnik wzdłuż Wisły przed Galerią Kazimierz) do Gazowni biegła jezdnią ulicy Podgórskiej, przechodziła pod mostem kolejowym linii Kr. Główny - Kr. Płaszów, przecinała ulicę Starowiślną (wówczas Bohaterów Stalingradu:bash:) wraz z torami tramwajowymi i wchodziła na teren gazowni przez nieistniejącą dziś bramę na rogu Starowiślnej i Podgórskiej...

·
sceptyk
17,454 Posts
Jakies 23 lata temu przeprowadziem się do Krakuffka i dokładnie pamiętam te tory na skrzyżowaniu Podgórskiej i Boh Staligradu, ponieważ zawsze przy zjeździe z mostu Trójka zwalniała przed "skrzyżowaniem" z tymi torami... niestety pociągu na tych torach nigdy nie widziałem a i torów łączących tę bocznicę z główną linią Kr. Gł.- Płaszów już wtedy nie było ...
Nie jestem pewien czy jeszcze w 1986 jeździli do gazowni, możliwe że już nie bo w tym samym roku oddano do użytku (zlikwidowane w zeszłym roku) połączenie torów tramwajowych z kolejowymi w Dworcu Towarowym i tam już prowadzili rozładunki tramwajów, które wcześniej były przywożone i rozładowywane na terenie gazowni.

A łącznicę dawnej stacji Kraków Grzegórzki z linią Kraków Gł. - Płaszów zlikwidowano jeszcze w latach 70-tych

·
sceptyk
17,454 Posts
^^Ale to zdjęcie specjalnie tak zrobiłem że można było odnieść wrażenie samodzielnej jazdy tej stozłomki:lol:

Ten projekt z przerabianiem stozłomek na szczęście nigdy nie wyszedł poza stadium pomysłu...

·
sceptyk
17,454 Posts
A ponoć od jutra do Krakowa będzie docierał tylko jeden Gryf - ten na "Malinowskim" z Warszawy do Przemyśla (i z powrotem). Ten, który jeździł z Gdyni ma teraz jeździć do Wrocławia.

Na zdjęciu pociąg IC 5302/3 z Gdyni do Krakowa Płaszowa dojeżdża do mostu na Wisłą na linii D29-100 (odcinek Kraków Olsza - Kraków Płaszów)

E4DCUd-004 między Olszą a Płaszowem Kraków 18kwi2018 flickr by WypalaczRafal, on Flickr

1 - 20 of 26 Posts