Skyscraper City Forum banner
1 - 14 of 14 Posts

·
Registered
Joined
·
10,028 Posts
Gdyby, wzorem innych sąsiednich krajów, wagon sterowniczy był u nas znanym rozwiązaniem, to byłaby pewnie szansa, aby częściej składy wagonowe zaglądnęły na ten dość ciekawy przystanek. Przy tej skali remontów dojazd w to miejsce, jakże dobrze skomunikowane mógłby być ciekawą alternatywą.
 

·
Registered
Joined
·
10,028 Posts
A dziękuję, ale oczekiwałem bardziej Sundecka :)
Najlepiej w tym samym miejscu, oczywiście to sugestia, nie żądanie.
 

·
Registered
Joined
·
10,028 Posts
Nie chciałby nic sugerować, ale fotele wydają się optycznie bardziej komfortowe, niż nasze nowe fotele, montowane ostatnio w wagonach i EZT Intercity.
 

·
Registered
Joined
·
10,028 Posts
Wyglądają jak siodła dla kowbojów. A na poważnie, tak wygląda konstrukcja wagonu po pożarze. Temperatura robi swoje z metalem.
Poniżej natomiast stoją kandydaci na najszybsze polskie lokomotywy, czyli potencjalni dawcy do przebudowy na EU07A. Celowo piszę, że najszybsze, bo żadna polka lokomotywa dopuszczenia ponad 160 km/h nie ma, nawet Husarze, które techniczne są do tego zdolne.
 

·
Registered
Joined
·
10,028 Posts
Kiedyś były plany modernizacji. Ale przy obecnych cenach to już chyba tylko zakup nowych sztuk ma sens, chociaż jak się dostaje miliardy, to można sobie taką fanaberię sfinansować.
Co do sypialek i kuszetek, Intercity wie, że im brakuje, ale na razie ma problem z zaspokojeniem popytu ma miejsca siedzące, więc na to na razie jest nacisk. W planach są wagony dwufunkcyjne - spalne w nocy i siedzące w dzień, ale na razie przetargu na nowe wagony nadal nie widać, a zapowiedzi są nadal - dla przypomnienia przetarg/przetargi powinny objąć 104 nowe wagony, w tym wspomniane i jakaś odmiana Combo w wersji Z (prawdopodobnie bez gastronomii, choć tu trudno być czegoś pewnym).
 

·
Registered
Joined
·
10,028 Posts
Z tego, co mi się wydaje jest to odpowiednik lokomotywy BB15000 o prędkości maksymalnej 160 km/h, ale są też lokomotywy o takim wyglądzie - BB22000, które mają prędkość dopuszczalną 200 km/h.
Lokomotywy są produkcji GEC ALSTHOM, więc jest to konstrukcja znana i popularna.

EDIT
Jest i info w Wikipedii - https://en.wikipedia.org/wiki/CP_Class_2600
 
1 - 14 of 14 Posts
Top